• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Serkan Sayın

Ledin kısık/pırpır ederek yanmasını ve bozulmasını önleme

Recommended Posts

Oktay Toker    2.532
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Aliminyum ısıdan dolayı renk değişimine girmiş lakin xenon veya ampul gibi islenme yapacak seviyeye gelmesi çok zor.Ayrıca genelde sogutucu bölümünde boyalı olanı görmedim.Varsada ise yolaçacak şekilde ısıya ulaşıyorsa bu ledler kullanmanızın zaten anlamı yok.Her şekilde kullanmanızı çok tavsiye etmesemde illa led kullanacaksanız yeni nesil fanlı olanlar ve hali ile ucuz olanları hariç bulabilirsiniz.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Batuhan Koç    1
Batuhan Koç

Cevabınız için teşekkürler. Kullandığım ürün çok kalitesiz değil. Ama fiyatının hakkını vermeyen bir ürünmüş. 

Ürünün Linki:
http://s.aliexpress.com/f6viYneu

image.jpg

İletiyi paylaş

Huseyin Karlılar    0
Huseyin Karlılar

Merhabalar aracım 2011 model peugeot 207, sis farlarına fotograftaki h11 ledleri taktım. Araba calısmadan kontagı acıp sisleri yaktığımızda sorun yok. Fakat arabayı calıstırıp sisleri yakınca ledler yanıp sönmeye başlıyor sanki modül takılmış gibi sag sol dengesiz sekilde fasılalı gibi yanıp yanıp sönüyor. Elektirikci baktı dediki tamponun arkasından birer ampül bağlarsak sorun kalmaz dedi ama o sekilde yapmak istemedim sizin bi fikriniz var mıdır ? Elim yaktındır fakat direnc ohm falan cok anlamam yönlendirirseniz yapabilirim ama.

Birde linkini verdiğim şekilde stoplarda sinyalleri ve park ledlerini bağlamak istiyorum 4lüyü yakınca bu sekilde olmasını istiyorum nasıl bi yol izlemem lazım ? 

Adsız.jpg

İletiyi paylaş

Huseyin Karlılar    0
Huseyin Karlılar

abi o konuya baktım tam anlamıyla bi cevap bulamadım, direnç bağlamam gerekiyor sanırım ama nasıl bir direnç ? 

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.532
Oktay Toker

Konu içinde her şekilde net cevaplar ve tavsiyeler mevcut.Biraz daha dikkatli incelenirse cevaplara erişebilirsiniz.:good1:

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    88
Coşku Arşiray
On ‎30‎.‎07‎.‎2018 at 21:00, Batuhan Koç yazdı:

Merhaba. Aracıma taktığım H7 LED ampülün siyah boyası ısıdan dolayı yanmış. Acaba yanan boya mercekte ve reflektörde çok kararmaya neden olmuş mudur? Görüşü çok etkiler mi? Aracıma Xenon kararma yapar diye takmadım LED ondan da beter çıktı. 

image.jpg

bu tip ledli ampulün aydınlatma performansı nasıl duvara karşı?

İletiyi paylaş

Huseyin Karlılar    0
Huseyin Karlılar

abi sislerin arkasina 21w sinyal ampulu bagladim. suan arac calisjnca yanip sonme olayi durdu. ampulleri  aliminyum folyo ile kapattm. Fakat aklimda bi soru var 25watt led+21watt ampul seklinde 2 tarafta. Bunlar sistemi zorlar ki kablolar isinma yapar mi ? birde sallanan ampul yagisli havada lehimler suyla temas ederse sikinti olur mu nasil bi yol izleyim

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.532
Oktay Toker

Ampul yapısı gereği her şekilde ileriye dönük illa patlama yada darbeye dayalı kırılması oluşacaktır.Direnç kullanılması saglıklı olması için ideal yoldur.

Tesisata yükü mantıksal olarak olmayacaktır.

İletiyi paylaş

Huseyin Karlılar    0
Huseyin Karlılar

nasıl bi direnc takıyım peki abi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.532
Oktay Toker

Buna net cevap vermem için sis farı kaontrol ünitesi bilğileri için daha önce tecrübe edindiğim bir işlem olmadığından size şunu takın tamam diyemiyorum ve önceki mesajlara nazaranda yazamadığım bir cevap.

Takılan ampul mantığında 22ohm ile 56 ohm arasında bir direnç degerinde aynı şekilde sorunu çözebilir.Sis leri bu ledler ile sürekli yakacaksanız 50watt aliminyum direnç olması iyi olur.Nadiren yanacaksa 33 ohm ve üzeri olan deger sorunu halleder ise 25watt aliminyum serisi yeterli olacaktır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Huseyin Karlılar    0
Huseyin Karlılar

tsk ederim abi deneyim bi

İletiyi paylaş

Batuhan Koç    1
Batuhan Koç
gönderildi (düzenlendi)
On 03.08.2018 at 13:49, Coşku Arşiray yazdı:

bu tip ledli ampulün aydınlatma performansı nasıl duvara karşı?

Biraz geç cevap verdim kusura bakmayın. Ampül XHP50 çipli olduğu için aydınlatması güzel. Ama aracımda mercekli far var ve odağı tuturamadığım için uzağı aydınlatması zayıf.

tarihinde Batuhan Koç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    88
Coşku Arşiray

demeki CSP çipli incecik gövdeli olanlardan kullanmak lazım mercek içinde de. 4 tarafı led ile kaplı ampullerden yani.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap