• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Sercan Kızıldere

Renault Kangoo 1 (1998-2008) ledli stop lambası

Recommended Posts

Sercan Kızıldere    2
Sercan Kızıldere

Herkese Selamlar stoplambalarımı modifiye edip ledli stop yapmak istiyorum (sırıtmicak şekilde)

Geri sis lambasının olduğu yere 3veya5 çipli led yerleştirip üstüne kırmızı pleksiglas çubuk eklicem. Aynısını sinyal bölümünede yapıcam. Buraya kadar ok.
Ama aklımı karıştıran yer. Park ve Stop bölümü hem park firene basıncada hem fren nasıl yanıcak. Yardımcı olurmusunuz.

Veya Parkları ayrı bi çizgi stopları ayrı bir cizgi olarakmı ayırayım. Yardımcı olurmusunuz

renault-kangoo-stop-lambasi-sag-duysuz-dikey-acilan-kapi-2003-200__0215270707387855.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Şimdiden kolay gelsin.

Plan yada projene önceliği bu işlemi performans dairesi içinde power ledler ve lens yada reflektör yapısı altında uygulamak için başla derim.

Stop camı şeffaf ise dışardan farkedilmesi için iyi olur.Cam şeffaf değilde reflektör tarzlı çizgili tip ise çok şansın yok.

Stop iç alanı şu anki çizimini etkileyecek önemli unsurdur.

Ledleri park için kısık modda yakacaksın role ile frende parlak yaktıracaksın.Bu kısıma gelene kadar  önceliğindeki sıralama bence daha kafa yorucu.Bu kısıma gelince bilahire yardımcı olunur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Oktay abiye katılıyorum , bu tarz uygulamalarda aşılması gereken en zor iş yer sıkıntısıdır ikici en zor kısımda görünür olmaktır . Bahsettiğiniz pleksi çubuklarla görünür olmak çok zor , stop camları renkli buda ışığı tutacağı için led ler güçsüz kalacak bu yüzden power led seçeneği en mantıklı olanı . Power led ve uygun lens seçerek daha sağlıklı ve homojen bir arka aydınlatmaya sahip olabilirsiniz . 

Siz tam olarak ne yapacağınıza karar verin bağlantı ve devre şeması için yardımcı oluruz ...

RENAULT KANGOO LED STOP ile ilgili görsel sonucu 

İletiyi paylaş

Sercan Kızıldere    2
Sercan Kızıldere
gönderildi (düzenlendi)
9 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Şimdiden kolay gelsin.

Plan yada projene önceliği bu işlemi performans dairesi içinde power ledler ve lens yada reflektör yapısı altında uygulamak için başla derim.

Stop camı şeffaf ise dışardan farkedilmesi için iyi olur.Cam şeffaf değilde reflektör tarzlı çizgili tip ise çok şansın yok.

Stop iç alanı şu anki çizimini etkileyecek önemli unsurdur.

Ledleri park için kısık modda yakacaksın role ile frende parlak yaktıracaksın.Bu kısıma gelene kadar  önceliğindeki sıralama bence daha kafa yorucu.Bu kısıma gelince bilahire yardımcı olunur.

Teşekkürler

Stop camları şeffaf sadece renkli Reflektörlü değil. Led olarak dediğin gibi power led kullanmayı düşünmeye başladım bende  ama hangi açılı lensi kullanıcam veya parklar ve stoplar için nasıl bir devre yapıcam onu bulamıyorum.

Sinyal Bölümünede -- Yatay -- şekilde powerledler yerleştiricem ama bunların AUDİ tip yürüyen devre yapmaya karar verdim ama bunlar için bir devre veya röle bulamadım

Stop'un içi power ledleri yerleştirmek için gayet geniş (derinlik açısından).20mm kalınlığında  alüminyum şerit var. Hem ısı atması hemde dayanıklı olması için onu kulanıcam. Stopun içinide ledler görünür olması için siyaha boyicam

Her parçayı ledleri devreyi vs ayarladıktan sonra montajını yapıcam

tarihinde Sercan Kızıldere tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sercan Kızıldere    2
Sercan Kızıldere
9 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Oktay abiye katılıyorum , bu tarz uygulamalarda aşılması gereken en zor iş yer sıkıntısıdır ikici en zor kısımda görünür olmaktır . Bahsettiğiniz pleksi çubuklarla görünür olmak çok zor , stop camları renkli buda ışığı tutacağı için led ler güçsüz kalacak bu yüzden power led seçeneği en mantıklı olanı . Power led ve uygun lens seçerek daha sağlıklı ve homojen bir arka aydınlatmaya sahip olabilirsiniz . 

Siz tam olarak ne yapacağınıza karar verin bağlantı ve devre şeması için yardımcı oluruz ...

RENAULT KANGOO LED STOP ile ilgili görsel sonucu 

Aslında Yer sıkıntım okadar yok Stoplar yedek olduğu için içini rahat rahat kesip biçe bilirim. Aynen forumda daha çok dolaştığımda pleksi çubuklardan vazgeçtim sadece powerled ve lens kulanmaya karar verdim.;

Benim için Asıl önemli olan (Stop ve park) Devre. Sinyal için dirençle bitiricem işi Geri vites ışığı zaten Stabil bir voltaj verdiği için sadece 12V dönüştürücü koyucam.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Linkteki ürünleri inceleyebilirsin.

http://www.marketdijital.com/kategori/samsung-toshiba-led-urunleri#labels=616-2  

http://www.marketdijital.com/kategori/led-lens-cesitleri#labels=163-2  

http://www.marketdijital.com/350mA-12-24-Volt-Girisli-Led-Driver,LA_450-2.html#labels=450-2

Müsait vakitte unutmaz isem role şemasını eklerim.Öncelikle ana projeyi tamamla bu kısım en kolay bölümü.Derteleneceğin bir şey değil.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap