• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Necip Kademcioğlu

Beyaz ışık veren ampul tavsiyesi

Sizce Hangisi  

13 oy

1. 1. HALOJEN BEYAZ LAMBADA H7 GRUBUNDA EN İYİSİ SİZCE HANGİSİ?

• Osram Coolblue 4300 K
    • Osram H7 Tip Ampül Seti CoolBlue Intense
    • Philips H7 Tip CRYSTAL VISION Ampül Seti
    • Philips H7 Tip DIAMONDVISION Ampül Seti

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2416 önce bir okumalısın. Orda da anlatıldığı üzere beyazlar arasında kışın pek de iyi bir aydınlatma vereni yoktur.

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    77
Coşku Arşiray

osram nightbreaker kadar kısa ömürlü ampul görmedim. sürekli gündüz farları ile dolaşmama rağmen 5 ay sonunda kısalardan biri gitti.ışık rengi fena değildi ama en güzeli sanırım standart osram h4 ler.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Benimki yıla yaklaştı galiba... Bir sorun yok... Her gün de yakıyorum gece yolculuklarımda oldu... Demekki 200 saati doldurmamışım henüz...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
Benimki yıla yaklaştı galiba... Bir sorun yok... Her gün de yakıyorum gece yolculuklarımda oldu... Demekki 200 saati doldurmamışım henüz...

Benim standarttır sabit : 6 ay

di mi :D

İletiyi paylaş

Mert Can Üzger    0
Mert Can Üzger

NB'nin ömrü 200 saat mi?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Evet.

İletiyi paylaş

Mert Can Üzger    0
Mert Can Üzger

Peki H8 için ne ampul önerirsiniz. Benim farlarım 4300K sis lambalarım için mavi boyalı ampuller dışında ne marka ampul önerirsiniz?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Markalılarda nerdeyse hiç seçeneğin yok. Markasızlarda da mavi ampuller var.

İletiyi paylaş

Mert Can Üzger    0
Mert Can Üzger

Bu durumdan standart ampul takmamız gerekecek...

İletiyi paylaş

Süleyman Öner    0
Süleyman Öner

Çamurluk sinyalinde beyaz ampül takmak istiyorum.MTEC SUPER WHITE DŞPSŞZ PARK AMPÜL olurmu?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Orjinal çamurluk sinyalinin dışı sarı renkli cam ise takacağın beyaz ampül daha açık sarı ışık yayılmasını sağlar.Eğer sinyalin dışı beyaz camlı bulabilirsen öncelikle sinyali değişip içinede beyaz ledli ampüllerden takarak istediğin sonucu alırsın.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Corsa C'nin yeni kasasında sinyal beyazdı. Beyaz takmasına takarsın olur da, sarı yanması güvenlik açısından gerekli.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek
Bu durumdan standart ampul takmamız gerekecek...

Ama nb'ın ışığı çok güzel...

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    77
Coşku Arşiray

200 saat şaka gibi valla... bir daha almayacağım zaten. zamanında silverstar a kısa ömürlü diyordum işe bak.

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    77
Coşku Arşiray

dün diğer sağlam olanda bozuldu:) 8 saat sonra. farlarımı yaktım bir tuhaflık var aşırı beyaz bir ışık var sağda sonrada tabi aşırı bir karanlık. eski bilux osramlardan bir tane taktım yerine. ancak aydınlatma çok daha az standart ampullerle.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Benim ampuller duymasın bunları... Kendini sıradan hissediyor şu an ve yıla yaklaştı heralde :)

İletiyi paylaş

Guest dembay   
Guest dembay

arkadaşlar bugun dogan slx ime osram nb taktım. silverstara gore aydınlatma guzel ancak şöyle bir durum var, kısalar sarı gibi ama uzunlar beyaz . nb lerde boylemidir yoksa benimkiler sahte mi?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

NB beyaz yanmaz. Tamamen boyalı değil çünkü. Uzunları yaktığın yer ampulün mavi boyalı yerinden çıktığı için biraz daha beyaz görünüyordur.

İletiyi paylaş

İrfan Hoca    0
İrfan Hoca
NB beyaz yanmaz. Tamamen boyalı değil çünkü. Uzunları yaktığın yer ampulün mavi boyalı yerinden çıktığı için biraz daha beyaz görünüyordur.

Aynen...

Ben de H4'ünü kullanmıştım

İletiyi paylaş

Hakan Arıbaş    10
Hakan Arıbaş

Standart halojen ampüle göre birazcık daha beyazımsı yanar, ancak rengi sarıdır (limon sarısı gibi açık bir sarı). Benim uzunlarımda takılı, performansından memnunum.

İletiyi paylaş

Mustafa Candan    0
Mustafa Candan

Merhabalar;

Geçen hafta aracımı yeniledim. Aracımın eski sahibi aracı merceksiz xenon ile kullanmış. Balast su alınca normal(sarı renkteki) ampullere geçiş yapmış. Ampulleri hala duruyor xenonların. Merceksiz xenona karşı olduğum için düşünmeden bagaja attım ampulleri :) Mercek modifiyesi yapsam mı diye düşünmedim değil ama tasarım açısından garip olacak araç. Ondan vazgeçtim. Sanırım halojen ampul benim derdimin çaresi olacak(Başka önerilere açığım). Şstediğim şudur(Sarı ampullerden nefret ediyorum);

Beyaz renk verip maksimum aydınlatma sağlayacak bir ampul. Sapıtmama neden olan araştırmamın sonucu: Philips BlueVision. Kararım ne kadar doğru bilmiyorum. Ayrıca ampulu bulamıyorum hiçbir sitede. Kararım doğru mu, eğer doğruysa nereden alabilirim.

2. olarak sedan civiclerde makyajdan sonra şapkalı xenon diye tabir edilen bi sisteme geçildi. Bu sistem hakkında hiçbir bilgim yok(aracıma uygulanır mı vs.) Görüşlerinizi sunarsanız çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkürler...Şyi çalışmalar

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Seçimin uygun, Osram'ın da CB 4300K modeli vardı onu da deneyebilirsin. Hangisi daha beyaz görünür, hangisi diğerinden daha fazla aydınlatma verir bilemiyorum.

Şapkalı xenon diye bir şey yoktur, aracına da uygulanması mümkün değil. Bahsettiğin reflektörlü xenonun yansıtıcı aynaları halojen farla dışarıdan aynı gibi görünse de aslında optik olarak çok farklıdır bu nedenle göz kamaştırmaz ve düzgün aydınlatır.

--> http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=3718

İletiyi paylaş

Mustafa Candan    0
Mustafa Candan

40128895.jpg

civinfo.com'dan alıntıdır.

Autoexpress'in 2009 yılında yapmış olduğu test. Burdan bakıcak olursak boyalı ampullerde en iyi sonucu Bluevision vermiş. Ancak o kadar siteye baktım kimi mavi kimi beyaz diyor bu ampule. Beyaz olduğunu bilsem gidip şu saniye alacağım ama :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Bu testlerin linkleri Linkler kategorisinde de var. Beyazlık ve mavilik göreceli olarak değişiyor işte. :) Halojen forumunda Bluevision resimleri vardı.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek
Beyaz renk verip maksimum aydınlatma sağlayacak bir ampul.

Bence böyle bir halojen ampul yok..

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap