• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Bilal Köşger

Renault Toros (1989-2000) ledli stop

Recommended Posts

Bilal Köşger    0
Bilal Köşger

Herkese merhaba bu forumda yeniyim.

ilk olarak youtubede bii araçta görmüştüm arka stopları led yapmış çok hoşuma gitti hatta bu forumdada böyle bişey yapan arkadaş var ama resimleri açamadım 2012den kalma fotoğraflar.

neyse sadede geleyim ledli stop lambası nasıl yapabilirim hazırı varmı yoksa kendim mi yapacağım birde kimilerinde görüyorum toros a mercek atmış bende atmayı düşündüm ama farın için çok küçük (sadece xenon lar hem göz alıyor hemde tam aydınlatmıyor kanaatimce ) bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Özgür Dalda    8
Özgür Dalda

Led stop Torosa yapması basit cami sok içine en basit yöntem olan şerit led leri alt alta stobun içine yerlestirecegin bir mukavva tarzı bir şeyin üzerine yapıştırılarak  yapabilirsin en ucuz led stop yapma fikri :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.145
Oktay Toker

Stop camı şeffaf olmadığı sürece basit çalışmalar sıkıntılı olur.

Toros için yapılmış olması şart değil diğer led stop çalışmaları mevcut inceleyebilirseniz size fikirler verecek boyuttadır.

Mercek için bi-xenon mercek haricinde uğraşmayın.Far camları şeffaf olması şart.Farların arka kısımları bu model araçta oldukça yeterli.Mercek takıldıktan sonra ön cam yapılır ve arka kısımlarda ona göre izole kapakları yapılır.

Yada hazır tip bu boyutlarda otobüs ve minübüsler için satılan mercekli farlar var.Onları alıp yerine rahatça monte edebilirsiniz.Bu yönden oldukça rahat uygulanacak far yerine sahip.Sadece yine halojen olarak kullanabilirsiniz.Xenon olanı varmı emin değilim varsa HElla olarak vardı oda biraz pahallı olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bilal Köşger    0
Bilal Köşger

Şerit ledler pek hoş durmuyor YouTube de kırmızı bi torosda var çok hoş duruyodu. Ee mercek içinde bi xenon düşünüyorum zaten ama sığmıyor otobüsler için olan kaç tldir aceba fikriniz varmı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Keleş    1.643
Selçuk Keleş

Google'da 90 mm hella diye arayın. Bunun yerli üretimi (farba cadface) var minibüs parçacılarında olur. Ancak montajı sıkıntı olur çünkü aracının farında o derinlik olmayacaktır. Çok uğraşman gerekir ki buna değmeyecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.145
Oktay Toker

Farların arka kısmı bu araçta oldukça serbest.Bi-xenon çalışması için uğraşmaya bence değer.Normal mercekli ise katılıyorum degmeyecektir.:good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Keleş    1.643
Selçuk Keleş

Bizim ilk aracımız 1977 R12 idi. :) 

Montaj plakasının arkası uygunsa kolay olur bence de.

imagejpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.145
Oktay Toker

Resim çıkmamış.

Dikdörtgen farlı olan degil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Keleş    1.643
Selçuk Keleş

Toroslar sadece çift yuvarlak farla üretiliyor diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.145
Oktay Toker

Sizdeki reno için yazmıştım.

Toros 80 küsürden sonra çıktı ve evet çift yuvarlak farlı.77 model lerde h4 far vardı sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Murat Engin    48
Murat Engin

TX, GTS ve torosda çift yuvarlak far var,

Çift yuvarlak farlılarda da eski kare tip far gibi H4 var, ortalar (uzun) ise H1...

mükemmel bir uzun performansı var, H4,H1 beraber yanıyor uzunlarda...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap