• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Necip Kademcioğlu

Beyaz ışık veren ampul tavsiyesi

Sizce Hangisi  

18 oy

1. 1. HALOJEN BEYAZ LAMBADA H7 GRUBUNDA EN İYİSİ SİZCE HANGİSİ?

• Osram Coolblue 4300 K
    • Osram H7 Tip Ampül Seti CoolBlue Intense
    • Philips H7 Tip CRYSTAL VISION Ampül Seti
    • Philips H7 Tip DIAMONDVISION Ampül Seti

Recommended Posts

Buğra Kızılcan    1
Buğra Kızılcan

hahahahaa :D abi zamanım olsa kendi aracım qashqai'ye saldırcam bi-xenon çalışması için.Kendi açtığım konuda yaptığınız yorumlar tavsiyeler baktım baya uzun sürecek zorlucak beni.Bu yüzden korktum bu sıkışık zamanda ellemeye.

O yüzden alternatif arıyoruz.Onun araçta denemiş olucam hem ona göre bende seçicem bişiler

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Resimlerini eklediğim ürünler işini görecektir ama amcanın gözleri xenonun parlak ışığına alıştığı için halojenin performansından memnun kalmayabilir böylede bir handikap var...

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Turgut kardeşim halojenle xenonu kıyaslamak ne kadar doğru olur ki,çalışma prensipleri,ampullerin yapısı,voltajları tamamen birbirinden farklı iki ampulden bahsediyoruz.

55W halojen ampul 4000K/5000K-1500Lümen

Xenon ampul 4300K-3200Lümen bu örnekler yeterli olurmu?

Işık rengi evrensel-standart bir ölçüdür. Işık şiddeti ile alakası yoktur.

Ben zaten ampullerin gücünü kıyaslamıyorum. 4300K xenonlarım ile kıyaslayarak, NB'nin 4000K'nın altında olduğunu söylüyorum. Renk konusunda xenon, halojen fark etmez. 4300K halojende de, xenonda da aynıdır...

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Işık rengi evrensel-standart bir ölçüdür. Işık şiddeti ile alakası yoktur.

Ben zaten ampullerin gücünü kıyaslamıyorum. 4300K xenonlarım ile kıyaslayarak, NB'nin 4000K'nın altında olduğunu söylüyorum. Renk konusunda xenon, halojen fark etmez. 4300K halojende de, xenonda da aynıdır...

Ben sadece fabrika test verilerini yazdım tam kelvin değerlerini bilmiyorum ama şu renk ve ışık şiddeti konusunda kafam karıştı,biraz araştırmam lazım birşeyler bulunca yazarım...

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.143
Servet Aydın

Akkor flamanlar 3200k civarında ışık yayar. Ampül içindeki gazın kimyası ve cam rengi ışığın kelvin değerini 4000k ' ya yaklaştırır.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

Amcamın aracına ampül takıcaz.Şimdi konuları inceledim.Renk ısısı belirtilen var belirtilmeyen var.Bu yüzden kafam karıştı.

Onun aracında da 6000k xenon var.Şimdi 4300-6000k ' e yakın renk veren ampül var mıdır ve dış yüzeyi mavi boyalı olsun istemiyoruz.

Halojen ampullerde böyle bir seçenek olması mümkün değil. Sarı yanan ampulün beyaz olabilmesi için ya fazla güç vereceksiniz - ki bu durumda ömrü kısalır, odak bozulur - ya da camını mavi yapacaksınız - ki bu durumda da performans düşer-

Sorunun cevabı için seçenekler http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2616 linkinde mevcut.

İletiyi paylaş

Buğra Kızılcan    1
Buğra Kızılcan

Abi verdiğin linkteki konuları inceledim.Sonra geniş kapsamlı inceleme ve araştırma yaptım.

Yine karar veremedim.Beyaz halojen ampül olunca fazla aydınlatmıyor diyor herkes.Uzunlarda sellektör amaçlı kullanmayı düşünüyorum.Etkisi olmazsa zorluk çekerim korkusuyla daha sipariş vermedim.

Biraz daha yardım alabilir miyim ?

Sen şunu tak işini görür diyebileceğiniz bir ampül yok mu acaba ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

Halojen ampuller teknolojik gelişmesini çok uzun yıllar önce tamamladı, artık sadece ucuz olduğundan kullanılıyorlar. Bu nedenle fazla beklentisi olan sürücünün ihtiyaçlarını karşılayamıyor artık. Uzun farlarda sadece selektör amacıyla kullanacağın için mavi kaplamalı beyaz ampuller işini görecektir. Ama sürekli kullanılan kısa farlar için beyaz ampuller iyi bir seçenek değil.

İletiyi paylaş

Buğra Kızılcan    1
Buğra Kızılcan

Gittiğim yollarda uzunları kullandığımı hatırlamıyorum.Sellektör amaçlı genelde.O yüzden diamond vision alıcam büyük ihtimal

İletiyi paylaş

Cebrail Gökbulut    0
Cebrail Gökbulut

ben formunuzda yenıyım 2005 makyajlı kasa focusuma sıs taktırcam ancak ampul secımımı yapmadım farklı anahtar baglatıp gunduzlerı sıs we parklarla gezmek ıstıyorum o yuzden beyaz dusunuyorum ampullerı sıslerım ıcin phılıps vısıon plus almak ıstıyorum sızce dogru bı secım mı?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

ben formunuzda yenıyım 2005 makyajlı kasa focusuma sıs taktırcam ancak ampul secımımı yapmadım farklı anahtar baglatıp gunduzlerı sıs we parklarla gezmek ıstıyorum o yuzden beyaz dusunuyorum ampullerı sıslerım ıcin phılıps vısıon plus almak ıstıyorum sızce dogru bı secım mı?

Cebrail bey merhaba hoş geldiniz :flowers: vision yaz aylarında görsel olarak kullanılabilir ama kötü hava koşullarında sizi zor durumda bırakır bu yüzden 3000K veya orj.halojen ampul kullanmanızı tavsiye ederim...

İletiyi paylaş

Mustafa Deliavcı    0
Mustafa Deliavcı

2008 honda civic sedan aracim İçİn kalİtelİ bİr beyaz ampul almak

İstİyorum. bu konuda bana yardimci olursaniz sevİnİrİm.

tarihinde Selçuk Keleş tarafından düzenlendi
Büyük harf kullanmayınız

İletiyi paylaş

Mustafa Deliavcı    0
Mustafa Deliavcı

selçuk bey İlgİnİz İçİn teşekkür ederİm ama son olarak şunu sormak İstİyorum benİm aracimda hangİ tİp ampul vardir acaba h4 mü h7 mİ? uzunlar ve kisalar hangİ tİp acaba?

Büyük harf kullanmayınız

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Kısa far HB4-9006 uzun far HB3-9005 ampul tipini kullanıyor...

SVA4B0800A.png

İletiyi paylaş

Mustafa Deliavcı    0
Mustafa Deliavcı

Teşekkür ederim.

Büyük harf kullanmayınız.

İletiyi paylaş

Mustafa Deliavcı    0
Mustafa Deliavcı

phılıps hb4 9006, hb3 9005 premıum ampul bulabildim premıum işimi görür mü ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

HB4 ve HB3 tipinde beyaz ampul çeşidi bulmak imkansız gibi.

İletiyi paylaş

Noyan Keleş    0
Noyan Keleş

Arkadaşlar farlarımı beyaz yapmak istiyorum aslında xenon yapmak istiyorum ama aracımda far yıkama ve otomatik far yükseklik ayarı olmadığından ve insanları rahatsız ettiğinden yaptırmak istemiyorum bana beyaz ışık veren xenon gibi olacak bir halojen ampul önerirmisiniz?

İletiyi paylaş

Berkan Meral    9
Berkan Meral

Tam xenon beyazı olmaz ama beyaz ışık olarak aşağıdaki ampulleri önerebilirim.

Osram - H7 Cool Blue Intense

İletiyi paylaş

Melih Küçük    2
Melih Küçük

Öncelikle merhaba arkadaşlar

Günlerdir beyaz far ampülü için araştırmalar yapmaktayım bu forumdada bir çok konu okudum bazılarını anlayamadım bazılarındada karar veremedim bi sürü bu tip ampül bulunmakta

Photon xenon effect 5000 k

Osram cool blue

Philips Diamond Vision

OSRAM 4300 K MEGA WHİTE

bosch xenon effeckt

bosch plus 90

arkadaş bu ampüller içinde aracımın şimdiki halojenleri kadar aydınlatacak ve güzel bir beyaz ışık verecek olan hangisidir

kullananlar varmı

çok kararsız kaldım yoksa konu açmazdım forumda benzer konular var lakin anlayamadım tam olarak ve konu açma ihtiyacı duydum

Teşekkürler iyi forumlar :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

Öncelikle merhaba arkadaşlar

Günlerdir beyaz far ampülü için araştırmalar yapmaktayım bu forumdada bir çok konu okudum bazılarını anlayamadım bazılarındada karar veremedim bi sürü bu tip ampül bulunmakta

Photon xenon effect 5000 k

Osram cool blue

Philips Diamond Vision

OSRAM 4300 K MEGA WHİTE

bosch xenon effeckt

bosch plus 90

arkadaş bu ampüller içinde aracımın şimdiki halojenleri kadar aydınlatacak ve güzel bir beyaz ışık verecek olan hangisidir

kullananlar varmı

çok kararsız kaldım yoksa konu açmazdım forumda benzer konular var lakin anlayamadım tam olarak ve konu açma ihtiyacı duydum

Teşekkürler iyi forumlar :)

Bu linkte isteğine uygun modeli seçebilirsin : http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-secimi-ve-halojen-farlarin-guclendirilmesi/

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap