• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Oktay Toker

Audi A4 B8 (2008-2015) bi-xenon

Recommended Posts

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

İstanbul'dan forum üyemiz bir arkadaşımızın Audi A4 B8 aracının oem Bosch All marka farın bi-xenon far mercek reflektör sorunu için mercek değişimi aşamasında yine ve yeni tip Bosch dot çizgili bi-xenon mercek ile değişimine karar verildi.Arkadaşımız  D3s yeni nesil Philips xenon takımı almış ve eski xenonu ile aydınlatma olarak ciddi bir farkı kendim bizzat deneyince gördüm.Yeni ve oem her zaman farkını gösteriyor bu çok net.Farın mat siyaha benzeyen plastik kısmını piyano black tarza oto boyacısında boyanarak diger parlak siyah kısımları ile bütünlük sağlandı.Far cam içi aşırı islenme dolayısı ilede temizliği yapıldı lakin tam temizleyememişim,far yanınca çizik gibi izlere neden olan yaglı bir tabaka kalmış.Çokta özen gösterdim lakin becerememişim.:(.durumu resimli izahımla kendiside rahatladı.Geçen yıl sonlarında Rabbimin izni ile yapması kısmet oldu

1833.jpg

Orijinal d3s duvar resmi.

1853.jpg

Yeni D3s duvar resmi.

1854.jpg

1858.jpg

1859.jpg

1881.jpg

1882.jpg

1883.jpg

1918.jpg

1920.jpg

1921.jpg

1922.jpg

1923.jpg

1924.jpg

1926.jpg

1855.jpg

20161223.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Çok iyi olmuş. Önceki farda neden kararma olmuş acaba ? Yeni de bir araç yani.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Çerçeveleride dahil oldukça isli idi.Mercek reflektör kararmasına binaen uzun yol fazla yapılmış diye tahmin ediyorum.Camda 4 tane ıslak mendil kirletti.Sonrasında islenme çıktı lakin bu cam içleri yag tabakasını aşırı tutuyor sanırım temizleyememişim.

İletiyi paylaş

Deniz Taran    43
Deniz Taran

On 13.03.2017 at 14:05, Oktay Toker yazdı:

Çerçeveleride dahil oldukça isli idi.Mercek reflektör kararmasına binaen uzun yol fazla yapılmış diye tahmin ediyorum.Camda 4 tane ıslak mendil kirletti.Sonrasında islenme çıktı lakin bu cam içleri yag tabakasını aşırı tutuyor sanırım temizleyememişim.

Oktay abi,

Mercekler ön camı sökmeden alınabiliyor mu ? yani camı sökmeden arkadan vidalı sökerek mercekleri alabiliyor muyuz ?

Yeni aracım a4 b8 aydınlatmasından pek memnun değilim mercek temizleme/değiştirme yoluna gideceğim.

tarihinde Deniz Taran tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Mercek far açılmadan nasıl çıkar çalışma esnasında hiç bakmadım ve şu an tam hatırlamıyorum.Arka kapagı geniş lakin egerki arada ayar çubugu geçmiyorsa kasıntı ile belki çıkabilir.İlk resimde görülüyor merceğin önündeki şapka var o merceğin tutturulduğu kasa mevcut onun arasından şapkadan yine evir çevir ile belki çıkabilir.

Araç hayırlı olsun.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Deniz Taran    43
Deniz Taran
Şimdi, Oktay Toker yazdı:

Mercek far açılmadan nasıl çıkar çalışma esnasında hiç bakmadım ve şu an tam hatırlamıyorum.Arka kapagı geniş lakin egerki arada ayar çubugu geçmiyorsa kasıntı ile belki çıkabilir.İlk resimde görülüyor merceğin önündeki şapka var o merceğin tutturulduğu kasa mevcut onun arasından şapkadan yine evir çevir ile belki çıkabilir.

Anladım

far ayaklarının birinde sorun var tamir için mecbr sökeceğim. Ozaman bakarım artık. Mercek için alternatif önerin var mı ?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Bu şekilde işlem yapacaksan yok.

Orijinal merceğin büyük ihtimal reflekötr siyahlaşmaya başlamıştır.Siyahlık yok ise haifif ce silmen kafi.Camı islenmeden dolayı kolanyalı mendille ıslat sonra güzlece temizle.Reflektöre sıvı ne olursa olsun sürme.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap