• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ahmet Genc

Renault Captur Xenon Seçimi

Recommended Posts

Ahmet Genc    0
Ahmet Genc

Merhaba

 

Captur aracıma xenon uygulalaması yaptırmak istiyorum. Araça mercek var philips ve mtec markalarının iyi olduğunu duydum far modeli h1. Dışarıdan sarı gözükmesini istemiyorum ama tabiki uzun yolda ve karanlıkta görüş açımında kaybolmasını istemem. Önerilerinizi bekliyorum 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Hoşgeldiniz.

 

Sorunuza ve beklediğiniz yanıtlara tam yanıt olmayacak lakin Sadece ve sadece oem sınıftaki markaların Halojen performans ampulleri ile sonuca ulaşmayı deneyiniz.:good1:

 

İlla xenon aydınlatması isteniyorsa tam performans ve sağlıklı aydınltma ve harcamanıza cidden degecek tek sistem bi-xenon sistemdir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Ahmet Genc    0
Ahmet Genc

Merhaba Oktay Bey,

 

Cevabın için teşekkür ederim öncelikle. Pişman mı olacağımı düşünüyorsunuz? Ben yinede önerebileceğiniz marka isimlerini bekliyorum f/p olarak en iyi seçim ne olur 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Pişman olup olmayacağınız sizinle iliğili gelişecek bir durum.

 

Sadece doğru olmayan bir uygulama peşindesiniz ve buna forumca destegimizde tavsiye niteliğindede olsa özellikle yan sanayi üretilmiş uyumsuz ürünler için zaten olmaz.Tavsiye edersek sonç hali ile bizi baglayacak.Sebep budur.

 

Oem ürünler bellidir sonucuda bellidir.Sorunları elbet olacaktır çünki çıkmadır.Bunları tartışmak tavsiyeyede uygundur uygulamayada degendir.

 

http://www.geceucusu.com/announcement/1-merceksiz-farlara-xenon-tak%C4%B1lmas%C4%B1-ve-h1h4h7-tipi-xenon-kitlerle-ilgili-mesajlar/

 

Cevap isteğinizi birazcık forumu deşince zaten ve kesinlikle elde edeceksiniz.:good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Ahmet Genc    0
Ahmet Genc

Fakat xenon mercekli olacak? Yani hali hazırda araçta mercek var zaten. Olmasa asla böyle bir şey düşünmem zaten

tarihinde Ahmet Genc tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Merceğini halojen ampule göre tasarımlı.

Xenon yapıya göre bir tasarım değil.

 

Mercek olması xenon yada led ampul kullanılabilir olduğunu göstermez.Oem xenon merceği olsa zaten oem olanı tavsiye ederiz ona göre çözüm sunarız.

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş
17 saat önce, Ahmet Genc yazdı:

Fakat xenon mercekli olacak? Yani hali hazırda araçta mercek var zaten. Olmasa asla böyle bir şey düşünmem zaten

 

Halojen mercekte d xenon ampul iyi odaklama yapamıyor. Tabii ki merceksiz far gibi berbat olmuyor ama rahatsız ediyor yine de. Xenon kitler uzmanlığımız dışında başka forumlarda bol bol yorum bulabilirsiniz. İlla takıcam diyosanız herhangi birinin 4300K olanını takın geçin.

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Hasan Güleç    9
Hasan Güleç

Büyüklerim gerekli acıklamayı yapmışlar zaten. Ben de bir kaç şey eklemek istiyorum. Daha önceki aracımda kısalar halojendi, mercek far vardı ve ben xenon kit bağlatmıştım sırf o parlaklığı, rengi görebilmek adına. Fakat inanın o mercekler gerçekten halojene göre tasarlandığını kullanınca anladım. Yani xenon ampulü mercekte resmen ortam seçiyor aydınlatmada. Ben tavsiye etmem xenon bağlatmanızı. Uğraşırım diyorsanız eğer bi-xenon sistemine geçin illa xenon olsun istiyorsanız. Ya da xenon olmayan 5000k iyi bir marka rengi xenona yakın bir ampul de kullanabilirsiniz.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap