• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Metin Özdoğan

Araç kumandasına led bağlanması hakkında ?

Recommended Posts

Metin Özdoğan    34
Metin Özdoğan

Selamlar , aracımın uzaktan kumandasına bir adet led bağladım her iki tuşa bastığım zaman led yanıyor fakat kapılar ne açılıp ne kitleniyor. Ama ledin bağlantısını söktüğüm zaman kumanda gayet sağlıklı çalışıyor. Bağlantı resimlerini atıyorum ben nerede hata yapıyorum acaba ?

1_(1).jpg

1_(2).jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.394
Oktay Toker

Benim yorumum..İki anahtarlama arasına diot atıyorsunuz ve bu birinden digerine komut geçişi yapıp istenilen komuta engel olur.Kumandanın kendi led kısmı haricinde bir baglantı yapamazsınız.Yaparsanızda diod tipinde degilde transistör algılamalı olmalı.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.394
Oktay Toker

Emin değilim aklıma geldi ve nasıl sıgar bilmem.Her buton çıkışına 1n4148 diodlardan köprü diod ve diğer tarafada yapılan köprü diod baglantısının + ve -  çıkışalarını paralel yapıp ledi, baglayın.Bu şekilde datalar diğer tarafa karışmayabilir diye düşünüyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Metin Özdoğan    34
Metin Özdoğan

teşekkürler deneyeceğim bakalım

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.394
Oktay Toker

Ledi kırmızı yada sarı kullanman dogru olur.Yeşil led çalışma voıltajı nedeniyle köprü diod sonrası yanmayabilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.542
Mahmut Akbulut

Sisteme entegre ettiğiniz Led hem pili çabuk bitirecek hemde frekans mesafesini düşürecek bilginize ...

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap