Kadircan Kara

Audi A3 8L (1996-2003) bi-xenon mercek montajı

Recommended Posts

Kadircan Kara

Selamın Aleyküm hayırlı günler bi xenon balast hakkinda bi kac bisey sorucaktim Audi a3 8l model arabama bi xenon uygulamasi gapicam ve forumdan baktigim kadariyla  1 cift balast buldum bu ürün hakkinda neler söyleyebilirsiniz uyarmı veya bildiginiz daha uygun ve güzel balast varmidir ? 

Ürün bu  http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/maflen-d1s-tip-xenon-kit-3000k-4300k-6000k-8000k-s9719-266089558

Ve bir adette mercek siparisi vericem ayni sekilde bu uyarmi benim araca 

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bosch-bixenon-d2s-d1s-mercek-2-adet-s1006-271106942

Simdiden Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sırrı Polat
41 dakika önce, Kadircan Kara yazdı:

Selamın Aleyküm hayırlı günler bi xenon balast hakkinda bi kac bisey sorucaktim Audi a3 8l model arabama bi xenon uygulamasi gapicam ve forumdan baktigim kadariyla  1 cift balast buldum bu ürün hakkinda neler söyleyebilirsiniz uyarmı veya bildiginiz daha uygun ve güzel balast varmidir ? 

Ürün bu  http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/maflen-d1s-tip-xenon-kit-3000k-4300k-6000k-8000k-s9719-266089558

Ve bir adette mercek siparisi vericem ayni sekilde bu uyarmi benim araca 

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bosch-bixenon-d2s-d1s-mercek-2-adet-s1006-271106942

Simdiden Teşekkür ederim.

ikisinin toplamı , 550 tl yapıyor , mercek hariç diğerleri oem orjinal değil , mercek de orjinal ama zaten eski ve kaba boyutlu olandan , üzerine 100 tl daha koyun  linkdeki seti alın , üstelik şimşek gibi de soğuk sellektör yapın bence.

http://www.geceucusu.com/topic/7732-sat%C4%B1l%C4%B1k-gen6-d1s-set-650-tl/#comment-79283

tarihinde Sırrı Polat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Kadircan Kara

Öncelikle Teşekkür ederim.

Peki bu mercegi farin icine yerlestirirken sikinti cekermiyim ?

İletiyi paylaş

Sırrı Polat
9 saat önce, Kadircan Kara yazdı:

Öncelikle Teşekkür ederim.

Peki bu mercegi farin icine yerlestirirken sikinti cekermiyim ?

Set içindeki  mercek opsiyoneldir , farınıza en uygun mercek hangisi ise onunla değiştiririz gerekirse . 

Ayrıca sizin biraz da el beceriniz önemli , varsa bu konuda yapılmış çalışmaları inceleyin , forumda , Google da , YouTube da . ayrıca farın resmini değişik açılardan çekip buraya yükleyin belki yorum yapabiliriz , 

İletiyi paylaş

Kadircan Kara
6 saat önce, Sırrı Polat yazdı:

Set içindeki  mercek opsiyoneldir , farınıza en uygun mercek hangisi ise onunla değiştiririz gerekirse . 

Ayrıca sizin biraz da el beceriniz önemli , varsa bu konuda yapılmış çalışmaları inceleyin , forumda , Google da , YouTube da . ayrıca farın resmini değişik açılardan çekip buraya yükleyin belki yorum yapabiliriz , 

Farın resimleri bunlar 1 takım mercek var sadece kisalar icin alicagim bi xenon merceginede uzunlara koysam sigarmi sizce ?

IMG-20170315-WA0001.jpg

IMG-20170315-WA0004.jpg

IMG-20170315-WA0005.jpg

İletiyi paylaş

Sırrı Polat

Bence gereksiz olur ,

kısa mercekleri çıkarın , yerine kaliteli bi-xenon mercek takın ,

bir röle yardımı ile gece hem uzun hem kısa sadece bi-Xenon'u kullanın

gündüz ise farkedilemeyi maxımuma çıkarmak için sellektörü halojen uzunlarla destekleyin ,

yani gündüz sellektör yaptığınızda xenon+halojen uzun çalışsın , gece sellektörde sadece bi-xenon çalışsın .

Uzunlara ayrı bir xenon takmak , hem maliyetli olur hem farın iç mekanizması yükü taşımayabilir , karşıdan gelen araçları rahatsız ederek trafiği tehlikeye atabilir , ayrıca iki merceğin eksenini de paralel kılmak zor olabilir , benim fikrim bu.

İletiyi paylaş

Kadircan Kara
2 saat önce, Sırrı Polat yazdı:

Bence gereksiz olur ,

kısa mercekleri çıkarın , yerine kaliteli bi-xenon mercek takın ,

bir röle yardımı ile gece hem uzun hem kısa sadece bi-Xenon'u kullanın

gündüz ise farkedilemeyi maxımuma çıkarmak için sellektörü halojen uzunlarla destekleyin ,

yani gündüz sellektör yaptığınızda xenon+halojen uzun çalışsın , gece sellektörde sadece bi-xenon çalışsın .

Uzunlara ayrı bir xenon takmak , hem maliyetli olur hem farın iç mekanizması yükü taşımayabilir , karşıdan gelen araçları rahatsız ederek trafiği tehlikeye atabilir , ayrıca iki merceğin eksenini de paralel kılmak zor olabilir , benim fikrim bu.

Hiç öyle düşünmemiştim  çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

İletiyi paylaş

Kadircan Kara

Hayırlı satışlar.

Daha yeniyim forumda ve pek  bilgim yok balast hakkinda, balast tavsiyelerinde önermistiniz bu seti bana ve aklimda bi kac soru var.

Bu seti alsak montaj sırasında baska bir malzeme gerekiyormu bi xenon icin ve bu setle soguk selektör olayı varmis bazilarinda isinmasi lazimmis forumda okuduklarima göre bunla nasil oluyor o olay acaba.

İletiyi paylaş

Kadircan Kara
2 saat önce, Sırrı Polat yazdı:

Far resimleri atsam hangisini uydurabilcegimiz anlarmisiniz acaba ?

İletiyi paylaş

Sırrı Polat
8 saat önce, Kadircan Kara yazdı:
12 saat önce, Sırrı Polat yazdı:

Far resimleri atsam hangisini uydurabilcegimiz anlarmisiniz acaba ?

Gönderin resimleri , bakalım ama farın içini açmadan yorum yapmak zor , lakin yeni nesil hella mercek maymuncuk gibi , hemen hemen her fara bir şekilde uyduruluyor.

hella mercek ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Kadircan Kara

İletiyi paylaş

Sırrı Polat

Farın arka kapağını açarak içini görüntülemeye çalışın yoksa tüm mercekler önden aynı gözükür , farın önünden bir şey anlamak zor lakin üreticiler aynı far tipinde bile farklı mercek kullanabiliyor , ( bu resimlerle  belki Mahmut Akbulut hocam yorum yapabilir ) her halükarda Yeni tip Bosch veya Yeni tip hella işinizi görür diye tahmin ediyorum.

İletiyi paylaş

Rohat Bulut

Herkese merhabalar.

Resimde eklediğim aracımızın halojen merceklerini değiştirmek istiyorum.

Aydınlatma olarak epey kötü durumdalar. 

Yaklaşık olarak 1 haftadır araştırma yapıyorum ama bu mercek yerine oturacak bir mercek modeli hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadım.

İlk baştan hazır açmışken bi Xenon yapmak istedim fakat hiçbir şey bulamayınca kısa hüzmeli merceğede razı geleceğiz sanırım 😊

Bu konuda tecrübesi olan yada yardımcı olabilecekler varsa çok mutlu olurum 😊

7aypOW.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
17 saat önce, Rohat Bulut yazdı:

Herkese merhabalar.

Resimde eklediğim aracımızın halojen merceklerini değiştirmek istiyorum.

Aydınlatma olarak epey kötü durumdalar. 

Yaklaşık olarak 1 haftadır araştırma yapıyorum ama bu mercek yerine oturacak bir mercek modeli hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadım.

İlk baştan hazır açmışken bi Xenon yapmak istedim fakat hiçbir şey bulamayınca kısa hüzmeli merceğede razı geleceğiz sanırım 😊

Bu konuda tecrübesi olan yada yardımcı olabilecekler varsa çok mutlu olurum 😊

Konunuzu birleştirdim. Birebir yerine takabileceğiniz mercek zaten olmayacak illa ki tadilatlar gerekecektir. Bu farlar hella olması lazım, yukarıda da önerildiği gibi yeni hella d1s bixenon mercek buraya en uyumlu mercek olacaktır.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Haoljen Hella mercek ise uyumlu olan D2s veya D1s sınıfı aynı formda bi-xenon mercekler mevcut olasa temizini bulmanız oldukça zor.Montaj içinde her şekilde farlar açılması gerekiyor.Yeni tip Hella veya İntemo için mecburen teknik beceri ve tecrübe gerektiren montaj olacak.

İletiyi paylaş