• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Metin Akbal

Led-Reflektör-Lens Seçim Yardımı

Recommended Posts

Metin Akbal    81
Metin Akbal

SA abiler arkadaşlar. Aracım için bir proje peşindeyim. Astra J halojen farlara xenon takacağım, ekstra olarak sinyal devresi ekleyeceğim. Üstadlardan yardım istiyorum bir konuda işin içinden çıkamadım kafamdaki malzemeyi bulamadım.

Bu benim aracımın ledli gündüz farı. Farımın gündüz farı takılan kısmında buzlu cam var içi fazla görünmez. Sinyal ledlerini bu siyah plakanın üstüne ve yan dışa ekleyeceğim. Veya alt ve yan iç duruma göre. Fotosunu ekliyorum buradaki ledlerinde ne olduğunu da bilen söyleyebilir mi smile.png

WP_20160616_07_49_23_Pro.jpg

WP_20160616_07_49_14_Pro.jpg

Sonradan yapılan led uygulamalarda gün ışığında ledlerin yanıp yanmadığı belli olmuyor. Bende bunun olmasını istemiyorum, en azından belirgin olsun.

Şimdi animasyonlu sinyal led olacağından 3 wat power led amber renk karar verdim gibi. Kararım doğru mu? Daha güçlü ışık alabileceğim tercihlere açığım. Bunun da net görünmesi için reflektör bulamadım. Özellikle VW lerdeki (Passata B7, Tiguan vs) altıgen reflektörler hem şık durur hemde monte edeceğim zemine kolay oturur. Bu tek tek lens gibi satılır mı yoksa çıkma gündüz farlarından mı temin etmeliyim? Lens olayı biraz uğraştırır diye düşünüyorum. Ama bulamazsak bu tarz lense de yönelebilirim. Power led birçok yerde var lenste var ama reflektör daha iyi olur kanısındayım.

Reflektöre örnek:

http://i70.photobucket.com/albums/i120/edinvan/PassatV2D_zpsc3a9d52d.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Beyaz ledler Osram serisi her biri 80 ile 100 lümen arası toleransı bulunan 350ma ledlerdir.

O siyah plakaya lens vesaire led işlemi beyaz ışığa engel olur ve gölgeleme yapma ihtimali yüksek.O kısmı tavsiye etmem.

Tek şansın beyaz ledin yanına smd3535 serisi amber ledler ile led yerleşimi ile reflektörüde kullanabiliyorsun.Reflektör,lens,3 watt lede ihtiyacın olmaz.İnsignia ve Astra j cosmo farları çalışmaları yapama fırsatı bularak tecrübe ile sabittir.

Fakat yürüyen ışık tipinde bir şey düşünüyorsan çok iyi arge yapmam lazım ve o farda 3 watt led kullanırsan sogutucu koyacağın kendi led yerleşim kısmı haricinde hiç bir yer yok.

Orijinal led plakası kopyalayarak sogutucu kesip aynı led yerleşimi kopyası ile beyaz ve sarı ledleri smd3535 serisi kullanarak yerleşimi yapabilirsin.ideal ve uzun süren bir çalışmadır.

Siyah kısıma illa çalışmayı yapacağım dersen gündüz farı lensleri derecesi gereği sinyale uyumlu değil.1 ve 3 watt ledlerin tepesi oturmaz.Piyasada bulacağğın ve kullanabileceğin lens ise yatık olarak sadece bu bulunabiliyor.Ledi ise sogutucu yapabilirsen ve oraya sığdırabilirsen watt gücü sana kalmış.

http://www.marketdijital.com/60-120-Derece-Vidali-Lens-1-3Watt-Icin,PR-1909.html

201.jpg

20160.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Üstteki bilğiye ilave ve düzeltme olsun.

Resimdeki Passat farı oem değil.Yan sanayilerdeki ise lens kullanılmıyor.Ondan dolayı açısı olmaz demiştim.Zaten düz bir parça kullanılıyor.Oem Passat gündüz farı bulursan lensleri çok güzel ve 3535 serisi ile kullanabilirsin.

Passat cc gündüz farı bulursan bunun lenslerine normal 1 watt led tam olmasada tepesi takılabilir.dikkat edilmesi gereken lense ledi orurtmaya çalışmamak.Ledin tepesi zarar görüyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap