• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Özcan KESKİN

Focus 1 - Teyp ve Işıkların Renk Değişimi

Recommended Posts

Özcan KESKİN    1
Özcan KESKİN

Konuya başlamadan önce sevgili Oktay abime sonsuz sabrı ve yardımları için çok teşekkür ediyorum

uzun zamandır aklımda ramazanda sahura kadar otuduğum için bu işe giriştim biraz maceralı oldu ama tecrübe edinmiş oldum

teybden başladım

VMVv1B.jpg

1-2 ufak sorun var

ne işe aradığını bilmediğim daha duğrusu hiç kullanmadığım PTY tuşu parkları açınca çalışmıyor

ara sıra kullandığım FM tuşuda parkları açınca çalışmıyor :D

ZED7P3.jpg

lW7v6Q.jpg

YNlLVj.jpg

ve son rütüşlar klima, ic hava dolaşımı ve arka cam resitans tuşunuda mavi yaptım daha doğrusu onlarda ışıklndırma olduğunu sonradan farkettim

aktif iken yanan ışıklarınıda kırmızı yaptım

çakmaklığın ışıklandırmasını kırmızı yapmıştım biraz göz alıordu mavi yaptım

YNW5AD.jpg

kWLYlv.jpg

önce sadece kilometre saatini mavi yaptım

sonra baktım göstergeyi yapmadan bu iş bişeye benzemeyecek

birazda otoclubturkiye(eski fordclub) dekilerin gazına geldim :D

ve nihayet kısadevre sonucu kartı yaktım

sevgili oktay abinin referansı ile çıkmacıdan 200 tl ye çıkma gösterge aldım

sadece kartını kendi göstergeme taktım

4MPzR4.jpg

önceden mantar led kullanarak çalışmıtım

sonradan farkettimki ledlerin bacakları ve ve drençleri kartın altına koymuştum oda karta değdiği için kartı öyle yakmışım :D

Yine oktay abinin tavsiyesiyle şerit led ile komle dolanım

transparan folya ile de renk işini hallettik böylesi hem daha kolay hem daha sağlıklı oldu

şimdi tek sorun kontağı kapattıktan sonra hız ve benzin ibresi once yerine yani sıfıra geliyor sonra hoop diye ortaya geliyor video da göreceksiniz

7N6NmW.jpg

XXPXWR.jpg

dGOGjV.jpg

buda avaralıktan

sislere mavi folyo çektim :D

9dmdX3.jpg

tarihinde Özcan KESKİN tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.090
Oktay Toker

Tekrardan eline ve ne kadar sinirlere bogulsanda sabrın ön plana çıktı sonuca ulaştın.

İbre konusunda tarifimi uygulayarak uzun sürsede sonuca gelmen gerekiyor.Şu an aklıma geldi bu göstergeyi uzun süre ibreler üzerindeyken belirli bir derecede egimli durmyacak.Etiket olması lazım sanırım üzerinde.Uğraşırken bunada dikkat et belki etken oluyor.Gaglayan menüyü test modunda 1 kaç defa uygula. 

Kışa dogru sislerdeki folyoyu sökerek alsesison ampul tak Ankara kışları malum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Like 2

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Özcan KESKİN    1
Özcan KESKİN

şimilik boyle kapattım oktay abi yarın köyden babam gelecek

araba kadransız olursa bi kamyon kayar bana

yüzüstü yatırmayın gibi bi işaret var göstergede çok dikkat ettim ama yinede yüzüstü gelmiştir

guageyide dealarca yaptım ama düzelmedi

şimdilk sorun olmuyor.

tekrar çok teşekkür ediyorum sabrın ve yardımın için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.090
Oktay Toker

Hararet biraz daha düzgünse benzin çok sorun olmaycaktır.

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Özcan KESKİN    1
Özcan KESKİN
11 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Hararet biraz daha düzgünse benzin çok sorun olmaycaktır.

çalışırken bi sıkıntı yok abi sadece stop edince ortada duruyolar

eee sana diyom bi yemek yiyelim beraber şöyle bi göz atsan yeter 😋

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap