• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Aykut Sungur

+ uça başka bi + uçtan elektrik gitmesini engelleme?

Recommended Posts

Aykut Sungur    0
Aykut Sungur

abiler  2 tane + uç var burdan birleşip gidiyor ama 2 sinden biri elektrik gelince diğer uça elektrik gidince arıza ışığı yanıyor araya bir şey koyuyorlardı elektrikçiler nedir onun adı

İletiyi paylaş


Link to post
Metin Akbal    81
Metin Akbal

Diyot? Tam olarak ne yapacaksınız?

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

İki kablonun birleştiği yere diyot koyun . 

 

Nasıl bir düzenek bu 2 + gelip birleşiyor , neyi tetikliyor ?

 

diyot ile ilgili görsel sonucu

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Aykut Sungur    0
Aykut Sungur

abi şimdi 2 amerikan park takılı araçta gündüz ledlerinde ve sinyallerde. sinyanler sinyal verirken gündüz ledlerinede bağlayınca aynı kabloyu çarpışıyorlar :)

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Sadece rolelere tetik amacı ile kullanılacak ise roleye baglanacak sinyal ucuna yada park ucuna seri 1n4001,4007 arası farketmez yeterli Hatta her iki tetik ucuna diod tavsiye ederim.

 

Diodlardan akım geçecek ise yani voltaj kablosu ile direkt ledlere verilmek isteniyorsa seri baglantı ile en az 6 amperlik diod şart.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap