• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Mehmet Karadağ

Opel Insignia 1 (2008-2017) gündüz ledi yanmıyor

Recommended Posts

Mehmet Karadağ    0
Mehmet Karadağ

merhaba 2009 model opel insignia aracimda sol gunduz fari yanmiyordu. sol fari degistirdim. bi sure sonra yine sol taraf ledler iptal oldu . sebebi ne olabilir?

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

 

Aracın tesisat,gündüz farı kontrol ünitesi gibi ana ünitelere bakmanızı tavsiye ederim.Far testi için sol fara soketini takıp yanış ve süre kontrolü kontrolü yapın.Farda bir sorun olduğunu düşünmesemde ledi çalıştıran devresi su teması ile oksit yada korozyona uğramadıysa ömürlük parçadır diyebilirim.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap