• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Necip Kademcioğlu

Beyaz ışık veren ampul tavsiyesi

Sizce Hangisi  

13 oy

1. 1. HALOJEN BEYAZ LAMBADA H7 GRUBUNDA EN İYİSİ SİZCE HANGİSİ?

• Osram Coolblue 4300 K
    • Osram H7 Tip Ampül Seti CoolBlue Intense
    • Philips H7 Tip CRYSTAL VISION Ampül Seti
    • Philips H7 Tip DIAMONDVISION Ampül Seti

Recommended Posts

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya
peki bluevision kategorisine giren halojen ampuller arasında en iyi performans gösteren ampul hangisi aslında ben bunu sormak istemiştim?

Bence momonun ampullerini denemelisin,bluevisiondan daha iyi aydınlatıyo ve görüntüsü tam beyaz. Ama üzerinde yazdığı gibi 55W güçle değil daha yüksek güçle çalışıyo. ben momoyu tavsiye ederim,fiyatı 55-60 YTL civarında..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

yakın bir tarihte diamondvision ile crystalvision ampullerini basit bir incelemeye alacağım, sitede "modifiyeler" kısmında ...

İletiyi paylaş

Sinan Biren    0
Sinan Biren

Philips Bluevision ve Osram Coolblue bencede halojenler ampüller arasında en iyileri..Osramı kullandım bende sarıya yakın bir ışık veriyordu peugeot om varken..ama 1 küsür sene kullandım hiç bir sorun çıkartmamıştı allaha şükür

sonra hell diye bir ürünü tavsiye ettiler.. o da çok az ömürlü gerçekten ben 3 takım değiştirdiğimi hatırlıyorum 1 sene içerisinde.. 1 ay sonra patladı 3 ay sonra patladı ama mutlaka patlıyordu.. fakat halojen ampüller arasında en mavi yanan yani halk arasında xenon gibi yanan ampül diyebileceğim halojen ampüldü .. en son 15 ytl mi neydi bir çifti .. Görüntüsü güzel fakat performansı kötü diyebilirim..

İletiyi paylaş

Can Ekin    2
Can Ekin

Visionplus kullandım uzun süre normal serviste takılan Motorcraft H4 lerimden çok daha ii aydınlatıyordu..

ama yeni bi ton ampul çıktı denemedim..

ancak hem ampul camı şeffaf hemde mümkün olduğunca beyaz olan VisionPlus bildiğim kdarıyla..

İletiyi paylaş

Işık Yılmaz    0
Işık Yılmaz

Philips power2night gt 150 serisini tavsiye ederim.PIAA'den sonra kullandığım en iyi aydınlatmaya sahip ampüller bunlar :) .Normal ampüle göre %50 daha fazla ışık +20 m görüş mesafesi olarak reklamı yapılıyor.Coolblue'lar gibi boyalı değil sadece ampülün uç tarafında mavi efekt vermesi için şapka gibi bir boya var.Artık TR'dede rahatlıkla bulunabiliyor

İletiyi paylaş

Can Ekin    2
Can Ekin

Peki yeni konu açmiim boşuna..

aslında ben farların mesafe olarak aydınlatmasından memnunum..(belki focustan sonra hem ampullerin h7 olması hmde farda şapka olmaması sebep olabilir)

karşıdan bakıncada hiç sarı gibi yanmıyor aksine tam Beyaz yanıyor..

ama gel gör ki duvara 5mt den çevirince farları sarı sarı görüyorum ozmn rahatsız oluyorum..ampuller üzerinde ne warsa orjinal fabrika çıkışındakiler (aslında bi içine dikkatli bakayım iyi bişide olabilirler malum 0 aracın üzerinde parklar coolblue çıkmıştı şaşmıştım).

şimdi şu duvara çevirdiğimde özellikle aydınlatma sarı sarı görmemem için illaki BOYALI ampul mu kullanmam gerek??

yoksa focusta Visionplus kullnıyordum we hiç bana sarıymış gibi gelmiyordu duvara çevirince hele motorcraft ampullere göre bariz beyaz dı.

şimdi gidip BlueVision yada CrystalVision mı alayım beyaz olsunlar diye yoksa VisionPlus %50 dha fazla ışık istediğimi yaparmı? (birde boyalılardan şöyle takmak istemiyorum farların içinde sapka olmadığından ampul yanmazken mavi mavi gözükürmü ondan korkuyorum??? )

NOT : benzer konuda başka Topic açmak istemedim..umarım hata etmemişimdir..

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Can Ekin    2
Can Ekin

indim baktım

fardan bakınca philipslerde gözükürdü ama bunda hiç bişi yazmıyor.

gece karanlığındada dha hiç sökme işine girişmediğim en dipte duran kısa ampulunu sökmek yemedi şahsen yarn unutmazsam söker arkasına bakarım ama :)

ha buarada karşıdan okdarda beyaz değilmiş yaw :) gene war sarılık :p

hatta wazgeçtim(3.edit,şimdi çektiğim fotolara baktıktan sora) komple SARI YANIYOR bunlar :p fotolarıda koycam şimdi

EDİT 4 : :D

imgp64040jj.th.jpg

imgp64061br.th.jpg

(EDİT manyağı oldum...EDİT 5 )

ıyyy farlarım iğrenç yanıomuş karar verdim :)

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya

Hicbir halojen ampul ,boyalı da olsa, tam beyaz yanmaz. Boyalı ampuller karsıdan bakıldıgında tam beyaz yanıyor gibi gözükebilir. Geceleyin xenon farlı bir arabadan inip beyaz yanan halojen ampullu bir arabaya bindiginde bu ampullerin ne kadar aldatıcı oldugunu anlayabilirsin. Ayrıca bunların aydınlatmaları da berbat oluyor. Bende bluevision vardı oradan biliyorum.

İletiyi paylaş

Can Ekin    2
Can Ekin

ozmn visionplus a devam :)

İletiyi paylaş

Can Ekin    2
Can Ekin

yaaa kendi ampullerimin markasını bi öğrenemedim.

bu italyanlar ne kabız adamlar..

focus ta 2ampulu söküp 2 yenisini takmak abartmıyor 3dk dan fazla sürmüyordu..

147 de hem çok dipte el girmiyor hemde sabitleyici tel çok gergin onu açsanda soket telin altında kalıyor ampul çıkmıo,soketi önce söküp sora telini açmak gerekiyor ama artık baydım sokette çok sağlam oturmuş çokta zorlamak istemedim şahsen..aynı şey hava filtresi içinde geçerli onuda kliplerini açsanda filtreyi alamıosun çıkma aradan :D iilla komple sökücen :unknw:

ne adamlar bu italyanlar ya :p

asıl çıkma xenon takarsam tamponum sökülcek ben ona yanıyorum :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

hangisi ucuzsa onu al

bluevision mesela...

bir de vision plus al

canın sıkıldıkça değiştirirsin

gaza gelince bluevision

ağırabi olunca visionplus

İletiyi paylaş

Serkan Sefiroğlu    0
Serkan Sefiroğlu

arkadaşlar aracım passat sis farıda h7 mercekli.üzerindeki ampuller çok loş gösteriyo.sisler için hangi ampulü,markayı ve modeli önerirsinizz.teşekkürler.......

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
arkadaşlar aracım passat sis farıda h7 mercekli.üzerindeki ampuller çok loş gösteriyo.sisler için hangi ampulü,markayı ve modeli önerirsinizz.teşekkürler.......

Ben sislerimde sarımsı ışık veren Osram Allseason kullanıyorum. Yansıtması çok iyi. Sarı istemiyorsan philips vision plus ya da osram silverstar en iyi olanlar.

İletiyi paylaş

Mehmet Yavuz    0
Mehmet Yavuz

98 MODEL PASSATIM VAR.ARACIMA BEYAZ HALOJEN FAR TAKTIRMAK ŞSTŞYORUM AMA KISALARA MI YOKSA UZUNLARA MI TAKILACAK VEDE ÖNERDŞGŞNIZ BIR AMPUL VAR MI?? YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM SIMDIDEN TEŞEKKURLERRR...

İletiyi paylaş

M.Timur    1
M.Timur

bende bluevision beyaz ampül var oldukça güzel tavsiye ederim filipsin. h7

İletiyi paylaş

Yusuf Bayraktar    2
Yusuf Bayraktar

Yakında bi-xenon işini tamamlıyorum inşallah. E serisi kapklarını takınca far camım kapanmadı. Ben de kendi kapağımı kendim yaptım kesip biçerek araya bi de tatil staj fln girince iyice uzadı. Ama bitecek inş :)

Benim sorum şu bi-xenon yandığı zaman halojen uzunlar da yanacak ve beyaz+sarı renk oluşacak. Ben uzunlarımı (H7) philips ya da osram ın beyaz ışık veren ampülleri ile değiştrip homojen bir renk elede etmek istiyorum. Acaba bu ampüllerden hangisinin rengi orjinal xenonunkine (4100-4300 k) en yakındır?

İletiyi paylaş

Mehmet Uğur Aca    0
Mehmet Uğur Aca

philipsin dıamond vision 5000k ampüllerini kullan,xenona en yakın renk bu ampüldür.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek
Benim sorum şu bi-xenon yandığı zaman halojen uzunlar da yanacak ve beyaz+sarı renk oluşacak. Ben uzunlarımı (H7) philips ya da osram ın beyaz ışık veren ampülleri ile değiştrip homojen bir renk elede etmek istiyorum. Acaba bu ampüllerden hangisinin rengi orjinal xenonunkine (4100-4300 k) en yakındır?

Uzunlar yanarken zaten seni kimse tanımayacak.. :) Bu sebeple, bence bu işi fazla kasmaya gerek yok.

Sadece en iyi aydınlatacak ampulü takın.. Kriteriniz bence beyazlık değil performans olsun..

İletiyi paylaş

Yusuf Bayraktar    2
Yusuf Bayraktar

Hocam zaten uzun işini bi-xenon halledecek. Halojen ampül gündüzleri selektör yaparken kullanılacak sadece. Gece selektör yaparken ya da ısssız yerlerde uzunla giderken homojen renk olsun istiyorum.

İletiyi paylaş

Murat Dellal    1
Murat Dellal
Uzunlar yanarken zaten seni kimse tanımayacak.. :D

Haklısın ... :rolleyes::):D

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
Murat Yuce    0
Murat Yuce

Teşekkürler Selçuk kardeş bakiyorum..

İletiyi paylaş

Murat Yuce    0
Murat Yuce

PHILIPS X-TREME POWER H4

ve benim şimdiki olan OSRAM bilux 12V 60/55W H4 olan ile çok fark eder mi yolda ?

teşekkürler

PHILIPS X-TREME POWER H4 en ucuzu bulduğum yer kargo bedava : 49,88 TL (2 adet) sizce nasıl fiyat daha ucuz satan yer var mi ?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap