• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Salih Yılmaz

Ford Courier ledli sinyal ampulu değişimi

Recommended Posts

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz

S.a arkadaşlar benim ford courier aracım var resimdeki gibi amerikan park tarzı bir uygulama yapmak istiyorum yalnız farın iç kısımlarındaki gündüz farlarını iptal etmek istiyorum sinyal ampullerinide ledli sinyal ampulleriyle değiştirmek istiyorum böyle birşey mümkünmüdür ledli ampulu takınca hızlı yanıp sönme sorunu olurmu sinyal verdiğimde sinyaller normal yanacak sinyal kapandığında tekrar sabit yanar konuma gelmesini istiyorum biraz fazla soru sordum kusuruma bakmayın saygılar

IMG_2303.JPG

IMG_2305.PNG

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

Roleli amerikan park ünitesi almanız gerekiyor.Otomatik geçiş o şekilde olur.Hızlı yanıp sönme olacaktır.Linkteki konuyu inceleyiniz.

Gündüz farı yanılmıyorsam h15 uzun far ampulü olarak mevcut.İptal için araç menülerinde anahtar veya komut yok ise ampul soketinden kablosunu kesmeniz şart yada ampule takılan duyudaki pin arasına yalıtım yapılarak iptal edilebilir lakin kesinlikle tavsiye etmem.

H15 li bir ampul degilde klasik 21watt ampul tipi yada buna benzer olan ise iptali rahat olur.

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz

Oktay bey klasik 21 watt dediğiniz ampul tipi nedir h15 yerine takabileceğimiz ? Gene h15 ama gündüz farı olmayanmı

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

21watt normal sinyal ampulü sizin 2.ci resimdeki kılıfta olandır.

H15 yerine takılmaz.H15 ayrıca uzun far ampulü olarakta kullanıldığı için iptali önceki mesajda yazıpğım gibidir.

H15 yerine 21watt takabilirsiniz yada 21watt h15 dir gibi bir durum yok.Ayrı ayrı belirtmeye ve farın iç aydınlatma yapısını bilmediğim için sadece tahminler üzerinden cevap ve seçenek niteliğinde belirtmeye çalıştım. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz
gönderildi (düzenlendi)

Teşekkürler o zaman sadece sokete gelen kabloyu keserek gündüz farını iptal edebileceğiz geriye hızlı yanıp sönme yapmicak şekilde sinyalleri lede cevirip amerikan park sistemi yapmak kalıyo parklarla sinyalleri birbirine paralel bağlasam bu işi çözebilirmiyim acaba (amerikan park modulü kullanmadan)

tarihinde Salih Yılmaz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

Araç son nesil.Kontrol ünitesi mevcut ve park ve sinyali baglamanız hata olarak geri dönüş yapar.Dirençli moduller bu araçlarda farklı hatalara sebep veriyor tavsiye etmem.Roleli tip Modul kullanmanız önemli.

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz

Röleli tip modüller resimde görülen modül galiba açıklamada benim istediğim gibi sinyal verdiğinizde yanıp söner sinyali kapattığınızda 1 saniye sonra eski sabit yanan haline geri döner yazıyor peki ben bu modüller led sinyal ampulu kullanabilirmiyim 

IMG_2320.PNG

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Bu modul sadece si,nyal ampulüne ne takılı ise ona gelen voltajı park ve sinyal olarak ikiye ayırarark amercan park şeklinde çalışmasını saglar.Ayarı ise ampuldeki park konumunda ışık şiddetini ayarlar başka bir özelliği bildiğim kadarı ile yoktur.Sinyal ampulü kısmındaki led olacaksa onun için bilahire direnç modulü şart.Çünki bu moduller sinyal ampulü araçtan geleni ayırdığı için araç ampulü direkt görmeyip ilk etapta hızlı fasıla yapıyor sonra düzeltiyor.Yada bunu baglayacak kişi baglantıyı bu durumu bilerek yapmalıdır ki hata olmasın.ayrıca her şekilde led olduğu zaman dediğim gibi direnç modulü şart.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz

oktay bey çok teşekkür ederim yardımlarınızla beni aydınlattınız. ben istanbulda ikamet ediyorum  bana bu konuda montaj ve bağlantı anlamında ücreti dahilinde yardımcı olabilecek biri varmıdır 

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap