• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
İsa Ölmez

Park sensörlü ön kamera

Recommended Posts

İsa Ölmez    3
İsa Ölmez

Selamlar herkese.yine farklı birşeyler geldi aklıma :) bildiğiniz gibi double din teyplerde arka kamera bağlantısı var.geri vitese takıldığında elektrik alıp devrete giriyor.ben bunu bir sensör kullanarak ön tarafada uygulamak istiyorum.sensör mesafesine gelindiğinde ön kamera devrere girecek şekilde düşünüyorum.normal bir park sesnsörü devresi kullansam bunu yapabilir miyim sizce? Görüş, düşünce ,öneri ve yardımlarınızı bekliyorum :):) 

İletiyi paylaş

Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

yakınlık sensörü + zaman rölesi ile olabilir. ya da elektronik yazılım pic programlama gibi bir şeyle de yapılabilir.

Örneğin 20 cm uzağı görebilen yakınlık sensörü 20 cm lik bir nesneyi gördüğünde zaman röle sini tetikler  zaman rölesi kamerayı istenilen süre boyunca açar gibi.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

İki kamera kullanılacaksa switch olması lazım sinyaller çarpışmasın ...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

2013 C4 te şahsen yaşadım.Ön kamera belirli bir sensör mesafesinde aktif hale geldi.Geri viteste devre dışı olup arka kamera devreye girdi.Bu özelliği olan araçlarda inceleme yaparak adım atabilirsiniz.

Ön ve arka sensörleri olan hazır ürün alıp bunu uygulayarak çok oynamadan yapmanız mümkün diye düşünüyorum.Kamerasız sistem ise sensör mesafesi uyarısı olan ses datası tetik olarak alınabilir ve kamera aktif edilebilir.Yada devre ile oynanarak belirli bir mesafede tetik alınabilecek şekilde role tertibatı yapılabilir.

Sonuç olarak yapılmamamsı zor değil.sadece hazırda olanları inceleyip doğru seçilecek ürün kullanmanız yeterli diye düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

İsa Ölmez    3
İsa Ölmez

Biraz araştırdım ama paralel park ederken her iki kameranında tetik alıp aktif olacağı için karmaşıklık çıkacak gibi yada çift kamera girişli bir double teyp almak gerekecek gibi.proje şuan beklemede kalacak gibi :(  bakalım daha ulaşılır,basit ,uygulanabilir projeler bulmaya devam :) 

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap