• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Tuncay Kırış

Renault Laguna 1 kontak kapandığında yanan tavan lambası

Recommended Posts

Tuncay Kırış    1
Tuncay Kırış

Merhaba,

 

Daha önce bu konu ile ilgili bir konu görmüştüm ancak uygulama yapılan aracın modeli eski olduğu için yeniden açmak istedim. Benim düşüncem ve istediğim şu yönde

 

Aracım 2002 Laguna1, kapı açma tuşuna bastığımda kapılar açılıyor ancak kapıyı açtığımda tavan aydınlatması aktif oluyor. Kapıyı geri kapatınca da dim yaparak sönüyor. Benim yapmak istediğim kapıları açma tuşuna bastığımda tavan aydınlatmasının yanmasıdır. Neden derseniz yan aynalar için eşik aydınlatması yapacağım bunun için bahsi geçen senaryonun olması şart...... Daha önceki Megane2 aracımda bu durum oluyordu yani kapı açma tuşuna basarsam tavan aydınlatması yanıyordu kapı kapanınca da geri olarak sonuyordu. Bunu nasıl yapabilirm acaba 

Birde ilave olarak kontak anahtarını kapadığımda kapıyı açmadan tavan aydınlatmasını yakmak istiyorum. Sanırım böyle bir röle var ancak bu ikisini birden yapabileceğim bir bağlantı vs... röle bişiy varmıdır ya da nasıl yapbilirim

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

Araç pc ye baglanıp aydınlatma seçenekleri bölümü var ise bakılmalı.Yok ise istediğiniz özellikleri aracın şu anki yapısına müdehale ederek kapı kenarında yada açma kolu içindeki swich iptali ile elde yapılacak roleler veya gerekli olursa ilave tesisat çekerek yapabilirsiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Tuncay Kırış    1
Tuncay Kırış

bahsi geçen aracım için bilginiz varmıdır pc de bu özellkler aktif oluyormu vs... diye  ya da İstanbul anadolu yakasında bunu kontrol edebileceğimiz yer varmıdır. Aslına bakarsanz meraklıyımdır obd dongle da alabilirim ancak nedir tipi vs... uyumlusu bilemediğim için çinden sipariş etmedim. Birsürü çeşidi var

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

Bilğim olsa detayıyla yazardım lakin bu tip araç pc baglantısı vesaire işlemleri için sadece mantıksal bilğim var.Uygulama tecrübem olmadı.

Pc baglantısı için Laguna forumları inceleyin bilği yazılmıştır.

Diğer soruların cevabını sanayide aramanız gerekiyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap