• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ekrem Alp

Moped stop lambası sorunu

Recommended Posts

Ekrem Alp    0
Ekrem Alp

Merhaba arkadaşlar, size belki basit gelecek bir soru soracağım. 50cc bir motosiklet aldım buna stop kablolarını sıyırıp + ve - den frene basınca yanan eagle eye kartal gözlerden taktım. Yanlız şimdiki sıkıntım akünün beslemesinde bir sıkıntı var. Farlar ve korna kısılmaya başladı. Evde akü şarj aletim var bosch marka geçenlerde tam şarj ettim ama tekrar azaldı.

1)Acaba frenlere basınca 21w geliyor ya ledler fazla mı yük bindirdi. Eksiyi şaseden mi almalıydım? 

2)ledlerde 3w yazıyor iki led 6 watt acaba onlar mı sıkıntı yaptı araya diyot koymam gerekir mi? Sigorta ya da?

3) Voltmetrem var ancak nasıl kullanıcağımı tam bilmiyorum,baktığım zaman 12.3 olarak görünüyor frene basınca kabloda zaten ona göre bakarak sıyırdım, sonradan dişi erkek uç taktım. 

4) acaba başka yerle temas mı ediyor? Temas etse kısa devre yapması gerekmez mi?

Aklımda deli sorular eminim bazı üstadlar bıyık altından gülüyordur ancak bu Ekrem kardeşinize bir yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Bonus olarakta kartal göz ledler tam oldu yuvarlak yuvalara elimde iki adette sarı var onlarıda sinyallere bağlamayı düşünüyorum. Amaç biraz daha görünür olabilmek. 

C3200A2F-B1D7-448A-846C-4019958B93D8.jpeg

D85BC0C5-AAE9-4F5B-9341-36E332DDFB25.jpeg

AE0A1EF6-927E-41F2-8A80-B8F143741D8B.jpeg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

Ekrem bey motor sıfır mı? 2. el mi? 

Motor sıfır değilse sorun büyük ihtimalle aküde , bu tip motorlarda standart olarak 12V 6A akü kullanırlar ve çok kaliteli değillerdir . Mümkünse akünüzü marka bir akü ile değiştirin , mesela Fiamm in 12V 9A lik aküleri var hem kaliteli hem daha güçlü . Birde mümkünse tüm halojen ampulleri Led ile değiştirin , çekilen akımı olabildiğince düşürün . 

Ledlerin + ve - uçları doğru bağlanmazsa yanmaz zaten sizde çalıştığına göre bağlantı doğru , taktığınız ledlerin çektiği akımdan bir şey olmaz ...

Statör ve konjektörü kontrol edin yada ettirin , statör düzgün çalışıyormu konjektör akımı kesiyormu bunlar önemli , yoksa aküden başlayıp diğer elektrik aksamlara zarar vermeye başlarlar .

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ekrem Alp    0
Ekrem Alp

Merhaba Mahmut bey, motor ikinci el yausa mı yumasa mı diye bir akü var üzerinde ve evet dediğiniz gibi 12V 6A. Dediğiniz markayı bilmiyorum ancak bir araştırayım. Konjektör benimde aklıma geldi. İnternette kontrol videosunu gördüm haftasonu bir kontrol edeyim onu olmazsa aküyü değiştireyim. Bu eskiyi şaseden almanın bi faydası olur mu? Birde normalde bir sıkıntı olmaz ise aküyü 10-15 dakikada şarj etmesi gerekir değil mi?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

Fiamm çok kaliteli bir marka tavsiye ederim , fiyatıda yaklaşık 50€ civarında olmalı .

Eksiyi şaseden de alabilirsiniz en yakın şase kablosundan da ledler  çok fazla akım çekmediği için fark etmeyecek .

Rölantide çok az şarj eder , motor giderken yani yüke bindiğinde , statör dönüş devrini tamamladığında daha hızlı şarj eder . Akü sağlamsa kısa sürede şarj tamamlanır ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ekrem Alp    0
Ekrem Alp

ilginiz için çok teşekkürler 

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

Rica ederim ...

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap