Soner Demirel

Citroen C4 Picasso Far Ampulü Modeli?

Recommended Posts

Soner Demirel

Arkadaşlar Merhaba. Ben bugün aracımı değiştirdim:) Daihatsu Sirion'um vardı onu sattım Citroen C4 Picasso aldım. O kadar ufak bi araçtan devasa bir araca geçmek hala bi acayip geliyor:) Neyse konu o değil, Daihatsu Sirion'umu Komple Xenon ile donatmıştım. H4 Bi-Xenon ve Sislere H3 Xenon Takmıştım. Şimdi yeni aldığım aracın farları ayrı ayrı. Ama ne olduklarını bilmiyorum. Kısa farlara yine Xenon takmayı düşünüyorum. Eğer farların modellerini Citroen C4 Picasso H? Ampul kullanıyor bilen warsa bana yazarsa sevinirim. Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Parça kataloglarına henüz girmemiş, H7 olduğunu tahmin ediyorum, kullanım kılavuzuna bakarak teyit ederseniz web sitesindeki ampul kılavuzuna da ekleyebilirim.

İletiyi paylaş

Aydan Aykac

Büyük ihtimal H7'dir. Aracınız 7 koltuklu olandan mı?

İletiyi paylaş

Soner Demirel

Yok benimki 5 koltuklu olandan. ama far sistemleri aynı. motoru açtım baktım bugün farları çok güzel yapmişlar. ampul kapağı war motorda biraz içerde ampul takmak çok kolay olucak ;) Bide öğrensem modelini hala öğrenemedim.

İletiyi paylaş

Soner Demirel

Aracımın hangi tür far ampulü kullandığını öğrendim. Benim gibi ihtiyacı olanlar olabilir yazıyorum.

Araç: Citro

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

sitedeki kılavuzu güncelledim, teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Soner Demirel

Tekrar merhaba. Ben bugün aracımın farlarını değiştirdim:) Şimdilik Uzunlarada Kısalarada ayrı ayrı Philips DiamondViision aldım. Gerçekten tatmin edici bir beyazlığa sahipler.

Bu arada Voltron far modelinde bir hata yapmşım özür dilerim.

Bana yalnış bilgi vermişler. Düzeltiyorum Klavuzdada düzeltirsen sevinirim.

Kısa : H7

Uzun: H1

Sis : H11 şeklinde doğru olanıdır.

İletiyi paylaş

Aydan Aykac

Benim Captiva'da aynı fakat sisler H1 gibi gözüküyor.

Kısa : H7

Uzun: H1

Sis : H1(emin değilim)

İletiyi paylaş

Gökhan Harova
Arkadaşlar Merhaba. Ben bugün aracımı değiştirdim:) Daihatsu Sirion'um vardı onu sattım Citroen C4 Picasso aldım. O kadar ufak bi araçtan devasa bir araca geçmek hala bi acayip geliyor:) Neyse konu o değil, Daihatsu Sirion'umu Komple Xenon ile donatmıştım. H4 Bi-Xenon ve Sislere H3 Xenon Takmıştım. Şimdi yeni aldığım aracın farları ayrı ayrı. Ama ne olduklarını bilmiyorum. Kısa farlara yine Xenon takmayı düşünüyorum. Eğer farların modellerini Citroen C4 Picasso H? Ampul kullanıyor bilen warsa bana yazarsa sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba,

Bende 2 hafta önce Grand picasso aldım. Arabadan çok memnunum. Ancak bazı forumlarda kısa farların yetersiz kaldığını okuyunca xenon taktırmaya karar verdim. Aracı aldığım bayii(Balıkesir Desil Oto, aynı zamanda yetkili servis) şu an xenon kitlerde indirim olduğunu söyledi, yaklaşık far başına 190 YTL gibi bir fiyatla xenon uygulaması yapacaklar. Ancak ben xenon far konusunda biraz tereddütlüyüm, bu siteyi inceleyince orjinal xenon dışındaki uygulamaların pek tatminkar olmadığını görüyorum. Örneğin gereksiz ışık dağılımı, karşı tarafın gözlerinin rahatsız edilmesi gibi.

Siz memnunmusunuz. Nasıl bir uygulama yaptınız(yanlızca ampul değişimi, Kit montajı, mercek montajı Vb.)

Gördüğüm kadarıyla arabanın farları çift reflektörlü, yanlızca kısalaramı takılıyor, uzunlara ayrı bir işlemmi yapılıyor.

Mercekli sistem daha iyi gibi.

Biraz bilgilendirebilirseniz sevinirim

Şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Soner Demirel

Merhaba. Ben aracımın farlarına mercek taktıramadım. Çok külfetli ve zor bir iş ayrıca orjinal olmadığı içinde yapımıda çok zor. Ve açıkçası uğraşacak vaktimde pek olmuyor işten güçten. Şuan normal merceksiz xenon ampul takılı gayette memnunum. Aydınlatması yeterince iyi. Sadece kısa farlara xenon takılıyor. Uzuna takamazsınız çünkü xenon ampul yanarken hemen ısınmıyor 3-4 saniye gecikmeli ısınıyor ve sellektör yapmanızı engelliyor. Benim tavsiyam kısalara sadece xenon takın uzun farlarada Philips DiamonVision mavi camlı ampul takın o zaman çok güzel oluyor.

Yalnız arabanın xenonla şöyle bir sorunu oluyor. Farı açarken ilk açılışta yüksek gerilim çektiği için direksiyonun hidrolik motorunu kilitliyor ve direksiyon kilitleniyor. motoru stop edip tekrar çalıştırmanız gerekiyor. Yani xenonu taktıntan sonra farları açarken far kısmını Autoda bırakın arabaya binmeden önce yanına giderken kumandadan farları 5-6 saniye önceden açın ilk gerilmi çeksin sonra motoru çalıştırın böylelikle sorun kalmıyor. yolda giderken birden farları açmamanızı tavsiye ederim çünkü hızlı giderken direksiyon kilitlenince sakat durumlar doğabiliyor. Başkada bir sorunu yok. Karşıdan gelenleri daha hiç rahatsız etmedi ki etse zaten sellektör yaparak cevap veriyorlar:) aydınlatmasıda gayet yeterli.

Yeni aracınızı güle güle kullanın.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
Yalnız arabanın xenonla şöyle bir sorunu oluyor. Farı açarken ilk açılışta yüksek gerilim çektiği için direksiyonun hidrolik motorunu kilitliyor ve direksiyon kilitleniyor. motoru stop edip tekrar çalıştırmanız gerekiyor. Yani xenonu taktıntan sonra farları açarken far kısmını Autoda bırakın arabaya binmeden önce yanına giderken kumandadan farları 5-6 saniye önceden açın ilk gerilmi çeksin sonra motoru çalıştırın böylelikle sorun kalmıyor. yolda giderken birden farları açmamanızı tavsiye ederim çünkü hızlı giderken direksiyon kilitlenince sakat durumlar doğabiliyor. Başkada bir sorunu yok. Karşıdan gelenleri daha hiç rahatsız etmedi ki etse zaten sellektör yaparak cevap veriyorlar:) aydınlatmasıda gayet yeterli.

Ne kadar korkunç bir risk aldığınızın farkında mısınız ? :shok:

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

daha başka hangi parçalarıda bu şekilde etkiliyor kimbilir.

bu dandik xenonlara direk yasak gelmeli bence.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
Farı açarken ilk açılışta yüksek gerilim çektiği için direksiyonun hidrolik motorunu kilitliyor ve direksiyon kilitleniyor. motoru stop edip tekrar çalıştırmanız gerekiyor. Yani xenonu taktıntan sonra farları açarken far kısmını Autoda bırakın arabaya binmeden önce yanına giderken kumandadan farları 5-6 saniye önceden açın ilk gerilmi çeksin sonra motoru çalıştırın böylelikle sorun kalmıyor. yolda giderken birden farları açmamanızı tavsiye ederim çünkü hızlı giderken direksiyon kilitlenince sakat durumlar doğabiliyor. Başkada bir sorunu yok.

:shok:

İletiyi paylaş

Gökhan Harova
Merhaba. Ben aracımın farlarına mercek taktıramadım. Çok külfetli ve zor bir iş ayrıca orjinal olmadığı içinde yapımıda çok zor. Ve açıkçası uğraşacak vaktimde pek olmuyor işten güçten. Şuan normal merceksiz xenon ampul takılı gayette memnunum. Aydınlatması yeterince iyi. Sadece kısa farlara xenon takılıyor. Uzuna takamazsınız çünkü xenon ampul yanarken hemen ısınmıyor 3-4 saniye gecikmeli ısınıyor ve sellektör yapmanızı engelliyor. Benim tavsiyam kısalara sadece xenon takın uzun farlarada Philips DiamonVision mavi camlı ampul takın o zaman çok güzel oluyor.

Selamlar,

Bu kadar çabuk cevap alacağımı ummuyordum, Şlginiz için yine teşekkür ederim.

Uygulamayı tahmin ettiğim gibi yapmışsınız, herhalde serviste benim arabayada aynı sistem takılacak (190 YTL ye ancak bu olur) . Garanti kapsamında, 2500 bakımında takmayı düşünüyorlar.

Fakat bu direksiyon kitlenmesi olayı beni korkuttu açıkçası. servise bu durumu ileteceğim. Taktırdığınız xenon kitin markasını belirtmemişsiniz. Gerçi bende servisin ne takacağını bilmiyorum. Acaba markaya özgü bir durum veya hatalı bir montaj sözkonusu olabilirmi? Bildiğim kadarıyla hidrolik direksiyon, mekanik direksiyona yardımcı olan bir sistem, yani hidrolik sistem devre dışı kalsa bile mekanik olarak direksiyon şaftı yine tekerlere yön verebilir, ancak hidrolik sistemin desteği olmadığı için daha fazla efor gerekir. Bu kitlenme olayı gerçekten biraz riskli bir durum, daha doğrusu xenon fara bağlı veya başka bir şekilde oluşacak elektrik sistemi arızasına bağlı olarak direksiyon sisteminde etkilenme olması çok saçma, tabi bir o kadarda tehlikeli. Bu arabanın yurt dışındaki üst versiyonunda orjinal xenon far mevcut, böyle bir etki yapmaması lazım.

Neyse bekleyip göreceğiz, olmazsa sökerim.(geriye dönüş vardır umarım) ve xenon sevdasından vazgeçerim.

Sonuçları iletirim.

Keyifli ve kazasız sürüşler.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu
Bu arabanın yurt dışındaki üst versiyonunda orjinal xenon far mevcut, böyle bir etki yapmaması lazım.

Lütfen iki xenon kit arasındaki farkı atlamayın. Size taktıları xenon 190ytl. Bi üst versiyonları xenonlu dediğiniz xenonlar 1900ytl.

Bu tür sorunlarında hepsi bu kalite farkından kaynaklanıyor. Bu ucuz xenon kitlerin sonu yangına bile gidebilir. Daha önce birçok konuya yazmıştım tekrar yazıyım. Bu ucuz kitlerin bir kaçının balastını inceledim içinin ne hale geldiğini gördüm. Şu anda biri bana ucuz kitlerden birini hediye etse al sislerine tak dese takmam.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
Lütfen iki xenon kit arasındaki farkı atlamayın. Size taktıları xenon 190ytl. Bi üst versiyonları xenonlu dediğiniz xenonlar 1900ytl.

Bu tür sorunlarında hepsi bu kalite farkından kaynaklanıyor. Bu ucuz xenon kitlerin sonu yangına bile gidebilir. Daha önce birçok konuya yazmıştım tekrar yazıyım. Bu ucuz kitlerin bir kaçının balastını inceledim içinin ne hale geldiğini gördüm. Şu anda biri bana ucuz kitlerden birini hediye etse al sislerine tak dese takmam.

:yes: Bir arkadaşımın aracının sigorta kutusu yandı sırf sis farına xenon takma hevesi yüzünden.

İletiyi paylaş

Mehmet Uğur Aca

işte sorun burada zaten,sis farınada taksan kısa farada taksan ucuz çin malı xenonlar mutlaka ilerde bir patlak veriyor,ben 1 yıldır sislerimde 4.jen hella balast kullanıyorum hele laguna gibi elektrik devresi hassas her arızayı bildiren konuşan rahatsız eden arabam,kaliteli balast röle ile aküden aldığımdan şu ana bırakın sigorta kutusunu yakmayı hiç bir problemle karşı karşıya kalmadım,sorun kaliteli veya kalitesiz xenon kitlerde.

İletiyi paylaş

mert
  1. merahabalar ben yeni c4 grand picasso aldım 7 kısılık ve ben şimşek etkili xenon takmayı dusunuyorum en yüksek kaç lümen bulunmakta ve uygun fiyata nerde bula bilirim acaba tesekkur ederım...

İletiyi paylaş