• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ali Akıncı

Renault 9 Broadway (1981-1999) ek stop nasıl bağlanır

Recommended Posts

Ali Akıncı    0
Ali Akıncı

Slm Arkadaşlar forumda yeniyim benim yapmak istediğim stoplarda boş olan yerlere sadece frene basinca yanacak ampul eklemek fakat orada boş duylar var sadece elektrik yok kendimce yandaki ampulden paralel çektim firene 5 dk ayağimi basili tutum sanki sigorta bölümünden yanik kokusu geldi şüphelendim ve söktüm parelel bağlantiyi ben bunu nasil bağlayabilirilim tşk ederim.

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.472
Oktay Toker

Hoşgeldiniz.

 

21watt olan ampule paralel 21watt bağlanınca sigorta degeri düşük kaldığı için fazlaca ısınma yapmış olabilir.

 

1.Aküden yada sigorta kutusundan sabit 12 volt kablosu çekip bir role yardımı ile sağlıklı şekilde çalıştırabilirsiniz.

 

2.Her 2 ampulü aynı duyu kılıfında satılan cree ledler var.Onlardan alıp değişirseniz sigortadan fazla akım çekmez ve bu sorun olmaz.Ledler için konuda bilğiler var inceleyiniz.

 

http://www.geceucusu.com/topic/4395-sinyal-stop-arka-sis-ve-geri-vites-i%C3%A7in-ledli-p21w-p215w-ba15s-bay15d-ampul-tavsiyesi/

 

 

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Ali Akıncı    0
Ali Akıncı

Tşk ederim Oktay bey 2.seçenek mantikli geldi cree led lerden bulmam lazim araştiriyorum

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.472
Oktay Toker

Ben orijinal ampul performansı açısından 1.ci seçenek biraz zor olsada öncelikli tavsiye ederim.

 

Cree led alacaksanız led sayısı çok olanı tercih edin. 

İletiyi paylaş


Link to post
Mahir Isparta    0
Mahir Isparta
14 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Ben orijinal ampul performansı açısından 1.ci seçenek biraz zor olsada öncelikli tavsiye ederim.

 

Cree led alacaksanız led sayısı çok olanı tercih edin. 

hocam bi konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var 

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.472
Oktay Toker

:good1:

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.780
Selçuk Keleş

O boşluklar aslında sis farı için rezerve edilmiş. Maliyet artırmamak için sis farı koymamışlar, zorunluluk yoktu o zamanlar. 

Tabii kablolama ve sigorta da koymamışlardır. 4 tane stop lambası olması yasal düzenlemeye aykırı. Zaten aküyü de gereksiz kullanıcaktır. 5W park ampullerinden kullanıp aynı şekilde park ucundan paralel alın hem sigortaya yüklenmez hem de estetik durur.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap