• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ozan Kar

Park, plaka lambası için led ampul tavsiyesi - T10 W5W

Recommended Posts

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

İyi olmuş.. çok büyüklermiş..

İletiyi paylaş

Erman Pehlivan    53
Erman Pehlivan

Aracımı aldığımda plakalık aydınlatmalarını led yapmıştım zaten ancak, memnun değildim. 3'erli grup küçük lefli şeritlerden yapmıştım..

9e5emavy.jpg

6'şarlı smd 5050 ile değiştirdim.

asejyrut.jpg

8a7uhuze.jpg

qamuqy7a.jpg

Basit uygulama ama, paylaşmak istedim :)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Samet Kayış    18
Samet Kayış

Maşallah sıcak beyaz mı bana mı öyle geldi soğuk beyaz olsa çok daha iyi olurdu

İletiyi paylaş

Erman Pehlivan    53
Erman Pehlivan

Soğuk beyaz ledler. Sıcak beyaz pek sevmiyorum :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Eline sağlık.

İstanbulda olsa gece bu ışıkla kameralardan plakan kaçamaz yakalanır. :lol:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Ciddi fark oluşmuş. Güzel.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.142
Servet Aydın

Plaka ledlerini fazla parlak yapmamak gerek. Bazıları direk plakayı aydınlatıyor ve ciddi göz alıyor .

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    148
Lokman Ceritlioğlu

elinize sağlık.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Erman Pehlivan    53
Erman Pehlivan

Plakalık içinde plakam, üst çerçeveye vuruyor büyük çoğunluğu. Işık şiddeti tam olarak son kasa Focus'un üssten tek aydınlatmalı plakalık lambası gibi. Tek fark benimkilerin plastik merceklerinin açısı dar olduğundan iki tane kullanılmış. Hemen hemen aynı ışık gücü yeni kasa sedan focus ile.

İlham kaynağımda o'dur zaten ;)

Buyrun uzak bir foto, arabam pırıl pırılken bi çekeyim dedim ;):)

dadu9yra.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Ahmetcan Yigit    0
Ahmetcan Yigit

İyi Akşamlar. Forumunuza yeni kayıt oldum. 2012 C-Max led plaka lambası nereden bulabilirim?

İletiyi paylaş

Kayhan Köse    0
Kayhan Köse

Arkadaşlar önceden bu konuyu bulamadım açıldıysada kusuruma bakmayın.

Ön farımda şu an da 4 ledli dipsiz var bunları biraz daha parlak olanlarıyla değiştirmek istiyorum ancak piyasada çok fazla led çeşidi var ve hangisi parlak hangisi güzel görünümlü olur bilemedim lütfen yardım.

1- 8 ledli ancak dibi plastik olduğu için biraz kafa karıştırıyor.

dcedfe1387356313048.jpg

2- 9 ledli devre kartı tipi

jdgeuy1340598152854.jpg

3- bunu tam olarak belirtemedim :)

201311792720_7604.jpg

4 - buda farklı bir tip

201311792839_8507.jpg

İletiyi paylaş

Gökhan Ekren    28
Gökhan Ekren

1,2 ve 4 numaraları kullandım. 4 numara halen aracımda var. verdiği ışık tam beyaz ve parlak. kesinlikle eskisinden daha parlak olacaktır. ayrıca yanlardaki ledler ile far tasından da yansıyan ışığı kullanıyor.

1 numara göründüğü kadar dandik değil. verdiği ışık da direkt olarak karşıya doğrudur. 4 numaradan daha az farkedilebilir.

2 numara da 1 numara gibi direkt karşıya ışığını verir ikinci tercih bu olabilir.

3 numara konusunda da fikrimi soracak olursanız eğer düşündüğüm boyutta smd led ise bu da direkt karşıya ışık verir. ışığı 1 numaraya göre daha yoğun olabilir. olay tamamen kalitesiyle bağlantılı.

İletiyi paylaş

Kayhan Köse    0
Kayhan Köse

Benimde tercihim 4 numaradan yana olacak gibi çünkü dediğiniz gibi yanlardan ve üstten ledleri sayesinde daha çok aydınlatma kapasitesi olacağını düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.576
Mahmut Akbulut

Tavsiyem bu olur :good1: Ebay da bulabilirsiniz...

1623265_10151826295966881_1929457862_n.jpg

İletiyi paylaş

Kayhan Köse    0
Kayhan Köse

Tavsiyem bu olur :good1: Ebay da bulabilirsiniz...

1623265_10151826295966881_1929457862_n.jpg

Bunu önceden duymuştum açıkçası yanları çok iyi aydınlatır ama dik açıda çok belirgin olacağını sanmıyorum yinede kullanan varsa fotoğrafını atarsa ne olacağını anlarız :)

İletiyi paylaş

Can Ayaslan    32
Can Ayaslan

4 numara far tasını aydınlatmıyor doğru düzgün, ben kullandım ama çok iyi değil açıkçası. Mahmut abinin attıkları far tasını en iyi aydınlatır, sonuçta park farları far tasını aydınlatmak için, karşıyı aydınlatmasına gerek yok

İletiyi paylaş

Anıl Akgül    6
Anıl Akgül

Bunları ayak aydınlatmasında kullansak çok mu olur ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.142
Servet Aydın

Ledin yansıma noktası far çanağına denk gelmez ise bir işe yaramaz. Yanal aydınlatma yapan ( Mahmut'un gösterdiği ) ledleri tarcih edin.

İletiyi paylaş

Kayhan Köse    0
Kayhan Köse

Ebay'da bulamadım link atarsanız sevinirim fiyatıda uygunsa mahmut bey'in dediği ürünü almak istiyorum.

İletiyi paylaş

Erkan Kahya    280
Erkan Kahya
Kullanım klavuzunda plakalıklar ve park lambalarına baktım oralara led takmak ıstıyorum dipsiz t10 tipi 5w takmak ıstıyorum

klavuzda 5w luk tamamen cam ampuller(bastırınca yerıne oturur çekınce cıkar) uyumludur

yazıyor

sagolun

Takabilirsiniz sorun çıkmaz ancak araç ampul kontrolu yapiyorsa patlak ikazi verir. Aracın marka ve modeli nedir?

İletiyi paylaş

Erkan Kahya    280
Erkan Kahya

Hayır parklarda beyaz renkli lede sorun çıkarmıyorlar. (Ankara'da)

İletiyi paylaş

Erkan Kahya    280
Erkan Kahya

Çünkü yeni araçlarda ampul patlak uyarisi veriyor. Göstergede ikaz ışığı yanacaksa hiç takmam daha iyi. Çevirmede böyle bir sorunla karşılaşmadım farlarda xenon yoksa sisler açık değilse çevirmede problem çıkmaz.

İletiyi paylaş

Yiğit Ateş    0
Yiğit Ateş

uzun zamandır parklar için t10 led araştırıyorum ancak işin içinden çıkamadım. Dx, aliexpress gibi sitelere giriyorum ama binbir çeşit ürün olduğu için içinde kayboluyorum ve birşey alamadan çıkıyorum. Geçen bir başka çin menşei siteden t10 led ampül aldım ucuzdu ama lambanın birisi morumsu öteki istediğim renk olan tam beyaz yanıyor. Sanıyorum kalitesiz diye böyle farklı yanıyor. Dx te aynı ürünü buldum ama fiyatı diğer siteye göre bir kaç dolar daha fazla. Tip olarak aynı. ama açıklamalarında teknik veriler bu ampülün daha kaliteli olduğunu anımsattı bana. https://www.dx.com/p/merdia-t10-400lm-13-smd-5050-led-white-light-decoded-car-foglight-2-pcs-12v-256135

Bu iyimidir kötü müdür hiç bilgim yok. teknik olarak fazla bilgim olmasada ışık gücü olarak 400lm yazıyor sanırım iyi aydınlatıyor ama gerçek değer mi bilmiyorum. Sizin tavsiye ettiğiniz bu fiyatlarda nasıl bir ürün almalıyım?

İletiyi paylaş

Erkan Kahya    280
Erkan Kahya

Bu tarz sitelerden aldığın ürünlerin hiç bir garantisi yok renkleri farklı olabilir.

Linkdeki üründe smd5050 led kullanıyor. Aydınlatma olarak 400lm falan bekleme onların hepsi yalan. Lensli modellerden bakarsan daha iyi olur onlar biraz daha parlak. T10 cob led diye aratırsan bulabilirsin.

İletiyi paylaş

Yiğit Ateş    0
Yiğit Ateş

cob led ile cree led farklı mı oluyor? hangisi daha iyi olur? yine bu siteden örnek veriyorum ama bu fiyatlara zaten çok kalitede beklemiyorum

http://www.dx.com/p/t10-194-w5w-11w-600lm-1-cree-xp-e-4-cob-led-white-light-car-clearance-side-lamp-12-24v-274190#.VAxvzfl_uKo

Bunda hem cree led hemde cob led kullanılmış.. Tam beyaz renk istiyorum bu ledlerde tam beyaz oluyor mu?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap