• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Melih Arabacı

İp neon döşerken elektrik tesisatı ve voltaj ayarı

Recommended Posts

Melih Arabacı    0
Melih Arabacı

Aracımın sağ ve sol kapılarına ip neon döşemeyi düşünüyorum ama bir kaç soru var kafamda:

1-) invertör olmadan ip neonu kullanamaz mıyız?

2-) elektriği sigortadan alacağım böylece farlar olsun kontak olsun iç ışıklar olsun istediğim fonksiyona bağlayabileceğim ama sol kapının kablosunu körükten geçirip torpido arkasından geçirmek gerekiyor sanırım torpido yu nasıl sökeceğim yerinden yani arkasına nasıl ulaşacağim

3-) bir de bu ek ışıklandırmalar araçtaki devre drencini değiştirir mi herhangi bir sıkıntı çıkarır mı? bu noktaya dikkat etmemin sebebi, gece farlar açık ve çalışır vaziyetteyken çamları kapatırken farlarda çok hafif sezilemeyecek kadar az bir parlaklık kısması oluyor,camlar tam kapandığı anda elimi tuştan çekene kadar (yani kapalı olan camı kapatmaya çalışırken) olan anda hem farlarda hem iç ışıklarda hem gösterge ışığında belli bir kısılma oluyor bunun sebebi nedir ve neon döşememin bunun üzerine bir etkisi olur mu

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

 

1.Kullanamazsınız.

2.Araç modeli forumlarında torpido sökme resimleri rahatça bulunabilir. 

3.Tesisatı iyi bir şekilde yaparsanız her hangi bir sıkıntısı olmaz.Akünüz kontrol ediniz.Yüksek amperli olan ile değişimi olmalı ve aküden şlaseye giden ana baglantıyı kontrol ettirin gevşeme olabilir.bu yapılacak ilavenin Etkisi olmaz lakin o sıkıntı için  yapılan her ilave bu soruna katkı saglar.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Melih Arabacı    0
Melih Arabacı

Hoşbuldum;

Forumu gayet faydalı ve aktif buldum. Verdiğiniz faydalı net bilgiler için çok teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Murat Tercan    0
Murat Tercan

Arkadaşlar 2017 transpoturun komforline aracıma ip neon uygulaması yaptırdım  elektriğini  far açma kapama düğmesi den aldılar bağlantısında torpido elektrik hattına bağladılar gösterge ışıklarını kısıp açtımı neon da kısılıp açılıyor burya kadar sorun yok yanlız neon bağlayınca iç torpido ve gösterge  ışıkları pırpırlanmaya başladı  düğme den ışıkları yükselince pırpırlanmaya pek belli olmuyor nasıl ayarı düşürünce pırpırlanmaya ortaya çıkıyor buda rahatsız ediyor ne yapmalıyım ustalarım

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Baglantıda voltajı alınan yer hatalı.

 

Neonlar ac voltajla ve yüksek bir voltajla beslenir.Işık ayarı kısılınca olması gereken 12 volt 8 voltlara kadar düşer ve neon için gerekli olan voltaj üretilemez bu sonuç ortaya çıkar.Neon baglantısı direk park voltajı olan bir yerden yapılacak.

 • Teşekkür et 1

İletiyi paylaş


Link to post
Murat Tercan    0
Murat Tercan

Eyvallah ustam peki neon gece yolculuğunda göz alıyor bunu nasıl çözeriz

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Tecrübem yok.Diyebileceğim direkt göze vurmayacak şekilde montajı olacak yada düğme ile iptal veya ayak altı tesisatına baglanacak.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap