• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Osram Night Breaker Laser %130

Bu konuda 10 ileti var

Osram'ın yeni ürünü Night Breaker Laser özel karışımı sayesinde standart halojen ampule göre %130'a kadar fazla parlaklık, 40 metreye kadar fazla menzil ve %20'ye kadar fazla beyazlık sunuyor. NBL, H4 ve H7 tipinde üretiliyor.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

https://www.osram.com/automotive/products/lamps/vehicle-and-bicycle-lighting/cars/halogen-headlight-lamps/night-breaker-laser/index.jsp#

Google çevirisi ile.Lamba içine gaz sıkıştırması ile artı ışık alınıyormuş diyor.Lakin product bilgisinde 1500lümen yazıyor.Bu kafamı karıştırdı oda +  - tolere ile diyor.Acaba gazın etkisiz haldeki degerimi bunu anlamadım.

OSRAM'ın en parlak halojen otomobil ışığı NIGHT BREAKER LASER'ı keşfedin! Yenilikçi bir lazer ablasyon teknolojisi sayesinde bu far lambaları standart halojen lambalara göre% 130 daha parlak olmaktadır. Yüksek mühendislik özellikli filament ve saf ksenon gazı doldurma kombinasyonu ekstra ışık çıkışı sağlar. Böylece, lambalar standart halojen lambalara kıyasla 40 metreye kadar daha uzun bir ışık demeti ve% 20'ye kadar daha beyaz ışık sağlar. Daha hafif ve geliştirilmiş görünürlük, sürücülerin trafik tehlikelerini daha çabuk tespit etmesine ve tepki göstermesine yardımcı olabilir. Ve en önemlisi - GECE KAZANI LAZERİ, lazerle oyulmuş ürün adı ve gümüş kapıyla benzersiz tasarımıyla ikna olur. Güçlü otomotiv aydınlatmasının farkını bilen sürücüler için ideal lamba

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güzelmiş, xenon gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben ampule ampul demem h11 olmadıkça :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O zaman h11 kısa farda kullanılmadığı sürece hiç bir zamanda diyemeyeceksin :p:lol:

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yazayım dedim. H4 ve h7 aldım. İki ampül de de fark yok. Hele H4. Osram bilux ile aynı verimi. Sonuç hüsran 

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 10.05.2017 at 01:14, Servet Aydın yazdı:

Yazayım dedim. H4 ve h7 aldım. İki ampül de de fark yok. Hele H4. Osram bilux ile aynı verimi. Sonuç hüsran 

Normal bi durum bu ama :) 

H4 çok eski bi optik teknoloji yasal yönetmelikler izin veriyor diye ucuza kaçanlar kullanıyo sadece. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selçuk, renk tonu farkı bile yok denecek az. H7 oda aynı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:unsure2:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:unsure2:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap