• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

H7’ye daha güçlü bir rakip : H18

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.803
Selçuk Keleş

 

Daha küçük bir alanda daha verimli aydınlatma sunabilecek Osram H18 otomotiv üreticilerine daha esnek dizayn seçenekleri imkanı sunuyor.

 

 

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.553
Oktay Toker

Sadece alan olarak küçülmek ile oluşan bir reklam olmuş.Ampul verimi olarak bu değişikliğişikliğe oranla çok iyi degerler bence yok.Büyük far kullanımı bence tamamen araç görsel tasarımına eşit olur.Büyük taslı farlardada h7 var,küçük taslı olanlardada h7 var niye alanı bahane edip h18 diye bir ampul reklamı olmuş ben anlam vermedim doğrusu.Neden direkt ampul aydınlatması yönünde bir anlatım yapmamışlarki.:unsure2:

Bunun yerine verimi daha yükseltilmiş mercek yapılsa daha çok alan kazanılır düşüncesindeyim.Lakin canlı olarak denk gelirse 2 farın testi çok iyi olacaktır.

Hb miydi neydi o seride ki uzun hüzmede kullanılan 65watt ampule göre kısa far tasarımı yapsınlar daha verimli olur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Coşku Arşiray    88
Coşku Arşiray

halojen mi kalmış endüstride allahını severseniz. filamanlı ampul nedir bu zamanda. anca tost makinası, saç kurutma makinası filan olur filaman ile.

 • Mutlu 2

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap