• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ferhat Aslan

Hız sabitleyici

Recommended Posts

Ferhat Aslan    1
Ferhat Aslan

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar hız sabitleyici olmayan megan 2 araca hiz sabitleyici taktirabilirmiyiz yada varmi öyle bir proje 

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Takılır , ama biraz maliyetli olur ortalama 1000 - 1500 TL arası tutar ve ayrıca bu işlemi ehil birinin yapması gerekir ...

 

İşlem listesi : 

 

1- Airbag kapağı değişecek , tuşlu model ...

2- Hız sabitleyici +/- ve reset/return tuşları ...

3 -Hız sabitleyici on/off tuşu , far yükseklik ayar düğmesinin yanına takılacak , yer yoksa hız anahtar takımı alınacak ...

4- Bu tuşlar için oem elektrik tesisatı , malesef tesisat altyapıda bulunmuyor ...

5- Airbag makarası değişebilir ustasına göre , usta yapamam derse yeni yada çıkma airbag makarası alınıp değişecek ... 

6- Araca tanıtılması ...

 

 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post
Mert Girgin    23
Mert Girgin

Megane için sıkıntıymış benim aracımda da cc yoktu kendim sinyal kolunu değiştirip bcm'den cc aktif edince direkt çalışmıştı.aracımda debriyaj pedalinda switch altyapısıda şansıma vardı hiç zor olmadı.

İletiyi paylaş


Link to post
Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Eğer oem şekilde yapmayacaksanız cüzi miktarda yapabilirsiniz.Eliniz yatkın olsun bu işlere yeter.Ben kangooya yaptım (2010 Yeni kasa)

Bir adet regületör tuşu alacaksınız çıkması tahmini 50 tl civarı sıfır 100 küsür tl sanırım.Sonrası için direksiyon düğmeleri için siz düğme tasarımı yapacaksınız basit devre tasarımı ve dirençten oluşan yapı oluşturacaksınız.Bunları hallettikten sonra ecudan ve enjeksiyon beyninden açtıracaksınız tahmini 50-70 tl arası ücret alıyorlar.Cruise için renonun genelinde tesisat hazır.Bazılarında yok sıkıntı.Eğer yapacak olursanız gerekli ayrıntıları paylaşırım..

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap