• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Onur Arslan

Jeep Renegade ve Fiat 500x - Yıkamasız, manuel ayarlı Bi-xenon farlar?

Recommended Posts

Onur Arslan    9
Onur Arslan

Bir süredir dikkatimi çekiyor, buralarda da bulamadım, konusu geçtiyse affedin; 

 

Jeep Renegade ve 500x'in üst donanım versiyonlarında Bixenon farlar var. Ancak bu farlar her iki araçta da far yıkamasız, ayrıca sonradan öğrendim ki, yüksekliği de manuel ayarlıymış. 

 

Eh peki bunlar muayeneden falan nasıl geçiyor? Bir arkadaşım "öyle homologe edilmiştir" falan dedi ama TÜV'deki armutlardan hangisi bunu bilecek de muayeneden geçirecek. Bunlar geçiyorsa benim arabam nasıl geçemiyor? :D O zaman boşa uğraşmayayım her muayenede yahu :)

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

O araçlarda orijinal xenonlu versiyon bilğilerinde net xenon var mı bunun tespiti lazım.Yoksa ece kurallarına aykırı durum var demektir.Selçuk ustam daha net yazacaktır.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Karabulut    183
Selçuk Karabulut

fiat 500 x de d5s var ondandır 

 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

Evet. D5s okuyunca aklıma geldi bak,2000 lümen sınırı gelince şart değildir diebiliriz.:good1:

İletiyi paylaş


Link to post
Onur Arslan    9
Onur Arslan

Hmm tamamdır şimdi anlaşıldı, D5s ile ilgili konuyu da okudum, baya enteresan... Çok teşekkürler bilgi için. 

 

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap