• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Burak Çuhadaroğlu

Mercedes-Benz E W124 (1984-1993) Photon H4 ve H3 ampul

Recommended Posts

Burak Çuhadaroğlu    0
Burak Çuhadaroğlu

Arkadaşlar hepinize merhaba.

Aranıza yeni katıldım. Bu sebeple herhangi bir forum kuralına aykırı durum yaptıysam uyarırsanız sevinirim. Konuyu doğru yere açtığımı düşünüyorum. :) 

 

Arabam 1995 model Mercedes W124 kasa. Dün bir yakınımın tavsiyesi üzerine ve sarı renkten kurtulma hevesiyle Photon 5000K Diamond Vision modelinden hem H4 (uzun-kısa) hem de sisler için H3 (sis) ampul takımı aldım. Ampullerin hepsi mavi renk camlı. Fakat şöyle bir sorun var ki ikisinin arasında ton farkı var. Yani sis için taktığım H3'ler biraz sarımtırak renk veriyor. Eski kullandığım normal Osram marka standart sarı H3'ü diğer fara taktığım zaman bariz fark var sarı değil ama beyaz da değil. Ee durum böyle olunca ortaya rengarenk bir durum çıkıyor. Ben aynı tonda olacaklarını düşünmüştüm. Aynı renk olması gerekmez miydi?

 

Bu arada H4 tip olanın uzunları yakınca ne kadar aydınlattığını merak eden var ise ikinci fotoğrafda görebilirler. Almayı düşünüp de tahmin yürütemeyenler için ekliyorum. Dün saat 19:45 sıraları.

 

Fikirlerinizi merak ediyorum, iyi forumlar.

Saygılarımla,

Burak.

 

20170425_201245_HDR-02-1.jpg

20170425_201250_HDR-01.jpeg

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.553
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

 

Aldığınız marka ürün oem stand ürün değil.

 

Halojende bu renk tonlaması yüzde 10 luk tolere deger üzerinden üretilir ve bunu zaten oem olarak perekande standa üreten Philips ve Osram bile yapamıyorken bu markadanda bu yorumları görmek beni şaşırtmadı.

 

Ayrıca bu boyalı ürünlerde normal halojen ampuldeki lümen degerinin altında yanı ışık şiddetinin altında ürünüde alıp kullanmış oluyorsunuz.

 

Resmettiğiniz aydınlatmayı yagmurlu asfalt bir yoldada deneme şansı bulursanız karşılaştırma için örnek olabilir.Şu an gördüğüm beyaz tonun güzelliği.Sislerdeki mavi ton işi bozmuş.:lol:

 

 

 

 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Burak Çuhadaroğlu    0
Burak Çuhadaroğlu

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. :) 

 

Bu seferlik paramız çöpe gitti diyebiliriz o halde. Tabii, eğer yağmur yağar ise tekrar fotoğraflayıp göstermek isterim. Tampondaki mavi tonlu sisler sonradan yapma, normalde bu arabalarda tamponda sis yok. Bahsettiğim o sarımtırak kısım yani farın kaputa yakın olan kısmına H3 takılıyor. Tampondakileri çok önemsemiyorum ayda yılda 1 fotoğraf çekerken dekor amaçlı açıyorum. Onları Aliexpress'den almıştım, Led buz beyazı diye geçiyordu. Zaten kendini düzgün aydınlatamıyor yolu mu aydınlatsın :) 

 

Peki sizi yakalamışken bir soru yöneltmek istiyorum. Benim için önemli olan farlardaki uzun/kısa ve sisler. H4 ve H3 için aynı tonda beyazlık istiyorum. Yani, farlara baktığım zaman komple aynı renk görmek istiyorum. Bunun için ne önerirsiniz?

 

 

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.553
Oktay Toker

Ben farlarda halojen ser,isinde orijinal sarı tonundan yanayımdır.Beyazda ısrarcı iseniz halojen güzel beyazı bulmanız zor.Bulduğunuz bu markad-lardada satılanlar boyalı olacaktır. Oem sınıf Philips yada Osram ve boyalı ise tavsiye etmem.

 

Osram Lazer serisini araştırın.

 

Linkte başlık altındaki konularda Halojen ampul deneyimleri fazlası ile mevcut.

 

http://www.geceucusu.com/forum/8-halojen/.

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.803
Selçuk Keleş

Far içlerinde kararma oluşmuş olabilir, bundan dolayı renk veya parlaklık aynı olmayabilir. Başka bir markada muhtemelen aynı sonucu verecektir. 

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap