• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Oktay Toker

Led takınca oluşan sorunlara çözümler

Recommended Posts

Selim Yetim    2
Selim Yetim

Amerikan parkı iptal etmek istemiyorum, bu doğrultuda bir tavsiyeniz var mı Mahmut Bey.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

Sistem çakışıyor ve hata veriyor bunun nedenini öğrenelim eğer sıkıntı modül kaynaklı ise ona göre çözüm bulalım .

İletiyi paylaş

Selim Yetim    2
Selim Yetim

Tamam anladım fakat bi modül yok sanırım araçta, aracı aldığımda vardı amerikan park, parklardan sinyallere kablolar falan çekili, sanırım kara düzen bişey yapılmış.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

Sıkıntının kaynağı belli oldu parkın artsını sinyalin eksi sine bağladıkları için sistem saçmalıyor . İptal ettiğinde düzelecektir...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selim Yetim    2
Selim Yetim

Çok teşekkürler, elektrik işlerinden hiç anlamasamda ilk fırsatta arabanın üzerinde ne dediğini anlamaya çalışıp dediğini uygulıcam ;)

İletiyi paylaş

Oğuz Çiftçi    0
Oğuz Çiftçi

Arkadaslar merhaba foruma yeni üye oldum

Arkadaslar ben bi led ampül aldım ama araca bagladıgımda arıza lambası yaktı ve flaş gibi yanıp sönüyor sürekli

bu flaş gibi yanıp sönmesini nasıl engelleriz.

Aracım opel vectra c kasa 2003 model.

Ürün bu arkadaslar

http://www.aliexpress.com/store/product/2X-H7-30W-6000k-Super-White-Cree-auto-LED-HeadLight-Kits-Car-Truck-auto-Head-lamp/1180429_32263285175.html

İletiyi paylaş

Serkan Hayter    2
Serkan Hayter

İki ampul'de mi aynı şekilde yanıp sönüyor ? Eğer sadece birtanesi yanıp sönüyor ise ampulden kaynaklı birşey olacağını sanmıyorum beyinde bir sıkıntı olabilir. Ürünü çalışırken video alıp satıcı ile iletişime geçin yenisini gönderirler

İletiyi paylaş

Oğuz Çiftçi    0
Oğuz Çiftçi

Sadece tekini takıp denedim aracın kendi lambası 55w muş galiba bunlar 30w bundan olabilirmi acaba.

İletiyi paylaş

Serkan Hayter    2
Serkan Hayter

Tavsiyem ikisini de takıp deneyin. Büyük ihtimal beyin arızalı

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Her far için 6,8 ohm 50 watt direnç bağlanacak. Sistem az akım hatası veriyor

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Serkan Hayter    2
Serkan Hayter

Mesajı ampul yanıp sönüyor diye okudum pardon. Servet bey'in dediği gibi 6.8 ohm luk direnç işinizi görecektir

61BcIoqvpWL._SL1100_.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oğuz Çiftçi    0
Oğuz Çiftçi

Abiler benim elektrik bilgim biraz az bu direnci her elektrikcide bulabilirmiyim ve nasıl baglarim.

Birde iki lambaya da ayrı ayrımı takmamiz lazım

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Lambalara gelen artı ve eksi uçlara bağlanacak bunların uçları ( paralel bağlantı). Elektronik malzeme satan yerlerde bulunur. Mutlaka metal yüzeye montaj yapılacak unutmayın

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oğuz Çiftçi    0
Oğuz Çiftçi

Çok tesekkur ederim direnç alıp edemeyeceğim

İletiyi paylaş

Oğuz Çiftçi    0
Oğuz Çiftçi

Direnç alıp deneyecegim yazicaktim telefondan dolayı yanlış yazılmış sonradan farkettim

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Biz anladık :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ümit Binici    0
Ümit Binici

Merhabalar,

Aracım jetta mk5, 1w 3 adet power led'i seri bağlayıp araca bağlıyorum fakat ilk önce yanıp daha sonra 1-2 defa pır pır edip sönüyor.Paralel olarak taş direnç bağladım ama sorun çözülmedi.Daha sonra 47 ohm 25w aluminyum direnç bağlayınca sorun çözüldü, elimde sadece bu değerde direnç olduğundan dolayı başka deneme yapamadım.

Sorunum ise kontak açık değilken sistem normal çalışıyor fakat aracı çalıştırınca sinyaller sönüyor, tekrar kontağı kapatıp sinyalleri açarsam normale dönüyor.Okuduklarımdan anladığım kadarıyla sürekli 12 ohm 50 w direnç öneriliyor.Acaba hata bu değer direnç kullanmadığımdan mı kaynaklanıyor.

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

10 ohm 50 watt direnç ile sorun çözülür ancak sağ ve sol hatta birer adet takılacak. Dirençleri mutlaka şaseye sabitleyin ısınıyorlar. Sistem üzerinde Akkor flamanlı ampül olmamalı yazdığım omaja göre

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Ümit Binici    0
Ümit Binici
10 ohm 50 watt direnç ile sorun çözülür ancak sağ ve sol hatta birer adet takılacak. Dirençleri mutlaka şaseye sabitleyin ısınıyorlar. Sistem üzerinde Akkor flamanlı ampül olmamalı yazdığım omaja göre

Servet Bey,

Bilgilendirme için teşekkür ederim kullanmış olduğum sürücü http://www.marketdijital.com/6-9x1-watt-350mA-12v-Input-AT9150,PR-1223.html bu ürün, sistem üzerinde akkor lamba derken ben sadece yan ayna ledlerini power led yapıyorum, yani ön akkor lamba arka orjinal led diye biliyorum.Sanırım direnç değeri farklı olmalı yardımcı olabilirseniz sevinirim.Birde bu hesaplama neye göre yapılıyor yani ön lambayı söküp bakabiliriz kaç watt ama arka belli değil.

Birde sormak istediğim araba çalışmadan 12 voltla herşey normalken çalışınca yaklaşık 14 volta çıkıyor bütün sorun 2 volttan mı kaynaklanıyor.

Teşekkürler,iyi çalışmalar

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Baştan alalım.

Yan ayna zaten led siz, ledleri güçlendirdiniz. Bu durumda iş karışır

En fazla güç sınırını geçiniz muhtemelen

İletiyi paylaş

Sinan Çatalkaya    14
Sinan Çatalkaya

Oktay bey merhaba

Size bir kac sorum olacaktı

Ben aracıma led sinyal uygulaması yapicam ama Kafam çok karıştı Dogru yanıt olarak sizden cevap bekliyorum tabi bu konu Hakkı'nda iyi bilgiye sahip olan forum üyeleri de cevap verebilir şimdiden teşekkürler herkese

simdi bu dirençlerde ohm olayı tam olarak nedir ?

21 Watt değerinde halojen sinyal ampulünün bir tanesini hatasız yakmak icin Nasıl bir direnç lazım

25w 8 ohm yada 6 ohm yeterli mi Bu ohm değeri arttıkça ne oluyor.

Biraz araştırdım bu dirençler çok ısınıyor mus bu ısıyı en aZa indirmek icin ohm değeri yüksek direnç mi almak lazım yoksa düşük direnç mi ?

50w 8 ohm direnç takarsak 21w lik ampul icin harcanan değer çok yüksek olup flasor sistemine zarar vermez mi yanı ben sadece tahmini konuşuyorum araştırdığım kadarı ile...

Bunun haricinde sizin önerisiniz nedir 50w8 ohm mi yoksa 25w8 yada 6 ohm mi yanı ben ısı çok olmasın ve sistem zarar görmesin istiyorum aracım Toyota corolla 2014

Teşekkürler şimdiden

Yanıt verebilirseniz çok bilgilendirmiş olursunuz beynimdeki çoğu soru işaret gitmiş olur kolay gelsin

tarihinde Sinan Çatalkaya tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

4 adet led sinyal ampulü için ideal direnç 50W 8ohm dur.Dirençler şaseye sabitlenir ve altına termal macun sürülürse ısıyı üzerinden hızlı atar böylece fazla ısınmaz ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Sinan Çatalkaya    14
Sinan Çatalkaya

4x50 w yanı her ampul basına 50w lik direnç mi gerekli

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

4x50 w yanı her ampul basına 50w lik direnç mi gerekli

2 adet 50W 8ohm

50W_8ohm_LED_turn_signal_light_brake.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sinan Çatalkaya    14
Sinan Çatalkaya

peki bunu sadece önlere takacağız galiba arkalarda buna bağlı olarak düzgün mü çalışacak?

ama benim hala merak ettiğim konu var yani bu ohm değerinin yüksek olması ne için gerekli yada düşük olması?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap