• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Necip Kademcioğlu

Beyaz ışık veren ampul tavsiyesi

Sizce Hangisi  

13 oy

1. 1. HALOJEN BEYAZ LAMBADA H7 GRUBUNDA EN İYİSİ SİZCE HANGİSİ?

• Osram Coolblue 4300 K
    • Osram H7 Tip Ampül Seti CoolBlue Intense
    • Philips H7 Tip CRYSTAL VISION Ampül Seti
    • Philips H7 Tip DIAMONDVISION Ampül Seti

Recommended Posts

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

caddy aracıma beyaz ışık veren uzun ömürlü aydınlatma performansı iyi olan halojen ampül almak istiyorum, bir kaç araştırmamda philips bluevision önerdiler sizce bu ampul iyi mi? siz hangi ampulü önerirsiniz? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim voltron bey...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
voltron bey...

:D

hem beyaz ışık veren hem de uzun ömürlü halojen ampul malesef yok. bluevision mavimsi ışık veren ama performansı iyi olmayan bir ampuldur görünüşe hitap eden bir ampul tipidir.

İletiyi paylaş

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

peki bluevision kategorisine giren halojen ampuller arasında en iyi performans gösteren ampul hangisi aslında ben bunu sormak istemiştim?

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu    1
Cem Temizsoylu

O kategoride en kaliteli ve hesaplı olanlar gene Philips Bluevision ve Osram Coolblue.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
O kategoride en kaliteli ve hesaplı olanlar gene Philips Bluevision ve Osram Coolblue.

+1

İletiyi paylaş

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

bluevision cyrstalvision ve diamondvision ampullerinden hangisinin aydınlatma performansı diğerlerine göre daha yüksek?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
bluevision cyrstalvision ve diamondvision ampullerinden hangisinin aydınlatma performansı diğerlerine göre daha yüksek?

kötülerin arasından en iyisi hangisidir diyosun :D

İletiyi paylaş

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

aynen öyle bu kategoride yer alan ampullerin arasında en iyisi hangisi?

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu    1
Cem Temizsoylu

Sarıya yakın yanan en iyi aydınlatır. Bluevision beyaz-sarı gibi yanıyor, diğerlerinden daha iyi aydınlatır bu yüzden.

İletiyi paylaş

Guest xenophobic   
Guest xenophobic
Sarıya yakın yanan en iyi aydınlatır. Bluevision beyaz-sarı gibi yanıyor, diğerlerinden daha iyi aydınlatır bu yüzden.

+1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

bence de :yes:

İletiyi paylaş

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

2005 caddy aracıma sis farı takmak istiyorum orjinal sis farları 450 ytl gibi oldukça yüksek sis farı için değmeyecek bir fiyata satılıyor bunun için dışardan sis farı alıp uygulamak istiyorum tamponumda sis farını nereye monte etmem uygun olur? açma kapama anahtarını orjinal arka sis farının butonuna nasıl bağlayabilirim? yada başka bir şekilde anahtarını nereye nasıl monte edebilirim? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden yardımlarınızı için TEŞEKKÜR ederim,,,

post-126-1138417763_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Guest xenophobic   
Guest xenophobic

Piyasada çok güzel mercekli sis farları var,kendinden ayaklı.

Bu ayaklardan monte etmek kolay oluyor.Şçten montaj yaparsın,sağ ve sol taraftan da punch'la iki yuvarlak delik açarsın.

Bence olur bu şekilde.Bu sabah ben de sis farımı kırdım sol tarafı,buza çarptım.240 ytl tanesi.Çok pahalı bu meretler yahu!

İletiyi paylaş

Ceyhun Okay    0
Ceyhun Okay

cok cirgin olmazmi bunlar Xenonphobic..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Yıldız Tuning'in bu konuda epey tecrübesi var diye duydum. 2 tane Hella Micro DE alırsın, ızgarayı delip takarlar, anahtar konusunu da hallediyorlar. HMD küçük (mercekli) olduğu için şık görünür hem de, fiyatı da çifti 150 falandır sanırım.

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu    1
Cem Temizsoylu

Hella micro de güzel olur, fiyatına göre performansı da iyi, çifti 120-150YTL arasında değişiyor. Far anahtarında arka sislere röle ile bağlamak lazım, far anahtarına birşey olmaması için.

İletiyi paylaş

Guest xenophobic   
Guest xenophobic
cok cirgin olmazmi bunlar Xenonphobic..

Ya tabi canım bunlar çirkin olur da ben fikir versin diye öylesine bir link koydum.

Benim gördüğüm çok çok daha kaliteli bişeydi ama aynen şekil buna benziyor ayaklı falan bişeydi.Zaten sadece ön camı görünüyor.

Ama bu linkteki değil tabii ki! :yes:

İletiyi paylaş

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

vw caddy aracıma sis farı monte ettim ancak henüz açma kapama anahtarına bağlamadım, aracın orjinal sis anahtarına sis farının kablolarını doğrudan bağlayabilirmiyin? bağlarsam her hangi bir sorun çıkartırmı? yada dışardan bir anahtar takıp onunla çalıştırmak daha mı iyi olur? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

bir sorum daha olacak sis farının kablosunu orjinal arka sis lambası düğmesine nasıl bağlayabilirim? bu işlemleri kendim yapacağım için soruyorum,,, (:

İletiyi paylaş

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

role nasıl bir malzeme bu malzemeyi far anahtarına nasıl bağlayacağım ve sis kablolarını nasıl far anahtarına ulaştırabilirim yani sislerden gelen kabloyu far anahtarına nerden çekebilirim?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
role nasıl bir malzeme bu malzemeyi far anahtarına nasıl bağlayacağım ve sis kablolarını nasıl far anahtarına ulaştırabilirim yani sislerden gelen kabloyu far anahtarına nerden çekebilirim?

röle tetiklemeyi sağlayan bi parça. akımın tesisattan dolanıp far switchinden geri dönmesini engelliyor. Bunlar senin yapabileceğin şeyler değil bana kalırsa. Şyi bir elektrikçi bulup nasıl yapacağını ne takacağını öğren aklına yatarsa yaptırırsın.

İletiyi paylaş

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

sis farından gelen kabloyu far anahtarına bağlamak için kabloları nerden geçirmeliyim?

İletiyi paylaş

Necip Kademcioğlu    1
Necip Kademcioğlu

yanlız benim burada bahsettiğim anahtar orjinal arka sis farının anahtarı ben ön sis farlarını bu anahtara bağlamak istiyorum bu orjinal anahtarda elektirik yüklenmelerinde falan önlem olarak röle sigorta gibi güvenlik önlemleri yokmudur? bu anahtarada direk bağlantı yapabilirmiyim? yoksa ayrıca yine röle ve sigorta kullanmalımıyım? bu orjinal anahtara kabloyu nasıl ulaştırabilirim? asıl sormak istediğim konu bu yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim,,,, :)

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu    1
Cem Temizsoylu

Far anahtarındaki arka sislere doğrudan bağlarsan düğme eriyebilir. Tesisatı çekiliyse yapılacak iş daha kolay. Far anahtarının yakınlarında ön sislerin sigortasına giden kablolar olmalı. Onu arka sislere bağlatıp, sigorta kutusunda ön sisler için olan sigortaya uygun değerde sigorta takarak, sislere bağlanan kablo ile röleyi tetikleyerek, röleden de sislere bağlantı yaparak yapabilirsin. Bence tesisatı kesip biçmeyen iyi bir elektrikçi yaparsa daha iyi olur, kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap