• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Bayram Güran

E36 Çift Tetikle Camları Kapama Hıza Duyarlı Kapıları Ve Camları Kapama Modülü Montajı

Recommended Posts

Bayram Güran    9
Bayram Güran

Merhaba
 
Yeni modülümüzüde aracıma eklemiş bulunmaktayım. Özellikle kapıları kilitlediğimizde camların açık unutulması hepimiz için sıkıntı. E36larda kilit yuvasına anahtar takıldığında biliyorsunuzki camlar kapanıyor ancak bu sistem artık eskide kaldı hemde uğraştırıcı. Onun yerine kapılar kilitlendiğinde camların kapanması daha güzel. Ancak piyasadaki modüllerin her kapı kilitlendiğinde camları kapatmaya çalışması hemde boyut olarak büyük olması beni kendi modülümü tasarlamaya itti. Tabi tasarladık ama iş onunla kalmadı altta yazdığım özelliklerde eklenmiş oldu.
 
1-) Merkezi kilit butonu eklenerek(e39ların kilit butonu) modül onunla koordinasyonlu hale getirildi. Ya da harici buton bağlanacaktı onuda ben sevmediğim için yapmadım. Böyle orjinal oldu.
 
2-)30km/h hızı geçtiğinde kapıları otomatik kilitliyor.
 
3-)100km/h hızı geçtiğinde camlar kontrollü olarak 2 kademede kaldırılarak kapatılıyor.Güvenlik için.
 
4-)Kapı açık hareket edildiğinde sesli uyarı veriyor.
 
5-) en başta eklemek istediğim özellik olan kapılar kilitlenince 2. kez kilit düğmesine basarsanız(kumandadan) camlarda kapanıyor.
 
6-)Tüm bu özellikler ayrı ayrı merkezi kilit tuşu kullanılarak devreden çıkartılabiliyor.
 
Piyasadaki standard cam kaldırma modülünden hem daha küçük(aracımızın anahtarı boyutlarında) , hem kablo sayısı az, hem daha çok özellik hemde hiç bir kabloyu kesmiyoruz.
 
Hayırlı olsun. Güle güle kullanalım.
 
Video ekledim arkadaşlar. Ayrıntılı olarak tüm bağlantıları anlattım. İsteyen benzer modülleri bağlarsa diye kaynak oluşturabilir.
Bağlantı montaj test videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=vuSgKcMi5sk


Hızı nasıl bulduğumu merak edenler için video:

https://www.youtube.com/watch?v=56ILR2rAAdQ
 

 • Beğen 3

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Ellerine sağlık.Video lar içinde ayrıca tebrikler.

 

Bu sağlamlık modundaki güvenlik tedbirine ilaveten Kapı kilitleme için Rabbim her daim  esirgesin,her hangi bir darbede bu özellikleri iptal eden bir alğılama ve kapatma modu var mı?

Aklıma gelen hava yastığı tetik uçlarından falan bir uç ile kapatılabiliyor mu?

 

 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Bayram Güran    9
Bayram Güran
26 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Ellerine sağlık.Video lar içinde ayrıca tebrikler.

 

Bu sağlamlık modundaki güvenlik tedbirine ilaveten Kapı kilitleme için Rabbim her daim  esirgesin,her hangi bir darbede bu özellikleri iptal eden bir alğılama ve kapatma modu var mı?

Aklıma gelen hava yastığı tetik uçlarından falan bir uç ile kapatılabiliyor mu?

 

 

Teşekkür ederim. Hava yastığından gelecek tetik ile  kapıların açılması sağlanabilir.  Ama ben böyle bir özellik eklemedim.

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Sadece hava yastığı ile sınırlı tutmayarak bence yapıya ilave ile düşünün derim.

Ben bu belirli hız sonrası kapı kilit olayını sırf bu karşıt darbe sonrasında açılmayan kapılar yorumlarını okuduğum için ısınamadım.

İletiyi paylaş


Link to post
Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

güzel çalışma ancak daha sade videolar ekleyebilirseniz sistemin nasıl çalıştığını kolay görebiliriz.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap