• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Yakup Amanvermez

Şimşek Etkili Led Xenon

Recommended Posts

Yakup Amanvermez    1
Yakup Amanvermez

Arkadaşlar aracım 2007 Honda Accord.Uzunlara şimşek etkili led xenon almayı düşünüyorum.Düşüncelerinizi ve marka önerilerinizi öğrenebilir miyim?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

Sanayideki aksesuarcılarda emvayi çeşit var o " şimşek etkili xenon " lardan oradan tedarik edebilirsiniz ... 

Forum olarak ; hiç bir işlevi olmayan , işi görsel şovdan öteye taşıyamayan hiç bir ürün hakkında yorum ve tavsiyede bulunmuyoruz ...

İletiyi paylaş

Yakup Amanvermez    1
Yakup Amanvermez

Cevabınız için teşekkür ederim ama forumda sinyal,stop,geri vites vs. led uygulamalarına hatırı sayılır biçimde değinilmiş.Bunlar da tamamen görsel şovdan ibaret.Sanayideki aksesuarcıların vitrinindeki ürünleri tabii ki biliyorum.Gece Uçuşu forumunun üyelerinden fikir almak istedim hepsi bu.İyi akşamlar..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut
4 dakika önce, Yakup amanvermez yazdı:

Cevabınız için teşekkür ederim ama forumda sinyal,stop,geri vites vs. led uygulamalarına hatırı sayılır biçimde değinilmiş.Bunlar da tamamen görsel şovdan ibaret.Sanayideki aksesuarcıların vitrinindeki ürünleri tabii ki biliyorum.Gece Uçuşu forumunun üyelerinden fikir almak istedim hepsi bu.İyi akşamlar..

Bu cümlede bahsettiğiniz ürünler ; trafikte insan hayatını riske atacak yada rahatsız edecek işleve sahip değiller . Ama kısa yada uzun hüzmeye takılan led ampuller hem çok rahatsız edici hemde işlevsiz . Konuları paylaşımları karşılaştırma testlerini incelerseniz bize hak verirsiniz .

Forum üyesi olarak düşüncemizi merak ettiniz bende konu hakkındaki düşüncelerimi paylaştım hepsi bu . İyi akşamlar ...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş
52 dakika önce, Yakup amanvermez yazdı:

Arkadaşlar aracım 2007 Honda Accord.Uzunlara şimşek etkili led xenon almayı düşünüyorum.Düşüncelerinizi ve marka önerilerinizi öğrenebilir miyim?

Düşünmeyin. :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ali Osman Kaymaz    78
Ali Osman Kaymaz
On 17.11.2017 at 19:37, Yakup amanvermez yazdı:

Sadece hızlı selektör yapar. Aydınlatma konusunda birşey beklemeyin. (6000k renk tonuna sahip olduğu için özellikle yağmurlu havlarda uzunlarınız yokmuş gibi olur)

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    102
Hazar Erulusoy

Şimşek etkili ampül isteği hangi ihtiyaçtan geliyor? Görsellik yada aydınlatma performansı. Açıkçası LED ampuller selektör de kendini belli ediyor ama önümüzdeki sürücünün gözlerini çok alıyor. Ayrıca uzun süreli kullandığınız da soğuk beyaz olan renk tonu gözlerinizi yoracaktır. Tepki süresi hızlı, göz yormayan ve gerçek performanslı aydınlatma ancak OEM Xenon gazlı ampül ve mercek ikilisi ile mümkün. Görsel olarak karşılaştırmalı birçok video içerik sitelerinde mevcut. İnceleyi ne istediğinizi tam karara bağlayabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ise bu xenon dönüşümü olacaktır.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.110
Servet Aydın

Allah rızası için şu başlığı düzeltin. Led ile xenon farklı şeyler 

• Beğen 1
  • Mutlu 1

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    102
Hazar Erulusoy
Ben söyleyecektim vazgeçtim. Ama bu cümleye sesli güldüm.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş

9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Özellikle öyle bıraktım arayanlar kolay bulsun diye. Bu konuda herkes fikrini tecrübesini paylaşsın. 

Bundan 10-15 yıl önce aynı durum xenon kitler için geçerliydi , "arabama 6000 mı iyi gider 8000 mi iyi gider ?, 10 binlik en iyisiymiş usta öyle söyledi" günlerinden bugüne geldik. H7 bi-xenon merceği, motorlusu motorsuzu, çiftlisi teklisi, orjinalinin yan sanayisi vs. birilerinin daha fazla mal satmak için sonuna kadar bir şeyler uydurduğu bir pazar oluştu. Oysa ki, oem üreticilerde çözüm basit, belli, net ve tek tipteydi. :) 

Bugünlerde aynı durum led ampuller için söz konusu. 4 mm uzunluğunda, nerdeyse 360' ışık yayan bir halojen ampul ve milimetrenin 1/10'u hassasiyetinde yansıma alanlarına sahip olan bir merceğe ya da reflektöre geometrik olarak uyabilen, yol üzerinde düzgün aydınlatabilen ürün var ise paylaşılsın. 

Ek bilgi : Led ampuller için ECE düzenlemeleri (Halojen R37, Xenon R99, Led R128) oluşturulmaya başlandı. Güç tüketimini azaltmak için araç iç aydınlatmalarında da kullanılan wedge, sofit vb. ampuller de artık ledliye doğru geçiş yapacak.
Otomobil üreticileri birliği, ECE komisyonuna verdikleri raporda, eski tip ampulleri kullanan bu altyapıdaki araçlarda sonradan ledli ampul kullanılmasının oluşturacağı sorunlardan sorumlu olmayacaklarını bildirdiler.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    102
Hazar Erulusoy

Yani üreticiler de ilahi yeni araba satacak diye sormadan yapılanlara garanti vermeyiz vs vs hey Allahım.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap