• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Anıl Onuk

Nissan Qashqai J11 (2013-) için tavsiyeniz?

Recommended Posts

Anıl Onuk    0
Anıl Onuk

iyiforumlar aranıza yeni katıldım 2014 qashqai skypack aracım var kısa farları yetersiz geliyor tavsiyeniz nedir xenon halojen led  hangisini tavsiye edersiniz (bi lede kadar çııkmayı düşünmüyorum) ve hangi marka ve modelden  en iyi performansı alabilirim?  vede uzun falrlarıda yeni kasa araçlardaki gibi şimşek etkisi yapanlardan istiyorum bunun için önerebilceğiniz marka ve model varmı? 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.538
Oktay Toker

Hoşgeldiniz.

 

Şimşek etkisi verebilen Hella bi-xenon mercek,Gen5 serisi D1s balast ve d1s xenon ile bir çalışma isteginizi karşılayacak ve performans açısındanda tek çalışma diyebiliriz.Tavsiyemizde bu şekilde bir çalışma yaptırmanız olur. 

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.790
Selçuk Keleş

Halojende kalıp osram nb gibi bir ampulle düşük maliyetle iyileştirme yapabilirsiniz. Ya da en iyi aydınlatma için @Oktay Toker ustanın önerdiği gibi bi-xenon pahalı ama tek çözümdür.


Led xenon vb. diye piyasada satılan uyduruk şeyleri önermiyoruz.

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Servet Aydın    1.143
Servet Aydın

Anıl, far ayarın %90 bozuk. Ne hikmet ise fabrikasyon olarak hemen hemen her marka en fazla 25 metreyi gösterecek şekilde kısaları ayarlıyor. Öncelikle doğru ayar yaptır veya yap. Verim alacaksın

İletiyi paylaş


Link to post
Anıl Onuk    0
Anıl Onuk
15 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Halojende kalıp osram nb gibi bir ampulle düşük maliyetle iyileştirme yapabilirsiniz. Ya da en iyi aydınlatma için @Oktay Toker ustanın önerdiği gibi bi-xenon pahalı ama tek çözümdür.


Led xenon vb. diye piyasada satılan uyduruk şeyleri önermiyoruz.

 

yardımcı olduğunuz teşekür ederim far ayarlarımda sorun yok yeni muaynede geçtim aracımla yetersiz olmasından çok hem sarı olması hemde bi tık daha iyi olabilir düşüncesinden dolayı sormak istedim forumda baktım sizinde dedğiniz gibi osram nb unlimited çok tavsiye edilmiş kısalara bunu alsam uzunlar için bu fiyat aralıklarında istediğim sonucu alabilceğim bi marka model varmı acaba? 

İletiyi paylaş


Link to post
Hazar Erulusoy    110
Hazar Erulusoy

Uzunlar içinde Osram NB alınabilir.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap