• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Hakan Karakoç 2

Selamin aleykum arkadaslar

Recommended Posts

Hakan Karakoç 2    0
Hakan Karakoç 2

Selamunaleykum hayirli geceler herkese 2000 model passat aracimda son zamanlar kapi ve camlarin sigortasi gun asiri atiyor kimi zaman iceride mahsur kaliyorum hangi elektirikciye gittiysem sorunu bulamiyor yardimci olursaniz sevinirim..

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

Sol kapı tarafı koltuk yanı halısının altında tesisat ve birleşim noktaları var.Aracınızın bu kısımdaki tesisat su alma riski ile klasik bir soruna sahip.Açılıp tesisata baklıcak.

İletiyi paylaş

Mert Girgin    23
Mert Girgin

Gövdeden kapıya geçen kısımdaki kabloları kontrol edin genellikle oralardan kablolar gerilmeye maruz kalıp dış yalıtkanları soyuluyor ve birbirlerine temas edip sigorta attırabiliyorlar.Benim başıma bagaj kapağında gelmişti kabloların yalıtkanları gerilme ile soyulmuş birbirlerine temas edince sigorta attırıyordu 

İletiyi paylaş

Hakan Karakoç 2    0
Hakan Karakoç 2

Dedigiz sekilde sol kapi altindaki ana kutuya ozellikle bakildi bir turlu bulamadilar, hatta soyle bir durum var usta genellikle ne yaparken atiyor dediginde anlatiyorum ic aydinlatma acik sigara icerken cami aciyorum bir sure sonra kendiliginden atiyor diyorum  hep gece atiyor gunduz birsey yok diyorum,usta  ben bir sorun goremiyorum deyip gecistiriyorlar biryeri yapayim derken bi taraf bozuluyor bu seferde kumandadan kapatiyorum alarma geciyor hatta dun gece iki sefer sigorta atti sinir bozucu bir olay insani arabada sogutturuyor..

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

O kutuyu açmaları lazım.Anlatımıza göre oksitlemeye dayalı bir sıkıntı gibi.Gündüz oksit yumuşayınca belki zarar vermeyebilir lakin akşam katılaşınca direnç yapıyor ve zorluyor.Sol kapı ana kumanda düğmelerinin içine bakılmalı.Kapı geçiş soketlerine bakılmalı.siğorta degerleri kontrol edilmeli ve kaliteli siğorta kullanılmalı.

Başka şekilde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. 

Bu araç maalesef öyle oksite dayalı soket sorunları olan bir araç elledikçe paralelinde sıkıntılar oluyor.Sabır ve titiz uğraşı lazım.

Mert beyin bahsettiği kısımlarada iyice bakılmalı.

İletiyi paylaş

Hakan Karakoç 2    0
Hakan Karakoç 2

Oktay ve Mert bey ilginiz icin tsk ederim...Lakin bugun arabayi calistirinca mars zorlandi araca binmedim kapilari kilitlemek istedim 5 sn sonra alarm calmaya basladi. Daha sonra anahtarla kapilari kapattim eve geldim 3-4 saat sonra ic aydinlatma yanip sonmeye baslamis komsu uyardi onu kapatayim derken ordan sase yapti. Bende aydinlatmayi soktum kablolari birbirinden ayirdim. Daha sonra marsa bastim gosterge panelinde buyuk harfle stop uyarisi cikti  sonra hic calismadi.arabaya bisey olur diye kutup basini soktum bu konuda bilginiz var mi?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Bütün işaret elektirk tertibatına yöneliyor.

Temiz bir elektrilçi bulmanız şart.Kutup başını sökmeniz yerinde olmuş.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Bagajın döşeme altını da kontrol edin sızıntı olabilir.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap