• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Fatih Özbaş

Led ampuller ve TüvTürk muayenesi

Recommended Posts

Fatih Özbaş    390
Fatih Özbaş

Arkadaşlar herkese merhaba. Aracımda hiç halojen birakmadim uzun sis ve dönüş aydinlatmalarini cree lede çevirdim ve eskiye dönmem oldukça zor. Muayenede buna sorun cikariyorlar mi? Led ile xenonu nasıl ayırt ediyorlar? Kısacası led ampul ile muayeneye girip sorunsuz geçen oldu mu?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Mercekteki ampulü değitirdin mi?YAzmamışsın.

Led ile muayeneden geçenleri okudum.Özellikle Fordclubtr de vardı.

Lakin teknisyen bakışına kalan bir durum.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    390
Fatih Özbaş

Merceğe halojen takıp gitcem abi.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Halojen ampulle gidersen sıkıntı olacağını sanmıyorum.Uzunları yakınca halojendeki gibi odaklama yakın ise ve belki hatalı yön yazabilirler ve bence geçer.

Diğer aydınlatmalarda renk farkı olmadığı sürece zaten yanıyorsa sorun yapmıyorlar.Led olmasıda sorun olmayacaktır.Takip ettiğim bu konu hakkındaki yorumlarda rastlamadım.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Arıkan    43
Mustafa Arıkan

Uzunlarda 6000K renkte LED ampul ile girdim muayeneye. Ve geçtim. Sadece far ayarı için hafif kusur yazdı ki doğrudur farım ayarsızdı. Bi-xenon yapacağım için önemsememiştim.

Eleman önce uzunları yaktı baktı beyaz yanıyor. Söndürüp farın içine baktı ampul nasıl bir şey diye. Sıkıntı olmadı, problemsiz geçtim.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut
16 saat önce, Fatih Özbaş yazdı:

Arkadaşlar herkese merhaba. Aracımda hiç halojen birakmadim uzun sis ve dönüş aydinlatmalarini cree lede çevirdim ve eskiye dönmem oldukça zor. Muayenede buna sorun cikariyorlar mi? Led ile xenonu nasıl ayırt ediyorlar? Kısacası led ampul ile muayeneye girip sorunsuz geçen oldu mu?

Sabi görmesin bunu :p:bambam:

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    390
Fatih Özbaş
3 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Sabi görmesin bunu :p:bambam:

o cevaplamadan önce açmıştım konuyu...

ayrıca cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum... :)

İletiyi paylaş

Mustafa Karaaslan    12
Mustafa Karaaslan

Ledde sorun yok diye biliyorum sadece xenon gazlı farlar muayneden bırakılıyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    390
Fatih Özbaş

Arkadaşlar bugün itibariyle uzunlarda ve sislerde led ampullerle muayeneden geçtim. Ampulleri baya bir incelediler ve muayene çıkışı gorevliye ampullerin xenon olmadigini soyledim. O da led ampul olduğunu gördük dedi ve muayeneyi onayladi. Yaptiracak arkadaslara simdiden başarılar.

Not: kusur olarak da kısa far yönü hatalı.

Uzun far ayarı çok yüksek.

Sis farı ayarı çok yüksek yazmışlar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Geçmiş olsun.Sevindirici haber diyebiliriz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    77
Coşku Arşiray

muayene işi sözde sitematik. ama değil... orijinal bixenon farlı c180 i muayeneye gönderdik fark ayarı yanlış diye hafif kusur yazmışlar. oysaki tamamen doğru. başka kusuru yok yaızlmış olan. kendi jeep imi gönderdim eski farlarını taktım bixenon ları söküp, reflektörler mat, cam eski ama şeffaf, ampullerin birisi daha az parlak, uzun kısa  tabiki faal ve odak noktaları aynı h4 olduğu için. duvarda kontrol ettim, kabaca ayarlayıp gönderdim aracı. uzun far ayarı yanlış diye hafif kusur almış oysaki reflektörü mat aracın ağır kusurla kalması lazım tabloda yazıyor. sis farlarının sigortasını sökmüştüm onunda faal değil diye hafif kusur alması gerekirdi, bakmamış bile. LPG tüpünün tarihini görememişler sözde oysaki bayrak gibi üsütünde yazıyor, hafifi kusur vermiş.  Ben merceksiz halojen far ile kusursuz geçtiğimi biliyroum 2 sene önce.  LED ampul geçiyorda xenon niye geçmesinki ayrıca? Tamamen formalite uygulaması bu işler. Hikaye. Trafikte kırmızı sis farlı arabalar var!

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    390
Fatih Özbaş

zaten muayenede farlara neye göre bakıyorlar anlamış değilim...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Far açıp karşısına geçip ne taraf gözünü alırsa kusuru veriyor gibiler sanki.:lol::p

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Ledlerin de muayeneden geçmemesi lazım. Çakma xenon gibi düşünün, sonuçta optiğe uymayan bi modifikasyon bu. Yasal düzenlemeler henüz oturmadığından göz yumuluyor olmalı.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın
On 25.09.2016 at 21:06, Selçuk Keleş yazdı:

Ledlerin de muayeneden geçmemesi lazım. Çakma xenon gibi düşünün, sonuçta optiğe uymayan bi modifikasyon bu. Yasal düzenlemeler henüz oturmadığından göz yumuluyor olmalı.

Tamamen katılıyorum. Bütün led ampulleri toplatsinlar :bambam:

:p

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    390
Fatih Özbaş

Ağzınızdan hayırlı bişi çıksın :D

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap