• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
harun koçak

Egea sedan'a Hatchback far montajı.

Recommended Posts

harun koçak    0
harun koçak

Arkadaşlar merhaba,

2016 Model Urban Egea aracim var sedan. Bunun normal halojen boş farlarına hatchback farları monte etmek istiyorum. 2 farın şekilleri ayni kasa olarak problem yasamiyorum fakat far soketleri uyumsuz. bi kaç kişi soketleri bi sekilde uydurarak araca monte etmiş. nasıl yapıldığı konusunda destek sağlar mısınız?

IMG_20171002_231427_582.jpg

IMG_20171002_231430_663.jpg

FB_IMG_1507051195467.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

Harun bey merhaba hoş geldiniz ...

Egea hatcback modelinde Led DRL mevcut soketteki pin farkı da bu yüzden . Kontrol kalemi yada voltmetre yardımı ile farda ki fazla pinlerin ne işe yaradığını bulmalı ve buna göre yol almalısınız . Çıkmacılardan kazalı hactcback far tesisat soketi bulabilirseniz işiniz daha kolay olur ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.163
Oktay Toker

Orijinal farın içine ledli versiyonu aktaracaksanız zaten soketli olarak aktarmanız şart bunun sebebide gündüz farı için led sürücü kartı bu modelde 1 tane kullanılmış ve diğer tarafa tesisat uzatılarak 2 gündüz farı çalıştırılıyor.Soket farkı bundan dolayı ve uğraştıracak kısımda bu işlem.Araç üzerindeki boş pinler doldurularak aşılabilir yada far içinden haricen kablo çıkartılarak soketten bagımsız yapılabilir.Soketlerdeki pin sıralamasını bulursanız diğer soket pin uçlarıda aynı diyebiliriz.Mahmut belirtmiş ölçü aleti ile uğraşılarak bulunur.Başka türlü şu pin şuraya falan gibi bir ezberde olunabilecek bir işlem değil.Bahsettiğiniz yapanlarda bu şekilde yapmışlardır diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
harun koçak    0
harun koçak

evet yapan birisi hb deki 14 pin sedanda 8 pin var dedim sedan soketini kesip yeniden hb far soketine göre pin oluşturacaksin ve hb farindaki pinlere gönderdiginde iş cozuluyor dedi. sadece soketi ayarlaman yeterli oluyor dedi. ama bu 8 pini 14 pin e nasil cikaracagim ki??? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.163
Oktay Toker

Cevabını yazdığınız cümlede zaten vermişsiniz.

Hurdacılardan kazalı gündüz farlı aracın far soketini alacaksınız aracınızın soketini kesip ekleyeceksiniz.Diğer tarafada kablolar uzatılacak.Diğer türlü resme göre sokette boş pin göremedim onu doldurun diyeceğimde yine aynı soketten bulup pin ilavesi olması lazım.Başka türlü önceki mesajımda yazdığım gibi olacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

Nasıl yani abi şimdi farlarda ayrı ayrı Led driver yok mu :unsure2:Peki nerede bu driver abi body control demi :soshelp:

31 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Orijinal farın içine ledli versiyonu aktaracaksanız zaten soketli olarak aktarmanız şart bunun sebebide gündüz farı için led sürücü kartı bu modelde 1 tane kullanılmış ve diğer tarafa tesisat uzatılarak 2 gündüz farı çalıştırılıyor.Soket farkı bundan dolayı ve uğraştıracak kısımda bu işlem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
harun koçak    0
harun koçak

yapan yabanci arkadaş yazmiş çeviri yaptim. 5 porte dediği hatchback 4 porte dediği sedan. 8 pin olani kesip 14 pin e göre ayarla demiş. bu nasil oluyor ki. 

Screenshot_2017-10-03-23-20-21.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut
2 dakika önce, harun koçak yazdı:

yapan yabanci arkadaş yazmiş çeviri yaptim. 5 porte dediği hatchback 4 porte dediği sedan. 8 pin olani kesip 14 pin e göre ayarla demiş. bu nasil oluyor ki. 

Link varsa paylaşır mısın ? Bi bakalım dişe dokunur bir şey varmı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.163
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Evet tek led sürücü var.Ya sag far altında yada sol şu an hatırlamıyorum.Diğer farada kablo baglantısı mevcut.Far modeli Magnet,Mako,Bosch ortak üretim.

Harun bey benim anlattığımı yazmış.8 pinliyi kesip 5 pinli uydurulacak.İtalya'da bu model tipo diyemi geçiyor?

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
harun koçak    0
harun koçak
13 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Evet tek led sürücü var.Ya sag far altında yada sol şu an hatırlamıyorum.Diğer farada kablo baglantısı mevcut.Far modeli Magnet,Mako,Bosch ortak üretim.

Harun bey benim anlattığımı yazmış.8 pinliyi kesip 5 pinli uydurulacak.İtalya'da bu model tipo diyemi geçiyor?

evet tipo die geçiyor. ama bu 8 pini kesip 14 pin e nasil cikarmiş arkadaş. sizin bir fikriniz var midir? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.163
Oktay Toker

Önceki mesajımda anlatmaya çalışmıştım.Hurdacılara gidip gündüz farlı far modeli olan bu aracaın far soketi kesilip alınacak ve sizin aracınızdaki 5 pinli soketi kesip bu 8 pinli soket takılacak.Yada çinli,lerde uyum adaptörü varsa ona bakın belki yapmışlardır.

15 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Cevabını yazdığınız cümlede zaten vermişsiniz.

Hurdacılardan kazalı gündüz farlı aracın far soketini alacaksınız aracınızın soketini kesip ekleyeceksiniz.Diğer tarafada kablolar uzatılacak.Diğer türlü resme göre sokette boş pin göremedim onu doldurun diyeceğimde yine aynı soketten bulup pin ilavesi olması lazım.Başka türlü önceki mesajımda yazdığım gibi olacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap