• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Serkan Sayın

Ledin kısık/pırpır ederek yanmasını ve bozulmasını önleme

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

soğuk beyaz anladığım kadarıyla ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.581
Mahmut Akbulut
Şimdi, Selçuk Keleş yazdı:

soğuk beyaz anladığım kadarıyla ?

En seviğinden abi :spiteful:

• Mutlu 2

İletiyi paylaş

Ayhan Hızarcı    5
Ayhan Hızarcı

aracımın sis farlarına 2 ay kadar önce soğutma fanlı olan H1  ledlerden takmıştım bugün sağ tarafın ledinin pırpırlama şeklinde yanıdğını biraz sonrada tamamen söndüğünü gördüm çinli arkadaşlara mesaj attım led bozuldu diye satıcıda sorun değil yenisini göndeririz dedi kargoladı şimdi yeni ürünler gelicek ama zannederim yine bozulacak voltaj yükselince ledler dayanmıyor bi çözümü varmı acaba bu işin. 

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Öncelikle kullanmanızı tavsiye etmiyorum.Hem sis farı olarak kullanamıyorsunuz,hem odak tutmadığı için aşırı yörüngelere daha fazla ışık yayan bir aydınlatma oluyor,hemde ürün arızaları ile moral bozukluğu oluyor.Adamların yenisini yollaması size biraz moral olsada bu başka.

Ürün için Yapabileceğiniz çok bir durum yok.Ledleri son deminde çalışması için devrelerindeki akımı yada sabit voltajı oana göre yapılıyor ve sogutucu hali ile yeterli gelmiyor.İçini açıpta aynı kalıba göre daha iyi sürücü yapabilmem imkanınız varsa uğraşmak size kalıyor.

Alın bir Alsesion,yada Osram sarı sis ampulü gerekli durumlarda yakın işlevini sıhhatli yapsın.:good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ayhan Hızarcı    5
Ayhan Hızarcı
Şimdi, Oktay Toker yazdı:

Öncelikle kullanmanızı tavsiye etmiyorum.Hem sis farı olarak kullanamıyorsunuz,hem odak tutmadığı için aşırı yörüngelere daha fazla ışık yayan bir aydınlatma oluyor hemde ürün arızaları ile moral bozukluğu oluyor.Adamların yenisini yollaması size biraz moral oluyor bu başka.Ürün için Yapabileceğiniz çok bir durum yok.Ledleri son deminde çalışması için devrelerindeki akımı yada sabit voltajı oana göre yapılıyor ve sogutucu hali ile yeterli gelmiyor.İçini açıpta aynı kalıba göre daha iyi sürücü yapabilmem imkanınız varsa uğraşmak size kalıyor.

hocam 2 ayda toplasanız 20 dakika çalıştırmadım zaten ne çabuk bozuldu anlamadım sadece led olsun diye takmış bulundum.o zaman gelen ampulleri hiç açmadan satıp dediğiniz gibi sarı ampul alıp takıyım sis farının içini açıp angel halka takıcam zaten sisi yakmam bile neredeyse

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Bu aracın sislerini açmanızı tavsiye etmem.İzole sıkıntı çok kötü başınızı agrıtır.Silikon işe yaramaz.Takacağınız üründe zaten belli,uğraşınıza yazık derim.Bu şekilde uğraşmaktan ise hazırını alın diyeceğimde kaliteslisini bulmanız zor.

Karar sizindir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ayhan Hızarcı    5
Ayhan Hızarcı

hazırını alın dediğiniz nedir hocam benim sis farlarım yuvarlak değil yayvan D harfi şeklinde hiç hazır satılan bi sistem görmedim yuvarlak grande sisleri için hazır mercekli angel halkalı çok güzel çalışmalar var ama benim kasa için görmedim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Cümlede ben aslında Çin ürünlerine laf atmak için hazırı mutlaka vardır diye düşünerek size hazırı alın manasında kullanmıştım.Benim araştırdığım ürünler sınıfında zaten değil.

İletiyi paylaş

Mehmet Özaşkın    0
Mehmet Özaşkın

Merhaba 2016 Ranger’im var ve farlarımı değiştirmek istiyorum. Çok sönük o yüzden led düşünüyorum. Mercek var ama led arıza yapar mi ve hangi ampülü kullanmamı önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim 

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Şu anki aydınlatma sorunu için esas çözüme yönelmeniz doğru olan seçenektir.Aklınızdaki ürünler size aydınlatma kalitesi sunmayacak ve tersini yaşama ihtimaliniz çok yüksek.Tavsiyemiz önelikle far ve mercek reflektör temizliğine yönelerek soruna yönelik uğraşı vermeniz olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş
10 saat önce, Mehmet Özaşkın yazdı:

Merhaba 2016 Ranger’im var ve farlarımı değiştirmek istiyorum. Çok sönük o yüzden led düşünüyorum. Mercek var ama led arıza yapar mi ve hangi ampülü kullanmamı önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim 

Led ampul tavsiye etmem. F/P olarak önce ampulleri değiştirmekte yarar var. Farın seviye ayarını da mutlaka kontrol edin.

İletiyi paylaş

Mehmet Özaşkın    0
Mehmet Özaşkın
11 saat önce, Mehmet Özaşkın yazdı:

Peki h11ve h15 için f/p önereceğiniz ampül var mı? 

İletiyi paylaş

Mehmet Özaşkın    0
Mehmet Özaşkın

Peki h11 ve h15 için f/o önereceğiniz ampül var mı?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

http://www.geceucusu.com/forum/8-halojen/    

H15 olarak seçenek olacağını sanmıyorum.Lakin araştrımak lazım ve oem sınıf dikkate alınmalı.H11 için başlık altında halojen ampğuller ile ilğili konuları inceleyebilirseniz kararınızda fikir verebilir.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş
On 15.03.2018 at 22:48, Mehmet Özaşkın yazdı:

Peki h11 ve h15 için f/o önereceğiniz ampül var mı?

Osram nbr olabilir. Konuyu inceleyin, diğer öneriler de bulunuyor.

İletiyi paylaş

Özgür Dikçi    0
Özgür Dikçi
on tanesi 7 tl mi   üzerindeki yapı elemanları kaliteli olmadıktan sonra niken de olsa sonuç aynı hocam araçta akım sürekli sabit gelmiyor ve bu ledlerin belli bir akım taşıma kapasitesi var örneğin araçtan gelen akım misal 10V ledin taşıyabileceği akımda 10V araçtan gelen akım 11V'ye yükseldiği an led paydos ediyor ve bozuluyor bu bobinli dediğim led fazla gelen akımı düzenliyor ve ledin ömrünü uzatıyor.linki aşağıda verdim ben beyaz ve turuncu renginden aldım aydınlatması falan gayet güzel memnun kalırsınız.

https://tr.aliexpress.com/item/10pcs-SALE-Super-bright-LED-T10-canbus-no-error-24-SMD-4014-car-light-12V-w5w/32810865019.html?spm=2114.13010708.0.0.bZaufi
Ayhan bey merhabalar.Aliexpresten sizin tavsiyeniz uzerine siparis ettigim leter geldi.İki gündür kullaniyorum.Problem yok şimdilik.Ancak Niken led e gore biraz fazla ısiniyor.Elinizle zar zor tutuyorsunuz sicakliktan.Niken de onun kadar ısinmiyor.Teşekkur ederim yardimci oldugunuz icin.

PLK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Ayhan Hızarcı    5
Ayhan Hızarcı
On 22.03.2018 at 14:39, Özgür Dikçi yazdı:

Ayhan bey merhabalar.Aliexpresten sizin tavsiyeniz uzerine siparis ettigim leter geldi.İki gündür kullaniyorum.Problem yok şimdilik.Ancak Niken led e gore biraz fazla ısiniyor.Elinizle zar zor tutuyorsunuz sicakliktan.Niken de onun kadar ısinmiyor.Teşekkur ederim yardimci oldugunuz icin.

PLK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çalışır durumdayken hiç çıkarıp tutmadım inanın ama bir halojen ampul kadar ısınmadığı kesin.benim ledlerdede çok şükür sorun yok 2 ayı devirdik.iyi günlerde kullanın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fahri Güllü    3
Fahri Güllü

Aliexpress araç ön konsoldaki butonlar için renkli led aldım. resim ekte bu ledi kullananlar zaman içerisinde ledlerin göz kırparak yanıp yanıp söndüğünü ve daha sonra yanmadığını söyledi.

Led söküp inçeledim. içerisinde mikro direnç ve cipli led var 12v göre tasarlanmış. Akü 12v 45Ah muhtemelen akım dalgalı hale gelip voltaj değerleri anlık değiştiği için ledler yanıyor olabilir.

uzun vadeli bu ledlerin bozulmaması için ne yapılabilir.

WLJH-10-adet-T3-Led-Neo-Kama-Enstr-man-Dashboard-A-C-Iklim-kontrol-Ampul-I.jpg_640x640.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Ledin resmi değilde Chipli  dediğiniz kısmın resmini atma şansınız var ise ona göre net şu olabilir diyelim.Diğer türlü sayfa içersinde gerekli olanlar zaten mevcut.:good1:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fahri Güllü    3
Fahri Güllü
gönderildi (düzenlendi)

Çip zaten ampulün kendisi çipli nasıl resmini atalım şerit led dekiler ile aynı yani çözümü yok..

:good1:

tarihinde Fahri Güllü tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)
11 saat önce, Fahri Güllü yazdı:

Led söküp inçeledim. içerisinde mikro direnç 

uzun vadeli bu ledlerin bozulmaması için ne yapılabilir.

Bu sorular size ait ve sizden içini açtığınız bu ürünün içinde görünen parça ne ise onun resmini rica ettim.

Üstte görünen ledin bana bir ifadesi yok,çok şükür ne olduğunuda çok çok iyi biliyorum.

Aldığınız bu üründe kullanılan içteki mikro parça ne ise ona göre size şunu yapın diyebilelim diye resim olursa net cevap verebilelim istedim.Çünki buledin versiyonları var,Mikro direnç degeri ne ise ona göre şu yapılabilir denilecek bir led türü belirlemek gerekmektedir.

Benim içim çözümsüz bir şey değil.Sizin açınızdan çözümü yoksa İlk mesajdaki sorunuzunda anlamı kalmıyor demektir.

Boştan yere yardım etmek amacı güderek cevap verdiysem kusura bakmayınız.:)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Emrah Tuncay    0
Emrah Tuncay

Merhaba araç 1997 chrysler stratus hb5 9007 ampüllü,benim sorunum araca Çin’den led ampül getirttirdim ve bugün taktık fakat akşam farkettim ki kolu çevirince direkt uzunlar devreye giriyor,sisleri açınca kısalar yanıyor ve içeride sürekli mavi uzun lambası işareti yanık kalıyor.Sorunu ne olabilir çözülebilir mi?İlginize teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
2 saat önce, Emrah Tuncay yazdı:

Merhaba araç 1997 chrysler stratus hb5 9007 ampüllü,benim sorunum araca Çin’den led ampül getirttirdim ve bugün taktık fakat akşam farkettim ki kolu çevirince direkt uzunlar devreye giriyor,sisleri açınca kısalar yanıyor ve içeride sürekli mavi uzun lambası işareti yanık kalıyor.Sorunu ne olabilir çözülebilir mi?İlginize teşekkür ederim

Linkteki konuda buna benzer sorun yaşanmış lakin net çözüm önerme şansı yok.Sadece tahminsel öneri mevcuttur ve yine geçerli diyebilirim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Emrah Tuncay    0
Emrah Tuncay

Teşekkür ederim Oktay bey

İletiyi paylaş

Batuhan Koç    1
Batuhan Koç
gönderildi (düzenlendi)

Merhaba. Aracıma taktığım H7 LED ampülün siyah boyası ısıdan dolayı yanmış. Acaba yanan boya mercekte ve reflektörde çok kararmaya neden olmuş mudur? Görüşü çok etkiler mi? Aracıma Xenon kararma yapar diye takmadım LED ondan da beter çıktı. 

image.jpg

tarihinde Batuhan Koç tarafından düzenlendi
İmla

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap