• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Sina Güran

VW Golf 6 (2009-2012) için halojen H7 ve H15 ve sis ampulü önerileriniz

Recommended Posts

Sina Güran    0
Sina Güran

Yarım saattir hangi ampulü kullandığını aradım ama net bilgi bulamadım. Burada h15 gibi anladım ama emin değilim.

Net bilgi rica ediyorum.

Kısa konusunda en iyi hangi marka model tavsiye edersiniz? Amaç daha net ve iyi aydınlatma, beyaz yada sarı renk olması önemli değil...

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Aracınız hakkında biraz bilgi verin..

Ben sıradan bir golf'e baktım kısaları H7 gördüm..

Buradan bakabilirsiniz...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

konuyu okuyunca bende linklere baktım ama ledli xenon mercekli far çıkıyor golf 5 için bişlgiler var 6 için bilgi bulamadım.net bir far resmi eklerseniz çok iyi olur.

İletiyi paylaş

Sina Güran    0
Sina Güran
Aracınız hakkında biraz bilgi verin..

Ben sıradan bir golf'e baktım kısaları H7 gördüm..

Buradan bakabilirsiniz...

En iyisi resim koymak: sacarfan-golf6-08.jpg

konuyu okuyunca bende linklere baktım ama ledli exon mercekli far çıkıyor golf 5 için bişlgiler var 6 için bilgi bulamadım.net bir far resmi eklerseniz çok iyi olur.

Golf 6 araç, xenon keşke olsa... :(

Araç halojen sistemli ve halojen ile devam edeceğim. Ancak daha verimli ve performanslı ampuller ile inşallah...

Önce h7 mi h15 mi yada başka birşey mi bir bulabilsem... :unsure2:

tarihinde Sina G tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    390
Fatih Özbaş
En iyisi resim koymak: sacarfan-golf6-08.jpg

Golf 6 araç, xenon keşke olsa... :(

Araç halojen sistemli ve halojen ile devam edeceğim. Ancak daha verimli ve performanslı ampuller ile inşallah...

Önce h7 mi h15 mi yada başka birşey mi bir bulabilsem... :unsure2:

bence en mantıklısı ampulü söküp bakmak, neden söküp bakmıyorsun ki? değişeceği zaman nasılolsa sökülecek...

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Sökün bakın ama... H7'dir bu...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Listemizi güncelledim.

Kısa H7

Uzun H15

İletiyi paylaş

Sina Güran    0
Sina Güran
Listemizi güncelledim.

Kısa H7

Uzun H15

Selçuk bey konuyu netleştirdiğiniz için teşekkür ederim.

Emmi de sağolsun bilgi verdiydi önceden.

Forumu takip ediyorum arada derede kaldım. Hangi ampul'ü tavsiye edersiniz. Şahsi fikrinizi soruyorum. Amaç şık durması değil, maksimum seviyede gece uzun yolda önümü görebilmeyi sağlamak. Tabi arıza ışığı falan yakmadan...

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek
Forumu takip ediyorum arada derede kaldım. Hangi ampul'ü tavsiye edersiniz. Şahsi fikrinizi soruyorum. Amaç şık durması değil, maksimum seviyede gece uzun yolda önümü görebilmeyi sağlamak. Tabi arıza ışığı falan yakmadan...

Sıradan ampuller uzun ömürlü ama ışığı vasat...

2 yıldır performans ampulü kullanıyorum ama bunların da ömürleri kısa...

Buna rağmen yine performans ampulü takacağım...

Plus90, Night Breaker gibi..

İletiyi paylaş

Sina Güran    0
Sina Güran
Sıradan ampuller uzun ömürlü ama ışığı vasat...

2 yıldır performans ampulü kullanıyorum ama bunların da ömürleri kısa...

Buna rağmen yine performans ampulü takacağım...

Plus90, Night Breaker gibi..

NB yi düşünmüyorum gücü zayıf geldi, Plus90'a yakınım. Plus 90 a denk yada daha iyi olabilecek alternatif var mı?

GG de şuan Plus 90'ın fiyatı 50TL. Fiyat aralığı nedir?

tarihinde Sina G tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

online satışlarda kargo ile 46 tl civarlarında.

İletiyi paylaş

Sina Güran    0
Sina Güran

Bugün güç bela Bosch Plus90 aldım.

Gündüz taktırdığım için nasıl performansı var şuan bilemiyorum.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

iyi günlerde kullanın.yorumlarınızı bekliyoruz.

İletiyi paylaş

Sina Güran    0
Sina Güran
iyi günlerde kullanın.yorumlarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler.

Şlk izlenimim standart ampullere göre daha beyaz olduğu (kesinlikle aradığım şeylerden biri değildi)

Daha ileriyi göstermesi açısından hayal kırıklığı yaşadım. Ben uzun yolda, karanlıkta seyrederken önüme çıkabilecek hertürlü şeyi daha evvelden görmek istiyordum. Bu konuda yapabilecek bir ayar var mı?

Biraz daha iyi aydınlattığı gerçek ancak ismi gibi %90a kadar sözü epey abartı. Ben %15den fazla bir artış gördüm diyemem.

Küfür yemeyeceğimi, arabanın garantisini etkilemeyeceğini bilsem xenon'a terfi ederdim...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Halojen ampullerden mucize bekleyenlerin yaşadığı sonucu sen de yaşamışsın. Henüz bu yorumları yapmak için biraz erken. Gerçek karşılaştırmayı iyice karanlık yerlerde biraz daha kullanarak yapabileceksin.

Performans ampullerinin gücü far dizaynına bağlıdır. Yolun her tarafında bu farkı göremezsin. Daha önce linkini verdiğim makalede de böyle yazıyor zaten. Sadece yolun belli bir alanında %90'a kadar artış sağlanıyorsa bu +%90 performans ampulüdür deniyor. Farlarının seviyesini kontrol etmeni tavsiye ederim, linki bu http://www.geceucusu.com/Far-seviyesi-nasi...nir--t2417.html

İletiyi paylaş

Sina Güran    0
Sina Güran
Halojen ampullerden mucize bekleyenlerin yaşadığı sonucu sen de yaşamışsın. Henüz bu yorumları yapmak için biraz erken. Gerçek karşılaştırmayı iyice karanlık yerlerde biraz daha kullanarak yapabileceksin.

Performans ampullerinin gücü far dizaynına bağlıdır. Yolun her tarafında bu farkı göremezsin. Daha önce linkini verdiğim makalede de böyle yazıyor zaten. Sadece yolun belli bir alanında %90'a kadar artış sağlanıyorsa bu +%90 performans ampulüdür deniyor. Farlarının seviyesini kontrol etmeni tavsiye ederim, linki bu http://www.geceucusu.com/Far-seviyesi-nasi...nir--t2417.html

Aracın içinden yapılan ayara göre farlar en yüksek konumunda, ancak bana yetmiyor ayrı mesele...

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek
Aracın içinden yapılan ayara göre farlar en yüksek konumunda, ancak bana yetmiyor ayrı mesele...

Bir de göz doktoruna git...

Espiri yada alay etme değil.. Ciddiyim..

Çünkü..: 11 yıllık mondeo farlarınla nightbreaker veya xenon silver ile çok ciddi aydınlatma sağlıyorum.. Fazlasıyla yetiyor bana..

Genellikle de farı az bişey yükseltir ve genelde kısa ile yolculuk yaparım... (Üşeniyorum uzun kısa yapmaya)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Psikolojik.

Xenon istiyorsun o nedenle beynin sana "bu sana yetmiyor" diyor.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker
Psikolojik.

Xenon istiyorsun o nedenle beynin sana "bu sana yetmiyor" diyor.

bende mercekli far istiyorum bunun sebebi ne olabilir. :D:p

İletiyi paylaş

Sina Güran    0
Sina Güran
Bir de göz doktoruna git...

Espiri yada alay etme değil.. Ciddiyim..

Çünkü..: 11 yıllık mondeo farlarımla nightbreaker veya xenon silver ile çok ciddi aydınlatma sağlıyorum.. Fazlasıyla yetiyor bana..

Genellikle de farı az bişey yükseltir ve genelde kısa ile yolculuk yaparım... (Üşeniyorum uzun kısa yapmaya)

Gözlerim geceleri iyi görmüyor, yeteri kadar ışığı almadığı için ben daha çok ışığa ihtiyaç duyuyorum.

Doktor ile görüşmüştüm zamanında, gece görüşümün gözlerimden dolayı zayıf olduğunu söylemişti.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek
Gözlerim geceleri iyi görmüyor, yeteri kadar ışığı almadığı için ben daha çok ışığa ihtiyaç duyuyorum.

Doktor ile görüşmüştüm zamanında, gece görüşümün gözlerimden dolayı zayıf olduğunu söylemişti.

Hımm.. O zaman xenon...

İletiyi paylaş

Sina Güran    0
Sina Güran
Xenon konuşulacaksa http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2348 'den devam edelim.

Halojen için olabilecek en iyi seçeneği ben kendimce seçip aldım.

Bundna sora Xenon konuşacağız, verilen linkten bilgi paylaşalım...

İletiyi paylaş

Ahmet Özerhen    1
Ahmet Özerhen

Selamlar

Hangi model araçlarda hangi ampul kullandığımızı gösterir bir liste varmış galiba forumda ancak link artık çalışmıyor sanırım. Varsa paylaşabilirseniz sevinirim. 

Ayrıca golf6 aracımdaki tüm (uzun, kısa ve sisler) sarı halogen ampulleri değiştirip beyaza yakın renk olsun ve performanstan ödün vermemek istiyorum. 

Ancak xenon dönüşümü istemiyorum. Led'e geçmek için de sanırım mevcut montaj aparatını kesmek gerekiyormuş. Onu da istemedim. 

Marka ve model önerilerinizi alabilirsem sevinirim. 

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap