• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ekrem Sat

BMW 3 E46 (1998-2006) Yanmayan Arka Led Sorunu

Recommended Posts

Ekrem Sat    0
Ekrem Sat

Arkadaşlar e46 aracımda led stop var fakat sağ stopta ki ledlerin yarısı yanıyo yarısı yanmıyo.Bunların bir tamiri mümkün müdür ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.332
Mahmut Akbulut
Arkadaşlar e46 aracımda led stop var fakat sağ stopta ki ledlerin yarısı yanıyo yarısı yanmıyo.Bunların bir tamiri mümkün müdür ?

Mümkündür ama çok profesyonel bir çalışma gerektirir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ekrem Sat    0
Ekrem Sat

Mümkündür ama çok profesyonel bir çalışma gerektirir...

Yani herhangi bir elektrikçi yapamaz mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ekrem Sat    0
Ekrem Sat

Bilgiler için sağolun.Peki var mıdır istanbul da tavsiye edebileceğiniz bir yer ?

Bu arada Oktay hocam evet çin malı üretimi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.145
Oktay Toker

Ledlerin tamamını yenilenmesi iyi olacaktır.Yada yanmayan bölümlerdeki seri bağlantıda 1 led bozuktur o değişir ve sonrasında bu ledlerin her bölüm için ayrı ayrı voltaj girişlerine köprü diod bağlanması ömrüne fazydalı olacaktır.Şuda unutulmamalı diğer ledlerde sıkıntılı olabilir ve diodda konsa düşük voltaj ilede çalışsa sıkıntı yapma ihtimali yüksek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Bağseven    134
Mustafa Bağseven

Vakti zamanında elimden 50den fazla taiwan malı bozuk ledli stop geldi geçti.Fakat şimdiye kadar hiç ledleri patlayan ledli stopla karşılaşmadım..Sorunların hepsi beyinden kaynaklıydı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ekrem Sat    0
Ekrem Sat

Vakti zamanında elimden 50den fazla taiwan malı bozuk ledli stop geldi geçti.Fakat şimdiye kadar hiç ledleri patlayan ledli stopla karşılaşmadım..Sorunların hepsi beyinden kaynaklıydı.

Ama hocam benimkilerin bazısı yanıyo bazısı yanmıyo

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mert Bayar    0
Mert Bayar

Arkadaslar Merhaba Herkese,

Oncelikle ismim mert araniza yeni katildim forumda ki paylasimci sicak ortam cok hosuma gitti. Mugla nin Bodrum ilcesinde yasiyorum ama aslinda Izmirde Ailem.

Gelelim sorunuma, 2001 model e46 aracim var ben yaklasik 1 sene once aldim araci, aldigimda uzerinde led stoplari vardi. Son bi haftadir arkadaslarim uyariyordu sol stop yanmiyor vs gibisine ama vakit bulup bakamiyordum. Bugun evin onunde kapagini aokup bagaj icinden baglantilatini kurcaladim. Sag tarafta olan hafif dalgali yanma fisleri tekrar sokup takmamla duzeldi. Fakat sol taraftaki stop butun kablolari sokup takmama ragmen heryerini kurcalamama ragmenen ufak bir kipirdama bile yapmadi. 

Okudugum ve edindigim bilgiler kadariyla beyinde ariza olabilir dediler ve bu beyinler cinliler tarafindan uretilirken icine akrilik koyuluyor ve detayi okunmasi onleniyor. 

Simdi bu stop lambamin tamiri hakkinda yardimci olabilecek biri var mi acaba?

Acikcasi yenisine 400-500tl vermek istemiyorum ayrica birisini degistirsem digeri renk ayirir mi vs vs gibi dusuncelerim var

Saygilarimla,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.145
Oktay Toker

Hoşgeldiniz.

Stoplara ait arka kapagı açık şekilde resimde ekleyebilseniz çok daha net yorumlar yazılabilecektir.

İnceleme fırsatı bulduğum stop türü ise klasik hatası olan bir stop versiyonu.Ledlerin dizili olduğu kartta lehim sorunundan dolayı bu hatalar oluşuyor.Stoplar sökülüp arka kapagı geniş olduğu içinde kartlardaki lehimlemeyi yapmak zor olmayacaktır.

Bence sadece lehimleri tazeleyin düzelecektir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.145
Oktay Toker

Elimi sürme fırsatı bulduğum stop led kartı bölümlerine ait 2 resimde çekmişim.Belki onarıma yönelik yazımla birlikte görsel olarakta fikir verebilir

2456.jpg

2457.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mert Bayar    0
Mert Bayar

Oktay Bey,

Oncelikle emek verip resim dahi ekleyerek yardımcı olmaya calısmanız dan dolayı cok tesekkur ederim

Aslında bu tip işlere elim yatkındır fakat sokmeye cesaret edemedim açıkcası yani bu kart kısmı bu kadar kolay cıkıyor mu ondan emın olamadım. Aracın arka kapagını actıktan sonra ilk fırsatta fotografları ekliycem.

Umarım sizin öngördüğünüz gibi bir sorundur havya makinası ile uzerinden gectiğimde bu sorun duzelir.

Saygılarımla,

S.Mert Bayar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Bağseven    134
Mustafa Bağseven

Bu tip ledli stoplarda bu gibi sorunlar kroniktir.Ve genelde arıza; ledleri yakıp söndüren o üzerinde polyester kaplı beyinden kaynaklanır.Beynin tamiri mümkün değildir.

Sıfırdan beyin yapmak gereklidir ki bu da sizin elektronik becerinize kalmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap