• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Turgay Şimşek

Alarm ışığı

Recommended Posts

Turgay Şimşek    0
Turgay Şimşek

yeni nesil araçlarda güvenlik ışığı olur ya yanıp sönen kırmızı led, atıyorum 1sn boyunca sönüp 20ms boyunca yanan bu şekilde çalışacak bir devre yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

İletiyi paylaş


Link to post
Turgay Şimşek    0
Turgay Şimşek

bu önerdiğiniz led 1sn yanıyorsa 1sn boyunca da sönük kalıyor yani yanıp sönüyor benim istediğim ise atıyorum 2 sn boyunca sönük kalacak 15 yada 20ms boyunca da yanacak şekilde bir devre

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker
On 20.07.2016 at 16:46, TURGAY ŞİMŞEK yazdı:

bu önerdiğiniz led 1sn yanıyorsa 1sn boyunca da sönük kalıyor yani yanıp sönüyor benim istediğim ise atıyorum 2 sn boyunca sönük kalacak 15 yada 20ms boyunca da yanacak şekilde bir devre

Tavsiye edilen devreni edinip belirttiğiniz süre bazını üzerindeki parçalar ile oynayarak yapabilirsiniz.Bu şekilde hazır ürünü bulmanız çok zor.

Yada tasarım yapan firma bulup yaptırmanız gerekiyor.

 

Hazır olarak elo firmasını inceleyin.Yok ise irtibata geçin yardımcı olacaklardır.

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Turgay Şimşek    0
Turgay Şimşek

aradığım devreyi sonunda yaptım tavsiyeleriniz için teşekkürler..

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap