• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Anıl Erg

Gündüz farlarım çakıyor

Recommended Posts

Anıl Erg    0
Anıl Erg

 Arkadaşlar merhaba, videoda görebileceğiniz üzere gündüz farlarım kısalar açıldığında flaş atıyor. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=cFeUfMwiCfA

 

Kurulum şöyle: 

ELO gündüz farı rölesine + ve - aküden geliyor, 

yanacağını anlaması için + parklardan geliyor, parklarla birlikte yanıyor,

Sönmesini belirten + ya da - kısa farlardan geliyor.

 

Sistem gayet güzel çalışıyor fakat bir problemim var, araç çalışırken kısalar yandığında ledler sönüyor, fakat çakar yapıyor.

Problem nerede olabilir? 

 

Teşekkürler

 

 

tarihinde Anıl Erg tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Kısa far tetiğini parklara bağlayıp denesenize. Zaten parklar yanınca sönmesi gerekir veya kısılması.

İletiyi paylaş


Link to post
Anıl Erg    0
Anıl Erg
5 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kısa far tetiğini parklara bağlayıp denesenize. Zaten parklar yanınca sönmesi gerekir veya kısılması.

 

Servet hocam mesajınız için teşekkürler,  sadece araç çalıştığında pozitif geçen bir yer bulamadım, multimetre ile ölçtüm, sigorta kutusuna devamlı pozitif geliyor o yüzden tetikleyiciyi parklara, kesiciyi kısa fara bağladım. 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Mehmet Bozz    22
Mehmet Bozz

Ben de aynı röleyle kullanıyorum. Kurulumu elonun klavuzundaki gibi yaptım 56 numaralı terminali kısa hüzmeli farlarımın + sına paralel bağladım kısa farları yakınca gündüz ledleri sönüyor. Bu arada aracım nissan primera bende de sigorta kutusunda sürekli +12 vardı. Sigorta kutusundan sonra kablo demetinden iğne uçlu kontrol kalemiyle arayarak buldum kontak açılınca +12 gelen bir kablo ve ona paralel bağladım:)

tarihinde Mehmet Bozz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap