• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Aydın Akın

Push Button - Bu Butonun İşlevi Nedir?

Recommended Posts

Aydın Akın    136
Aydın Akın

https://www.direnc.net/dc184-siyah-buton

Yukarida linkini verdigim push buttonun islevini bir turlu bulamadim. Bazi sitelerde on off olarak bazi sitelerde de basinca on parmagi cekince de off konuma geldigi sekilde anlatilmis. Tam olarak nedir bilen var mi acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.355
Mahmut Akbulut

Sadece düğmeye basıldığında yada basılı kaldığı sürece tetik verir ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Akın    136
Aydın Akın

Yani benim işime yaramıyor. Teşekkür ediyorum. Şekli ve malzemesi tam istediğim gibiydi. On off olanından bulmam gerekiyor. Hayırlısı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

Çinde kiloyla var hem de ışıklı nasıl bir şey lazım. acil değilse tabi

misal

5 v 12 v 220 v kilitli push button anahtarı 16mm düz kafa sabit mandallama push button su geçirmez led metal anahtarı
http://s.aliexpress.com/fYreEFne
(from AliExpress Android)

10 Adet Siyah Mini Yuvarlak Anahtarı 12mm Su Geçirmez Anlık buton Anahtarı Satış
http://s.aliexpress.com/J3AbEbYV
(from AliExpress Android)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Akın    136
Aydın Akın

Anlik buton dedigi bastigin surece akim gonderen buton tipi galiba. Benim yukarida linkini verdigim buton gibi. Bana basip cekince surekli akim gonderen bir daha basip cekince de surekli akimi kapatan buton lazim.

Metal degil de tamamen siyah olmasi lazim. Kirmizimsi turuncu da isigi olsun madem ki, tam olsun :) 2 ay da cok uzun beklemek icin. Tesisat hazir buton bulursam ledleri takacagim koltuklarin altina.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sırrı Polat    198
Sırrı Polat
On 13.05.2017 at 22:33, Aydın Akın yazdı:

https://www.direnc.net/dc184-siyah-buton

Yukarida linkini verdigim push buttonun islevini bir turlu bulamadim. Bazi sitelerde on off olarak bazi sitelerde de basinca on parmagi cekince de off konuma geldigi sekilde anlatilmis. Tam olarak nedir bilen var mi acaba?

Bildiğin Korna düğmesi bu , push mush nedir , Eskiden ismi buydu ; korna düğmesi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Akın    136
Aydın Akın

:)

Bildigimiz anahtar aramam lazim o zaman, en Turkcesinden.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Akın    136
Aydın Akın

sketch-1494882748061.thumb.png.5b4de02a2

Kirmizi ile isaretledigim yere koyacagim anahtari. Arka ayak aydinlatma amacli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

buton ile aydınlatma nın ne alakası var çözemedim açıp kapatmak içinse orayı delmek mantıksız. gizleyin bir yere istediğini, hem zaman söndürün derim. ya da hiç uğraşmayın . geçmeli fiş gibi bir şeyle bağlayın. istemediğiniz zaman fişi sökün

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Akın    136
Aydın Akın

Resimdeki koltuk arkasi kapağının altına 3 tane 3'lu beyaz 5050 modül led koyacagim. Bu modellerden 2 tanesi ic aydınlatmaya bağlı olup 1 tanesi ise sadece on off düğmesi ile açılıp kapanabilir olacak. Mesela gece seyir halinde ihtiyaç olduğunda butun aydinlatma yerine koltuga monte edilmiş butonla tek modül led aktif edilebilecek. Buton açık unutulmasi durumunda kapıları kilitledigimde elektrik kesilecek sorun olusmayacak. 

Butonun yerini değiştirebilirim.  Şimdilik aklımda isaretledigim yer var. Ama düşünüyorum hâlâ. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Saruhan    39
Ali Saruhan
Resimdeki koltuk arkasi kapağının altına 3 tane 3'lu beyaz 5050 modül led koyacagim. Bu modellerden 2 tanesi ic aydınlatmaya bağlı olup 1 tanesi ise sadece on off düğmesi ile açılıp kapanabilir olacak. Mesela gece seyir halinde ihtiyaç olduğunda butun aydinlatma yerine koltuga monte edilmiş butonla tek modül led aktif edilebilecek. Buton açık unutulmasi durumunda kapıları kilitledigimde elektrik kesilecek sorun olusmayacak. 

Butonun yerini değiştirebilirim.  Şimdilik aklımda isaretledigim yer var. Ama düşünüyorum hâlâ. 

hmm fikir güzel lakin.
Ben olsam yaav gece olacak ta... Arka koltuğa bir şey düşecek teeee.
ben arayacağım daa... der proje iptal ederdim ama bence sen yap hevesini baltalamak niyetinde değilim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Akın    136
Aydın Akın

Agri Eskisehir arasi 16 saat ve gece yolculuk yapiyorum. Hadi beni gec, direksiyondayim hep ama cocukla hanim arkada ve illa ki bir sey dusmese de alacak cay corba mutlaka bir seyler oluyor :yes:

Kablolari ayarladim, ledler de hazir. Anahtarlarin da bugun siparisini verdim. Koltuk kapagini guzelce sokebilirsem 2 saate hallolur sanirim. İnsallah gelen anahtarlar bir seye benzese de hevrsim kacmadan yapip bitirsem :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.355
Mahmut Akbulut

Nette "ışıklı buton" diye aradığınızda istediğiniz butonu bulabilirsiniz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Akın    136
Aydın Akın

İsikli olmasi sart degil abi. Oncelikle ac kapa anahtar ile bir deneyeyim sonra isik olaylarina girerim belki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Saruhan    39
Ali Saruhan
İsikli olmasi sart degil abi. Oncelikle ac kapa anahtar ile bir deneyeyim sonra isik olaylarina girerim belki.

madem akşam çalışacaksın 2 emek uğraşma ışıklı al.
sökeceğin yer kolay bir yer değil.
bir kere yap temiz yap derim naçizane. ışıklı button gece çok güzel oluyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Akın    136
Aydın Akın

Ambiyansa bagli olursa güzel olur aslında. Metal değil de siyah olsa olabilir. Bakıyorum bakalım.  Hayırlısı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erdal Akgül    0
Erdal Akgül
gönderildi (düzenlendi)

Merhaba bu butonu internette çok aramama rağmen bulamadım. Nereden aldığınızı sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz?

erdallakgull@gmail.com adresine mail de atabilirsiniz.

Bu arada ben İstanbul dayım.

tarihinde Erdal Akgül tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.166
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Arkadaşımız şu an Askerlik vazifesinde.Belki cevabı zaman alır.Yada müsaitse yazacaktır.İstanbul'da Karaköy elektronikçilerin hepsinde bulabileceğiniz bir ürün.İnternettede bir çok satıcısı çıkıyor.Klasik bir buton çeşididir bir özelliği yok.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erdal Akgül    0
Erdal Akgül

Tasarım olarak özellikle bunu aradım internette bulamadım. Çok teşekkür ederim. Karaköy e bir bakayım, Karaköy tam olarak bölgeye bakacağım, yer altı çarşısı  var elektronikçilerin olduğu orayı mı söylüyorsunuz acaba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.166
Oktay Toker

Mahmut ,Selçuk,Servet ustalarımız okursa tarif eder.Ben sadece Karaköy'ün  elektronik olarak çok işyerinin olduğunu biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.355
Mahmut Akbulut

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap