• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Veli Diyar

Mercedes W176(A-Serisi) Zayıf Aydınlatma(Bi-xenon) ve Kısa far huzmesi

Recommended Posts

Veli Diyar    0
Veli Diyar

Merhaba,

 

Foruma yeni üye oldum. Herkese selamlarımı iletiyorum. 2010 yılından bugüne (ara ara) konuk ziyaretçi olarak takip ettiğim faydalı konular olmuştu. Değerli paylaşımlarınız için teşekkür etmek bugüne kısmetmiş.

 

Sizlerden bir konuda destek rica edeceğim. Yardımlarınız ve tecrübelerinizle 2013 model W176 A serisi aracımın zayıf ön aydınlatma gurubunu geliştirmek istiyorum. Aracımda orjinal D1S bi-xenon(4300K) aydınlatması var ve çok zayıf. Ayrıca kısa far huzmesinide beğenmiyorum. Aşağıdaki sorularımla ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

 

- Düz bir huzme için aracıma hangi projeksiyon uyumlu olur, 

- Işık gücü yüksek, serin beyaz tonlarda, performanslı bir aydınlatma için hangi D1S tercih etmeliyim,

- W176 Kasa A serilerinde far içi açılmadan bu değişim yapılabiliyor mu.

 

Teşekkür ederim.

 

 

 

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.241
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Hoş geldiniz.

 

Far markası ne ise bunu bakıp yazarsanız netleşir.o markada temiz bi-xenon mercek ile değişim yapılabilir ve perde düzlüğü olarak uyumlu merceğin düz çizgide perdeli yapısı varmıdır araştırmak lazım.Dot çizgili olan sizi tatmin edecektir.

Mercek değişimi için ampul değişim kapagının büyüklüğü oranına paralel olarak merceğin iç sabitleme çerçevesindeki montajı önemli unsur ve bu değişime uygunluk olsada merceğin iç şapkası merceğin sabitlendiği çerçeveden geçmeyerek sökülmesine engel olabilmektedir. 

 

Xenon ampul illa beyaz olsun istiyorsanız Osram Cbı ve Philips modelinde komple metal olan bir modeli mevcut bu ürününde rengi 5000k civarında luyor ve yine Philips üretimi bir modelinde beyaza yakın olanı mevcut.Bunların haricinde üretici bayisi dışından alınacak ürünler yan sanayi gözü ile bakılabilir.

 

Ampul rengi sıkıntım yok diyorsanız orijinal ampule ellememenizi tavsiye ederim.

 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Seviye ayarı düzgün mü? Bi duvar fotosu (10 mt) fikir verecektir.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap