• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Necip Kademcioğlu

Beyaz ışık veren ampul tavsiyesi

Sizce Hangisi  

18 oy

1. 1. HALOJEN BEYAZ LAMBADA H7 GRUBUNDA EN İYİSİ SİZCE HANGİSİ?

• Osram Coolblue 4300 K
    • Osram H7 Tip Ampül Seti CoolBlue Intense
    • Philips H7 Tip CRYSTAL VISION Ampül Seti
    • Philips H7 Tip DIAMONDVISION Ampül Seti

Recommended Posts

Melih Küçük    2
Melih Küçük

verdiğiniz linkteki konuyu incelemiştim teşekkürler

peki photon xenon effect 5000k aydınlatması beyazlığı nasıldır şuan en kolay alabileceğim bu

Crystal Vision Ampul 4300K den iyimi kötümü

ve philips diamond visionla photon diamond vision aynımıdır

tarihinde Melih küçük tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

verdiğiniz linkteki konuyu incelemiştim teşekkürler

peki photon xenon effect 5000k aydınlatması beyazlığı nasıldır şuan en kolay alabileceğim bu

Crystal Vision Ampul 4300K den iyimi kötümü

ve philips diamond visionla photon diamond vision aynımıdır

Anladığım kadarıyla beyaz ampul kullanmak istiyorsun, önermediğimiz için kullanmıyoruz da. Fikrim yok, bir kaç örnek konu vardı onlarda örnek foto olabilir.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.576
Mahmut Akbulut

Öncelikle merhaba arkadaşlar

Günlerdir beyaz far ampülü için araştırmalar yapmaktayım bu forumdada bir çok konu okudum bazılarını anlayamadım bazılarındada karar veremedim bi sürü bu tip ampül bulunmakta

1- Photon xenon effect 5000 k

2- Osram cool blue

3- Philips Diamond Vision

4- OSRAM 4300 K MEGA WHİTE

5- bosch xenon effeckt

6- bosch plus 90

arkadaş bu ampüller içinde aracımın şimdiki halojenleri kadar aydınlatacak ve güzel bir beyaz ışık verecek olan hangisidir

kullananlar varmı

çok kararsız kaldım yoksa konu açmazdım forumda benzer konular var lakin anlayamadım tam olarak ve konu açma ihtiyacı duydum

Teşekkürler iyi forumlar :)

Melih bey merhaba biraz daha kafanızı karıştıralım :fiuw:

1- Yanından bile geçmeyin...

2- Osram CBH 5000K 900LM

3- Philips DV 5000K 900/1000LM

4- Osram 4300K MW 1100LM

5-Boch XE 100W tır elektrik tesisatına zarar verir...

6-Bosch P90 4100K 1300LM

Osram NBR 3600K 1500LM ile bu seçeneklerin en iyisi karar sizin...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Burak Laçin    0
Burak Laçin

Hocalarım merhaba;

Konu kirliliği olmasın diye buraya yazmak istedim.2013 model Honda Civic Elegance sahibiyim.Aracımın kısa farlarına uyumlu olacak şekilde ,uzun far ampulü arıyorum.Fakat ampul tipi HB3 ve zor bulunan bir ampul modeli sanırım.Uzunları çok nadir kullanırım.Sizden ricam selektör yaptığım zaman ,kısa xenonlar ile sırıtmayacak şekilde bir ampul tavsiyesi,bir nevi bi-xenon görünümü oluşturabilmek.

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Erkan Yüksel 2    0
Erkan Yüksel 2

Hocalarım merhaba;

Konu kirliliği olmasın diye buraya yazmak istedim.2013 model Honda Civic Elegance sahibiyim.Aracımın kısa farlarına uyumlu olacak şekilde ,uzun far ampulü arıyorum.Fakat ampul tipi HB3 ve zor bulunan bir ampul modeli sanırım.Uzunları çok nadir kullanırım.Sizden ricam selektör yaptığım zaman ,kısa xenonlar ile sırıtmayacak şekilde bir ampul tavsiyesi,bir nevi bi-xenon görünümü oluşturabilmek.

Teşekkürler.

OSRAM YADA NARVANIN BU TIP AMPULLERİ VAR ARASTIRIRSANIZ PIYASADA BULABILIRSINIZ.

İletiyi paylaş

Melih Küçük    2
Melih Küçük

Melih bey merhaba biraz daha kafanızı karıştıralım :fiuw:

1- Yanından bile geçmeyin...

2- Osram CBH 5000K 900LM

3- Philips DV 5000K 900/1000LM

4- Osram 4300K MW 1100LM

5-Boch XE 100W tır elektrik tesisatına zarar verir...

6-Bosch P90 4100K 1300LM

Osram NBR 3600K 1500LM ile bu seçeneklerin en iyisi karar sizin...

peki Osram nbr beyazlık açısından cbh den iyimi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.576
Mahmut Akbulut

peki Osram nbr beyazlık açısından cbh den iyimi

CBH 5000K mavimsi beyaz yanar , NBR ise beyaza yakın bir renkte yanar tam beyaz değildir ama aydınlatması CBH den çok iyidir.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Hocalarım merhaba;

Teşekkürler.

Foruma ad ve soyadınızla üye olmanız gerekmekte. Bildirirseniz değişikliği yapacağım. http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-secimi-ve-halojen-farlarin-guclendirilmesi/ linkindeki "beyaz ışık istiyorum" paragrafını okuyun.

İletiyi paylaş

Hüseyin Ay    0
Hüseyin Ay

Öncelikle merhaba arkadaşlar

Günlerdir beyaz far ampülü için araştırmalar yapmaktayım bu forumdada bir çok konu okudum bazılarını anlayamadım bazılarındada karar veremedim bi sürü bu tip ampül bulunmakta

Photon xenon effect 5000 k

Osram cool blue

Philips Diamond Vision

OSRAM 4300 K MEGA WHİTE

bosch xenon effeckt

bosch plus 90

arkadaş bu ampüller içinde aracımın şimdiki halojenleri kadar aydınlatacak ve güzel bir beyaz ışık verecek olan hangisidir

kullananlar varmı

çok kararsız kaldım yoksa konu açmazdım forumda benzer konular var lakin anlayamadım tam olarak ve konu açma ihtiyacı duydum

Teşekkürler iyi forumlar :)

aydınlatması yagmurda ve siste zayıf oluyor bilgin olsunn

İletiyi paylaş

Doğukan Emir    0
Doğukan Emir

Mtec Cool Blue kullanıyorum. 4.750K değere sahip. Hafif mavimsi bir beyazlığı var karşıdan bakınca. Yola yansıyan ışık tamamen beyaz. Diğer ampullerin çoğunda limon sarısı tonuna yakın bir beyaz oluyor diye biliyorum. O yüzden Mtec tercih ettim, bir araştırın isterseniz.

İletiyi paylaş

Tuğkan Özgen    0
Tuğkan Özgen

Evet varmı beyler

Sanırım philips intense white xenon effect 4300k ama yol performansını bilemiyorum türkiyedede kullanan varmı bulamadım

Başka markalarda iyi gösteren hemde 4000k-5000k renk veren ampül neler var ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.576
Mahmut Akbulut

Halojenler xenon kadar güçlü kelvin e sahip değiller , ayrıca kelvin le lümen ters orantılıdır . Kelvin yükseldikçe Lümen yani aydınlatma düşer ...

Halojen ampuller ortalama 1500-1600 Lümen.

Xenon ampuller ortalama 1800-3200 Lümen.

4300K = 3200 lümen

6000K = 2800 lümen

8000K = 2300 lümen

10000K = 1800 lümen

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Yaşar Kaymaz    23
Yaşar Kaymaz

Ben aracıma kısalara H7 Osram Night Breaker ultimate,uzunlara H7 General Elektiric Mega light ultra 120 ampul taktım.Osram 4000 k değerinde.Eskidende Osram Night breaker plus kullanmıştım.Ultimate renk olarak daha beyaz.Aydınlatma mükemmel.Holojen ampul için alınabilecek maksimum performansı veriyor.Uzaktan bakınca 4300k xenon ampul rengini andırıyor.Yakından bakınca biraz daha sarımsı oluyor.Yukarda yazdığınız philips 4300 k beyaz yanar ama aydınlatmaz.Önemli olan beyaz olması değil aydınlatması.

İletiyi paylaş

Talat Serkeş    12
Talat Serkeş
Ben aracıma kısalara H7 Osram Night Breaker ultimate,uzunlara H7 General Elektiric Mega light ultra 120 ampul taktım.Osram 4000 k değerinde.Eskidende Osram Night breaker plus kullanmıştım.Ultimate renk olarak daha beyaz.Aydınlatma mükemmel.Holojen ampul için alınabilecek maksimum performansı veriyor.Uzaktan bakınca 4300k xenon ampul rengini andırıyor.Yakından bakınca biraz daha sarımsı oluyor.Yukarda yazdığınız philips 4300 k beyaz yanar ama aydınlatmaz.Önemli olan beyaz olması değil aydınlatması.

General Electric gigalight kaç kelvini hocam ben de niyetliyim almaya ama

İletiyi paylaş

Yaşar Kaymaz    23
Yaşar Kaymaz

4300k diye hatırlıyorum ama renk olarak Osramla aynı renkte.Ekonomik fiyata alınabilecek iyi bir seçenek GE.Ama Osramda kalite daha iyi bence.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Evet varmı beyler

Sanırım philips intense white xenon effect 4300k ama yol performansını bilemiyorum türkiyedede kullanan varmı bulamadım

Başka markalarda iyi gösteren hemde 4000k-5000k renk veren ampül neler var ?

http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-secimi-ve-halojen-farlarin-guclendirilmesi/

Beyaz ışık veren ampuller bölümünü okuyun.

İletiyi paylaş

Alperen Kaya    0
Alperen Kaya

s.a arkadaslar sadece görünüüş için beyaz ampul takmak istiyorum kısalara ve sislere hangisini önerirsiniz bn phılıps dıamond vısıon dsunyorum siz ne tavsiye edersiniz

İletiyi paylaş

Yunus Emre Andaç    38
Yunus Emre Andaç

Osramında cristal vision serisi var ikisinde iyidir tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Onur Ata    0
Onur Ata

BU AMPUL HANGİ RENKTİR VE WOSWAGEN POLO YA TAKILIRMI BİDE O KÜÇÜK OLAN NE İŞE YARIYO NEREYE TAKILIYO 

14017921_1151507148204223_1611403162_n.jpg

tarihinde onur ata tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Maviye kaçan beyaz renkte ışık alınır.Lakin kullanmanızı tavsiye etmem.Beyaz ışık versede ışık gücü en az yüzde 10 daha azalır.Ayrıca GE markada bu şekilde ampul görmedim yada şimdiye kadar rastlamadım.

Ampul ayrıca 80 küsür wattlık tipte olan ise asla kullanmayınız.

Küçük olan parka ampulü yerine takılacak tipte olan dipsiz kılıfta led parka ampulü.

Yazılarımızı küçük karakterle kullanırsak güzel olur.Ayrıca klavyenizdeki R tuşunu kontrol etmenizi öneririm.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Onur Ata    0
Onur Ata

ge açılımı general electric peki woswagen polo ne önerirsiniz beyaz ampul 

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Polo için özel bir ampul olmaz.Geneldir.

Beyaz ampul için benim önerim olmaz.Orijinal H7 serisi en ideal aydınlatmayı sağlar.

Linkteki konularda size yardımcı olacak yorumlar mevcut.

http://www.geceucusu.com/topic/563-en-iyi-h7-ampul/

http://www.geceucusu.com/forum/8-halojen/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş
40 dakika önce, onur ata yazdı:

ge açılımı general electric peki woswagen polo ne önerirsiniz beyaz ampul 

http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-seçimi-ve-halojen-farların-güçlendirilmesi/ konusunu okuyun. Bu konuda da bolca yorum mevcut.

İletiyi paylaş

Onur Ata    0
Onur Ata

Sizce nasil bu ampul iyi aydinlatirmi varsa daha iyi bi oneriniz yazarsaniz iyi olur

20160817_184253.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş
16 saat önce, onur ata yazdı:

Sizce nasil bu ampul iyi aydinlatirmi varsa daha iyi bi oneriniz yazarsaniz iyi olur

Beyaz ışık veren ampullerden değil. Standart ampullerden %50 fazla ışık verir. Daha iyi seçenekler mevcut, önceki mesajımda link vermiştim o yazının sonunda ne amaçlıyorsan ona göre yapılmış ampul önerileri var.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap