• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Serdar Dinç

Led'li sis farı yapımı

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Amerika'yı yeniden keşfedeceğiz galiba, kolay gelsin. :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Serdar Dinç    4
Serdar Dinç
7 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Amerika'yı yeniden keşfedeceğiz galiba, kolay gelsin. :) 

nasil yani ??

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş
On 29.11.2016 at 18:01, Serdar Dinç yazdı:

nasil yani ??

Hazırı var zaten. 

İletiyi paylaş

Serdar Dinç    4
Serdar Dinç
5 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Hazırı var zaten. 

link??

İletiyi paylaş

Mücahit Gül    0
Mücahit Gül

Evet bugün bi konu hakkında sizden bilgi almam lazım malum yanlış bi harrkette bulunmak istemem aliexpress üzerinden bu led sis farlarını siparis rttim bugü. Yarın elimde olucak lakin bir elektrikçi ile görüştüm role bağlanıcan direnç falan filan şeyler söyledi şimdi ben bunları geri sislerine bağlayıp geri sisleri iptal etmek istiyorum bunuda far anahtarındanmı almam gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim

IMG_20161217_213422.jpg

IMG_20161217_213010.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Dirence röleye gerek yok , arka sis kablosundan yada sigorta kutusundan tetik alabilirsin . 

İletiyi paylaş

Mücahit Gül    0
Mücahit Gül

Adam 100 tl fyat çekti bide :D far anahtarından + - kutbundan 2 si içinde tektik alsam 10w güce sahip 20w bi sorun çıkarmaz diye umuyorum 

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Far anahtarına müdahale etmeyin sigorta kutusundan tetik alın ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Uygulama için elektirik bilğisi,el yatkınlığınız yok ise bence ehil bir elde işlemi yaptırın.sonuçta araç önüne tesisat çekilecek ve baglantılar yapılacak.Arka sis sigortası araç içinde ise ön tarafa kablo geçirmekte oldukça zor  sayılabilir.Önce ön sis farı tesisatı var ise bunun tespitini yapın sonra arka sisler için uğraşın derim.Tavsiyem ehil şahısları Hafife almayınız ve rakamlara takılmakta bu tip işlemlerde hata olabilir derim.:good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mücahit Gül    0
Mücahit Gül

Kendim daha onceden belirli firmalarda calistim suan calistigim yerde elektronik bilgisi saglam olan devre kurabilen bi abim var onunla beraber bi işlem yapıcaz aracın önün de tesisar var fakat far anahtarında ön sis düğmesi yok tech 2 ile açılması gerekiyormuş serviste şişiriyo baya o yüzden benim için en makul olan geri sislerden almak sigorta kutusu kaputun altında sigortanın üzerinemi girmemiz lazım bi şasi atlama yaparmı yakmayalım kabloları :D

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş
On ‎01‎.‎01‎.‎2017 at 20:09, Mücahit yazdı:

Evet bugün bi konu hakkında sizden bilgi almam lazım malum yanlış bi harrkette bulunmak istemem aliexpress üzerinden bu led sis farlarını siparis rttim bugü. Yarın elimde olucak lakin bir elektrikçi ile görüştüm role bağlanıcan direnç falan filan şeyler söyledi şimdi ben bunları geri sislerine bağlayıp geri sisleri iptal etmek istiyorum bunuda far anahtarındanmı almam gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim

Foruma ad ve soyadla üye olunuyor, ad ve soyadınızı bildirin, üye adınızı değiştireceğim.
Konu Açmadan Önce Forumda Arama Yapınız, İlgili Konuyu Bulup Ona Devam Ediniz !

İletiyi paylaş

Mücahit Gül    0
Mücahit Gül
18 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Foruma ad ve soyadla üye olunuyor, ad ve soyadınızı bildirin, üye adınızı değiştireceğim.
Konu Açmadan Önce Forumda Arama Yapınız, İlgili Konuyu Bulup Ona Devam Ediniz !

Mücahit Gül

İletiyi paylaş

Mücahit Gül    0
Mücahit Gül

Bugün incelem fırsatımız oldu CORSA iç sigortalarını tek tek çıkarıp baktık ve geri sislere giden sigortayı bulduk lakin bu sigortayı çıkarınca ön gösterge panelide gidiyor bu durumda araç arıza ışığı yaktı zaten o pekte önemli değilde sigorta üzerinde herhangi bir oynama yapamadık daha doğrusu bizde ta arka stop lambasından + ve - yi almaya karar verdik sis lambasından + yı siyah kalın kabloda avr soketin üzerinde ordanda - yi alıcaz koltukların altından döşemelere doğru kablo çekicez lakin aracın içerinden çıkarmak sorun olucak baya bi tavsiyesi olan varmı ne yapılabilir parklara taksam işlev görmeyecek sürekli açık kalıcak diğer sürücüleri rahatsız edicek kafayı yemek üzereyim galiba. 20w 2 lambanın değeri kablolarda ince biraz bi sorun çıkarmı sizce ? kendi orjinal lambaları

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Öncelikle o led lambayı o kadar aydınlatması yüksek diye gözünüzde büyütmeyiniz.Gündüz o kadar uzaktan net ışığı olmaz.Gecede çok kalite sis ışığı olmaz lakin zaten o resimde yazan drl gündüz farı diyor.sis farı olması zaten zor.Merak etmeyin gündüz öyle göz alacak kadar bir etkisi olamaz zaten gündüz farı olarak dizayn edilmiş bir ürün.20watt sinyal ampulü gücü kadardır ve ledde bu güç yerine çektiği akım önemli ve sinyal ampulündan daha az akım çekebilir. 

Arkadan kablo çekmenize gerek yokki.Bilğili dediğiniz arkadaşınız ile 5 bacaklı bir role alacaksınız.aküden direkt kablo ile bulduğunuz sigorta ne ise ondan tetik alınacak ve çalışacak.

Ayrıca sis bölümü ile uğraşmayın.Ha başta dediğiniz gibi arka sis lambasını çıkarınca arıza ışığı vermiyorsa ve kesin iptal edecekseniz karar yinede sizin.Her şekilde Tavsiye etmem.Parka baglayın yada parktan tetik alıp aküden direk baglayarak yapın.Hatta bu ledde kısılma kablosuda vardır diye düşünüyorum varsa parka baglayın kısılma ucunuda kısa far artısına baglayın daha işlevsel olur.

İletiyi paylaş

Mücahit Gül    0
Mücahit Gül
23 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Öncelikle o led lambayı o kadar aydınlatması yüksek diye gözünüzde büyütmeyiniz.Gündüz o kadar uzaktan net ışığı olmaz.Gecede çok kalite sis ışığı olmaz lakin zaten o resimde yazan drl gündüz farı diyor.sis farı olması zaten zor.Merak etmeyin gündüz öyle göz alacak kadar bir etkisi olamaz zaten gündüz farı olarak dizayn edilmiş bir ürün.20watt sinyal ampulü gücü kadardır ve ledde bu güç yerine çektiği akım önemli ve sinyal ampulündan daha az akım çekebilir. 

Arkadan kablo çekmenize gerek yokki.Bilğili dediğiniz arkadaşınız ile 5 bacaklı bir role alacaksınız.aküden direkt kablo ile bulduğunuz sigorta ne ise ondan tetik alınacak ve çalışacak.

Ayrıca sis bölümü ile uğraşmayın.Ha başta dediğiniz gibi arka sis lambasını çıkarınca arıza ışığı vermiyorsa ve kesin iptal edecekseniz karar yinede sizin.Her şekilde Tavsiye etmem.Parka baglayın yada parktan tetik alıp aküden direk baglayarak yapın.Hatta bu ledde kısılma kablosuda vardır diye düşünüyorum varsa parka baglayın kısılma ucunuda kısa far artısına baglayın daha işlevsel olur.

Çok sağol oktay usta şu kar bi geçsin en yakın zamanda işleme geçicez :)

İletiyi paylaş

Mücahit Gül    0
Mücahit Gül
On 05.01.2017 at 00:47, Oktay Toker yazdı:

İşlem tamamdır aracın sis kapaklarinin yamuk oldugunu hesap edemedik tek problem bu olsun guzel oldu ledleride taktık böyle bi görüntü sağladık :)

IMG_20170116_202228.jpg

IMG_20170116_202059.jpg

IMG_20170116_202225.jpg

IMG_20170116_202105.jpg

IMG_20170116_202053.jpg

İletiyi paylaş

Özgür Dalda    8
Özgür Dalda

mrblar aracım 2001 civic aracın normalde araca uygun yapılmış ancak orjinal olmayan sisleri satılmakta ancak ben tamponun orjinal şeklini bozmak istemiyorum.Bu yüzden bi arkadaşın yapmış olduğu bi led lamba montajından esinlenerek aklıma bir fikir düştü.(bahsedilen arkadaşın yaptığı sis 07 plakalı arac fotosu mevcut)

şimdi benim sizden almak istediğim bilgi tamponun köşelerinde bulunan siyah alanlara sıralı şekilde mantar led tarzı bi ledle donatarak ışık almak yani siyah kısıma delikler açarak mantar ledlerin kafalarını dışarı doğru çıkarıp yapmak, ledler kapalı iken orjinal şekilde durması,umarım kendimi ifade edebilmişimdir.tamponun led döşenecek olan iç kısmının fotosunuda paylaşıyorum.

Bana mantar led gibi kafası olan ancak ileriye doğru ve parlak şekilde ışık verecek bir ürün önerinizi bekliyorum?

led yapılacak olan yerin iç kısmı

6412.thumb.PNG.af6b2a8e37ff3b3a0a4ec2c36

bu esinlenmeme sağlayan araç

17523679_1276814819034041_65898931367810

tamponun orjinal halide alttaki foto

58e7a5bc6338b_EkranAlnts.thumb.PNG.1c8ff

tarihinde Özgür Dalda tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Konuyu şimdi bulamadım,bulunca ekleyeyim. lakin uzun süre önce bir çalışma yapmak kısmet olmuştu.Belki fikir verebilir.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

8.JPG

9.JPG

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Özgür Dalda    8
Özgür Dalda
29 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Konuyu şimdi bulamadım,bulunca ekleyeyim. lakin uzun süre önce bir çalışma yapmak kısmet olmuştu.Belki fikir verebilir.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

8.JPG

9.JPG

Guzel çalışma elinize sağlık

Bu projeyi ne marka araca uyguladiniz?

Aktif halde ışığını gösterir fotosu mevcutmu?

Ledlerin bi adı modeli varmı temini nereden saglayabilirim? 

İletiyi paylaş

Özgür Dalda    8
Özgür Dalda

Gece uçuşu ailesi yokmu yardım edecek olan

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

İlk mesajımda belirtmiştim.Aynı araca ait yapılmış bir çalışma ve görselide eklediğiniz resimde sizdeki ile aynı.

Ledler 8mm yarım watt şeffaf kılıf ledler.Her biri 20 ile 40 lümen arası diye hatırlıyorum.Ankara Konyalı elektronik o vakitler elinde vardı.Googla yazınca çıkar bulup sorabilirsiniz.Yoksa çinlilere bakmak lazım lakin aynı ledin işe yaramaz normal 20ma olanı var onu yollayabilirler ki bana oldu çok sıkıntı yaşadım.dikkat etmek lazım.

Bu kısımda izolasyon çok önemli.Tavsiyem bu kısıma göre şeffaf pleksi cam kesilip,arka kısmıda kutucuk şeklinde bir ilave içine istediğiniz power led dizilimi yapılabilir.

DSC06004.JPG

DSC06007.JPG

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Özgür Dalda    8
Özgür Dalda

Tskler abi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Ayrıca led sis farı halojen ampul ile elde edilen kesilme çizgisi verebilirse led sis farı olabilir.Bu tip uygulamalar gündüz farı olmaktan öteye gidemez.

Konuyu buldum.İnceleyebilirsiniz.

http://www.geceucusu.com/topic/4525-civic-g%C3%BCnd%C3%BCz-far%C4%B1/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap