• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Yaşar Akgün

Linear motor ve devre hakkında.

Recommended Posts

Yaşar Akgün    13
Yaşar Akgün

Herkese merhaba ben bu devreden yapmayı düşünüyorum traktördeki bazı kolları kontrol amaçlı. 3/4 yıl dalında uzman elektronikçinin yanında çalıştım biraz bilgim var.  Motor ek devre olmadan cam kaldırma düğmesi ile kontrol edilirmi devre için ek yazılım gerekirmi?Ayrıca bir tanede biraz güçlü  selenoid bobin lazım nerden temin ederim. Şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

Öncelikle videodaki yapılmış uygulama motor sürücü kartı ve komut yazılımı ile liner ve log olarak çalışabilen yapılmış ürün.Ek yazılım senin bu ürünü geliştirmen ile alakalı.aynı ürünü yapman için step motor kullanman gerekiyor.Bunun kontrolü içinde pic yazılımlı bir ünite olması şart.Hazır olarak bulabilirsin ve yazılım biliyorsan geliştirebilirsin.

 

Cam kaldırma düğmesinden kastın motoru ise sabit devirde iniş kalkış yapan bir motor.O motoru bunun gibi çalıştırman için eksi kanalda voltaj değişimi yapan mosfet devre yapman gerekirki buda motorun düşük voltajlara güçlü tepki vermesi gerekiyor.Yani bence istediğin sonucu alamazsın.

Cam kaldırma devresinden bahsediyorsan zaten olmaz sabit voltajı anahtarlayan bir devredir.Aralıklı voltaj sentezi yapmaz.

 

Selenoid bobini internetten rahat bulursun.

 

 

 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post
Yaşar Akgün    13
Yaşar Akgün

Teşekkürler 

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap