• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Selçuk Keleş

H7’ye daha güçlü bir rakip : H18

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.873
Selçuk Keleş

 

Daha küçük bir alanda daha verimli aydınlatma sunabilecek Osram H18 otomotiv üreticilerine daha esnek dizayn seçenekleri imkanı sunuyor.

 

 

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.611
Oktay Toker

Sadece alan olarak küçülmek ile oluşan bir reklam olmuş.Ampul verimi olarak bu değişikliğişikliğe oranla çok iyi degerler bence yok.Büyük far kullanımı bence tamamen araç görsel tasarımına eşit olur.Büyük taslı farlardada h7 var,küçük taslı olanlardada h7 var niye alanı bahane edip h18 diye bir ampul reklamı olmuş ben anlam vermedim doğrusu.Neden direkt ampul aydınlatması yönünde bir anlatım yapmamışlarki.:unsure2:

Bunun yerine verimi daha yükseltilmiş mercek yapılsa daha çok alan kazanılır düşüncesindeyim.Lakin canlı olarak denk gelirse 2 farın testi çok iyi olacaktır.

Hb miydi neydi o seride ki uzun hüzmede kullanılan 65watt ampule göre kısa far tasarımı yapsınlar daha verimli olur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Coşku Arşiray    90
Coşku Arşiray

halojen mi kalmış endüstride allahını severseniz. filamanlı ampul nedir bu zamanda. anca tost makinası, saç kurutma makinası filan olur filaman ile.

 • Mutlu 2

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap