• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Osram Smartrix Led + Lazer Far Sistemi

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Osram Smartrix Led modülleri silikon optik bileşenleri sayesinde far tasarımcılarına çok daha ince ve şık tasarımlar yapma imkanı sunuyor.

Yeni Range Rover modelinde sunulacak olan farda, 71 noktalı modül göz kamaştırmadan en iyi aydınlatmayı sunarken, 50 km/s üstüne çıkıldığında da uzun farda 600 metreye kadar menzili olan lazer modülü devreye giriyor.

Smartrix far sisteminin led, matriks led ve matriks led+lazer olarak üç versiyonu bulunuyor.

 

smartrix-modul-low.jpg?h=287&la=en&w=511

jaguar_low.jpg?h=268&la=en&w=511

 

 

 

 

 • Beğen 4

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Led aydınlatmanın bu kadar hızlı ilerleyeceğini düşünmemiştim açıkçası , harikulade şeyler çıkıyor ortaya :)

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Hazar Erulusoy    109
Hazar Erulusoy

Bunlardan olan bir arabam olacak mı acaba? Yada olduğunda yenilerde hangi teknoloji olacak.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

Tek eksi yönü camera sistemi olmadan kullanılamayacak olması.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap