Aykut Sungur

+ uça başka bi + uçtan elektrik gitmesini engelleme?

Recommended Posts

Aykut Sungur

abiler  2 tane + uç var burdan birleşip gidiyor ama 2 sinden biri elektrik gelince diğer uça elektrik gidince arıza ışığı yanıyor araya bir şey koyuyorlardı elektrikçiler nedir onun adı

İletiyi paylaş

Metin Akbal

Diyot? Tam olarak ne yapacaksınız?

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

İki kablonun birleştiği yere diyot koyun . 

Nasıl bir düzenek bu 2 + gelip birleşiyor , neyi tetikliyor ?

diyot ile ilgili görsel sonucu

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Aykut Sungur

abi şimdi 2 amerikan park takılı araçta gündüz ledlerinde ve sinyallerde. sinyanler sinyal verirken gündüz ledlerinede bağlayınca aynı kabloyu çarpışıyorlar :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Sadece rolelere tetik amacı ile kullanılacak ise roleye baglanacak sinyal ucuna yada park ucuna seri 1n4001,4007 arası farketmez yeterli Hatta her iki tetik ucuna diod tavsiye ederim.

Diodlardan akım geçecek ise yani voltaj kablosu ile direkt ledlere verilmek isteniyorsa seri baglantı ile en az 6 amperlik diod şart.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Aykut Sungur
On 20.12.2016 at 12:21, Mahmut Akbulut yazdı:

İki kablonun birleştiği yere diyot koyun . 

Nasıl bir düzenek bu 2 + gelip birleşiyor , neyi tetikliyor ?

diyot ile ilgili görsel sonucu

baya geçti ama cevaplayım :)  ben gündüz ledlerine amarikan park taktım hemde sinyallere sinyallerden bi kablo daha alıp gündüzledlerininde sinyal vermesini sağlayacaktım  gündüz ledi yanarken sinyallere elektrik gitmesin die

İletiyi paylaş

Emre Metin

Merhabalar.. benim sorunum tesisat kablo bağlantısı?

şuan bağlantı yaptım farlar açıkken uzun kısa yapıyor hoş güzel ama malesef farlar kapalı iken uzun ları açıp kapatamıyorum.sanırım ortaya diyot konuluyormuş yardımcı olabilicek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
On 24.02.2020 at 12:54, emre metin yazdı:

Merhabalar.. benim sorunum tesisat kablo bağlantısı?

şuan bağlantı yaptım farlar açıkken uzun kısa yapıyor hoş güzel ama malesef farlar kapalı iken uzun ları açıp kapatamıyorum.sanırım ortaya diyot konuluyormuş yardımcı olabilicek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Bağlantıyı nasıl yaptınız ? Uzundan paralel alıp bi-xenon motoruna mı bağlandı ?

İletiyi paylaş

Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

İnceleyiniz.

En sıhhatlisi akü beslemeli role sistemi..İllada diod la basite kaçayım derseniz en az 8 amper ve uzun far sigırtasını iki katına çıkarmanız sağlıklı çalışması için tavsiyemdir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş