• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ozan Kar

Park, plaka lambası için led ampul tavsiyesi - T10 W5W

Recommended Posts

Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

O zaman mesele yok. :i-ih: Güle güle kullan. Biz takamıyoruz bunlardan tarnsitin ampüllleri farklı. Torpidoda duruyor paketinde.

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök
O zaman mesele yok. :i-ih: Güle güle kullan. Biz takamıyoruz bunlardan tarnsitin ampüllleri farklı. Torpidoda duruyor paketinde.

ben gördüm gibi acaba yeni kasa mı gördüm.Belki sofit değildir ama ii parlıyordu

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

Bizim plaka aydınlatma ampülleri bildiğimiz yuvarlak ampül. Sinyal gibi yani. Bunların beyaz ledlileri var fakat çok kalitesiz. Şyisini bulsam hiç beklemeyeceğim.

İletiyi paylaş

Kerem Demiral    0
Kerem Demiral
Bizim plaka aydınlatma ampülleri bildiğimiz yuvarlak ampül. Sinyal gibi yani. Bunların beyaz ledlileri var fakat çok kalitesiz. Şyisini bulsam hiç beklemeyeceğim.

Peki led şerit yerleştirme imkanınız yok mu?bende de caravelle var.Yukarıda görülen plaka aydınlatmasının aynısı ben yukarıda ki gibi değil de led şerit koymayı tercih ettim.isterseniz resimlerini çekip koyabilirim.Bilgi açısından.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

Evet şu ana kadar bende şerit led ile beyaz aydınlatmaya sahip olmuştum fakat oda pek sağlıklı olmadı. Şu an yanmıyorlar. Plakanın yeri dolayısı ile şeriti yapıştıracak sağlam bir alan yok. Sizin resimleri görmek isterim.

tarihinde H tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Kerem Demiral    0
Kerem Demiral
Evet şu ana kadar bende şerit led ile beyaz aydınlatmaya sahip olmuştum fakat oda pek sağlıklı olmadı. Şu an yanmıyorlar. Plakanın yeri dolayısı ile şeriti yapıştıracak sağlam bir alan yok. Sizin resimleri görmek isterim.

Ben sabitleme konusu sıkıntı olan yerlerde genellikle sıcak silikon kullanıyorum ama sizin plaka aydınlatmasının yerini ve şeklini bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim.Akşam aydınlatmasını da çekip eklerim resimleri.

Resimler;

52419393810724891143.jpg

93300990800362153907.jpg

79787059802926059813.jpg

23994468934513586873.jpg

18175069798562207546.jpg

32529632558858152756.jpg

tarihinde Kerem Demiral tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

kerem bey iyi olmuş iyi günlerde kullanın.

silikonun sıcagınada sogunada güvenmem.vidadan gayrı sabitleme yöntemi tanımam.muhakkak ne yapar eder vidalarım bi şekilde.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

Evet gayet güzel olmuş. Resimler için sağolun.

İletiyi paylaş

Kerem Demiral    0
Kerem Demiral
kerem bey iyi olmuş iyi günlerde kullanın.

silikonun sıcagınada sogunada güvenmem.vidadan gayrı sabitleme yöntemi tanımam.muhakkak ne yapar eder vidalarım bi şekilde.

Teşekkür ederim Oktay Bey.Dediğiniz gibi en sağlam yol vida ama maalesef her yerde kullanamıyorum.Artık belirli aralıklarla kontrol edicem silikonu.

Evet gayet güzel olmuş. Resimler için sağolun.

Teşekkür ederim Hüseyin Bey.Umarım kafanızda bir şeylerin canlanmasına yardımcı olabilmişimdir.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    148
Lokman Ceritlioğlu

ellerinize sağlık gayet güzel olmuş.

İletiyi paylaş

Kerem Demiral    0
Kerem Demiral
ellerinize sağlık gayet güzel olmuş.

Teşekkürler Lokman Bey

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

Bizim lambaların yanacağı kısımda bulunan o şeffaf kapaklardan biri kırık. Ben şerit led uygulamasına dış tarafa yapmıştım. Silikon kaplı olduğu için sıkıntı olmamıştı. Ledler şu an sağlam ama sanırım iç tesisatta birşey var. En temizi plakalık aydınlatma ksımını yenisi ile değiştirip evladiyelik güzel bir aydınlatma yapak gerek. (beyazından) Kısa sürede bu işi çözeceğim. Uzun zamandır plakalıkta ışık yok.Millet diyecek adama bak aracına mercek takmış led stop yaptırmış gelgelelim daha lakasına bir ampül takamamış. :biggrin:

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)
Bizim lambaların yanacağı kısımda bulunan o şeffaf kapaklardan biri kırık. Ben şerit led uygulamasına dış tarafa yapmıştım. Silikon kaplı olduğu için sıkıntı olmamıştı. Ledler şu an sağlam ama sanırım iç tesisatta birşey var. En temizi plakalık aydınlatma ksımını yenisi ile değiştirip evladiyelik güzel bir aydınlatma yapak gerek. (beyazından) Kısa sürede bu işi çözeceğim. Uzun zamandır plakalıkta ışık yok.Millet diyecek adama bak aracına mercek takmış led stop yaptırmış gelgelelim daha lakasına bir ampül takamamış. :biggrin:

derler valla bide benim gibi elektronikci elektirikci olsan işin daha zordu.hele iyice tanınıyosan bide.hafta sonu komşum ben arabayla ugraşıyorum diye oda başladı arabasıyla ugraşma sana eşlik ediyorum diyor.arabanı toplayamadın bi türlü,terzi sökügünü dikemezmiş diye alay konusu oldum. :)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök

Konu aradım uygun konuya devam selçuk bey kızmasın :yes:

E gündüz farını kullanmıyorum bari ii bi aydınlatan park lambası kullanayım secenekleri sizlere sunup sizlerin sahip olduğu tecrübeler doğrultusunda doğru bi karar yapmak istedim.Aslında deneyerek en doğru seçim olur diceksiniz fakat ampüller uçuz bişey değil :shok: Dipsiz olarak düşündüğüm ampüller bunlar hangisi bu fara daha uygun olur.philips bana daha uygun gibime geliyor.Dğerinde çok led var ii ama farda pek iyi görünmez heralde.Birde tercihim beyaz yönünde.

post-3235-1286132687_thumb.jpg

post-3235-1286132727_thumb.jpg

post-3235-1286132748_thumb.jpg

post-3235-1286132845_thumb.jpg

post-3235-1286132960_thumb.jpg

post-3235-1286132968_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Onur Pehlivan    0
Onur Pehlivan
gönderildi (düzenlendi)
Konu aradım uygun konuya devam selçuk bey kızmasın :(

E gündüz farını kullanmıyorum bari ii bi aydınlatan park lambası kullanayım secenekleri sizlere sunup sizlerin sahip olduğu tecrübeler doğrultusunda doğru bi karar yapmak istedim.Aslında deneyerek en doğru seçim olur diceksiniz fakat ampüller uçuz bişey değil :heat: Dipsiz olarak düşündüğüm ampüller bunlar hangisi bu fara daha uygun olur.philips bana daha uygun gibime geliyor.Dğerinde çok led var ii ama farda pek iyi görünmez heralde.Birde tercihim beyaz yönünde.

Hocam Mrb,

benim araçta eklediğin philips fotoğrafındaki ampullerden fakat başka marka olanı var.gayette memnunum gören arkadaşlarda çok beğendi...ledlerin çevresel şekilde döşenmesi reflektörde çok hoş görünüyor,benim aldıklarım beyaz olduğundan da hoş bir kristal beyazı gibi görüntüsü var...fakat aydınlatma hiç yani sadece reflektör parlak görünüyor...zaten park ampullerinin aydınlatma gibi bir işlevi de yok amaç görünürlük olduğu için tavsiyem philips olanıdır....ama bende alırken 16 ledli olanları mı alsam diye az düşünmedim değil...neticede 5 ledlisine karar verdim.fakat halen acaba onun görüntüsü nasıldır diye düşünüyorum ve bu gidişle 16 ledli olanı da alıp takcam gibi :p)))

tavsiyem elbette kullandığım modeldir...eğer 16 ledli olanı alırsan da ben senden tavsiye isterim artık :angry:))

tarihinde Onur Pehlivan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

Bu led ampuller mavi-beyaz yandıkları için görüntüsü hoşuma gitmiyor. Sıcak beyazı da kimse sevmiyor :)

Çok ledli olmasının genellikle çok faydası olmuyor çünkü reflektörün odağının dışında kalıyorlar.

İletiyi paylaş

İbrahim Açıkbaş    0
İbrahim Açıkbaş

bana dealextreme fiyatları ebay'e göre biraz fazla geliyor. sonuçta ikiside çin malı satıyor ve HK satıcılar.

oktay beyin dediği gibi ebayi ara ara gezmek lazım, burdaki satıların çoğu ne sattıpını bilmiyor, abartmıyorlar ama genelde yanlış spec yazıyorlar, muhakkak almadan önce maille spec teyidi yapmak lazım, dealexterm ise ürün özelikkleri çok abartılı veriyor.

İletiyi paylaş

Kerem Demiral    0
Kerem Demiral

Şyi geceler diliyorum tüm forum sakinlerine.Bu akşam bir arkadaşın punto evo sunun plaka aydınlatmalarını şerit led le aydınlatmak istedik ama aracın beyni izin vermiyor led kullanmamıza ledi takar takmaz çakar lamba gibi yanıp sönüyor ancak tek tarafa normal ampül takıldımı düzgün yanıyor.Sizden ricam bu sorun da direnç ile çözülürmü?eğer çözülürse direncin değerleri ne olmalıdır ve nasıl bağlanmalıdır?Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.Bu arada tek plaka aydınlatmasında 3 lü şerit led (en az 3 tane kesebiliyoruz) 2 adet led kullandık yanı toplamda 6 led var.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

+ ve - ucuna paralel olarak 10ohm 15ohm 22ohm metal sogutuculu diençlerden hangisini bulabilirseniz paralel baglayın.düzelmesi gerekiyor.

İletiyi paylaş

Kerem Demiral    0
Kerem Demiral
+ ve - ucuna paralel olarak 10ohm 15ohm 22ohm metal sogutuculu diençlerden hangisini bulabilirseniz paralel baglayın.düzelmesi gerekiyor.

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.En kısa sürede deneyip sonucunu yazacağım.

İletiyi paylaş

Ayhan Şahin    0
Ayhan Şahin

http://img607.imageshack.us/i/abc028tj4.jpg/

plakalığa hangi aydınlatma lambasını takarsan tak ne yaparsan yap bunun dışında aydınlatmıyordu...

BŞRAZ UĞRAŞTIKTAN SONRAKŞ SONUÇ..

http://img62.imageshack.us/i/fordfocusplakalk.jpg/

http://img4.imageshack.us/i/photo0141tf.jpg/

http://img64.imageshack.us/i/photo0142t.jpg/

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Güzel olmuş.. Şnşallah uzun süre dayanır..

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    148
Lokman Ceritlioğlu

gayet iyi aydınlatmış, ellerinize sağlık.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Güzel çalışma olmuş elinize sağlık...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

güzel olmuş.eline sağlık. :good1:

ledler yanılmıyorsam reklamcıların kullandığı yüksek mcd li ledlerden. biraz detay verebilirmisin.ayrıca flux led kullandınmı yada mantar led

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap