• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ozan Kar

Park, plaka lambası için led ampul tavsiyesi - T10 W5W

Recommended Posts

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
kısa far reflektörü olayını açıkçası anlamadım.kusura bakmayın bu konularda pek bilgim yok...reflektör diye bahsettiğiniz kısalarla parkların aynı yerde olduğu mu? eğer oysa kısa farlar ayrı mercekli,parklarla uzunlar aynı yerde...bu şekilde dediğiniz tip olay olur mu acaba...farın resminide ekleyeyim daha açıklayıcı olur.

evet dogru anladınız park ampulü kısa far reflekterü içinde ise güçlü ledlerden takılmış ise far mercegi ışıgı degişik şekilde kırarak olumsuz etkiledigini anlatmış servet bey.park ampulü ışık şiddeti çok olmamalı.

İletiyi paylaş

Onur Pehlivan    0
Onur Pehlivan
evet dogru anladınız park ampulü kısa far reflekterü içinde ise güçlü ledlerden takılmış ise far mercegi ışıgı degişik şekilde kırarak olumsuz etkiledigini anlatmış servet bey.park ampulü ışık şiddeti çok olmamalı.

Türk sitelerinde baktım pek göremedim 9 ledli olanlarını....varsa bildiğiniz bi ste paylaşırsanız sevinirim oktay bey...

İletiyi paylaş

Onur Pehlivan    0
Onur Pehlivan

şuan normal 4 ledli park ampulü mevcut aracmda.bunların yerine smd 16 ledli park ampulünü pek tavsiye etmedniz.peki smd 5 ledli takarsam nasıl olur...mevcut ampullerime göre fark yaratır mı ışık gücünde?buarada 6000 K xenonlarımla uyumlu olur mu...

smd 5 ledli park ampulü

post-4419-1281435243.jpg

İletiyi paylaş

Anıl Berke Kavraal    5
Anıl Berke Kavraal
şuan normal 4 ledli park ampulü mevcut aracmda.bunların yerine smd 16 ledli park ampulünü pek tavsiye etmedniz.peki smd 5 ledli takarsam nasıl olur...mevcut ampullerime göre fark yaratır mı ışık gücünde?buarada 6000 K xenonlarımla uyumlu olur mu...

smd 5 ledli park ampulü

ben 25smd lik olanlarından kullanıyorum gayet mutluyum xenon larla uyumlu ama xenon lardan mutlu değilim mercek olmadığı için :p bence 25 likler yada dealextremedeki daha fazla sayıda olanlar daha da iyi olacaktır ...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

selçuk beyin link paylaşımı var bu ürünlerle ilgili oradan bulabilirsiniz.yada google muracat edeceksiniz.5 li olanda ideal eger smd 5050 ile yapılmışsa iyi olur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Onur Pehlivan    0
Onur Pehlivan
selçuk beyin link paylaşımı var bu ürünlerle ilgili oradan bulabilirsiniz.yada google muracat edeceksiniz.5 li olanda ideal eger smd 5050 ile yapılmışsa iyi olur.

Oktay Bey, türkiyedeki tüm siteleri alt üst ettim smd olarak 16 ve 5 ledlisini buldum...smd 5050 özelliği var mı yok mu bilmiyorum.ürünün linkini vereyim bir inceleyin isterseniz.5050 smd mi değil mi siz karar verin ben pek anlamıyorum....

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDe...tid=otm85a02854

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
Oktay Bey, türkiyedeki tüm siteleri alt üst ettim smd olarak 16 ve 5 ledlisini buldum...smd 5050 özelliği var mı yok mu bilmiyorum.ürünün linkini vereyim bir inceleyin isterseniz.5050 smd mi değil mi siz karar verin ben pek anlamıyorum....

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDe...tid=otm85a02854

bu 5 lide yeterli ama pahalı geldi bana.türkiyede zaten zorda bende ekli olucaktı link bulunca ekleyim buraya.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

Şu anki 4 ledli ampulün (yanmıyorken) örnek fotoğrafı var mı ?

İletiyi paylaş

Onur Pehlivan    0
Onur Pehlivan
Şu anki 4 ledli ampulün (yanmıyorken) örnek fotoğrafı var mı ?

Selçük Bey aşağıda resmini koyduğum ledli ampullerden ama smd değil aracımda olan...

post-4419-1281614930_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
Selçük Bey aşağıda resmini koyduğum ledli ampullerden ama smd değil aracımda olan...

bu pek ışıtmaz smd3528 galiba ışık şiddeti çok yeterli degil .bu ledler kapalı yani notebooklarda teyplerde kullanılmak için saat göstergelerinde falan o amaçlı üretilirler.biliyosunuz onlardada ışık iletkenleriyle kullanılırlar.aydınlatmada çok yetersizdir.

verdigim linklerde bu tür asmaçlar için ledler mevcut incelemek gerekiyor ama yurt dışı türkiyemde detaylı ugraşan yok.ato aksesuarcıları artık getirtiyolar dolaşıp bakmak lazım.burda konya sk.kalitesiz olanlar mevcut kaliteli bişi göremedim.ebayı sık sık gözetlemek gerekiyor.

http://store.ijdmtoy.com/Taillight-Brake-S...Lights-s/67.htm

http://homrun.en.made-in-china.com/product...-7443-9SMD.html

http://www.made-in-china.com/products-sear.../SMD_LED-3.html

http://www.lck-led.com/LED-Automotive/c42/...d9680de310db36b

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

Bu tip ledler ışığı ileriye doğru yayıyor, daha önceki 5 ledli ampulde her tarafa yayar. Bunlar zaten park ampulü olduğundan ışıkta fazla bir artış olmayacaktır, 5 ledli ampul her tarafa ışık yaydığından daha parlak görünecektir.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

mesajda atlamışım bu tip ama smd degil yazmışsınız.o zaman dar açılı 3mm led kullanılmıştır.aklıma gelen o,onları söküp yine mantar led tak çok daha iyi verim alırsıun drenç degerinide burda paylasşırsan yorum yapabiliriz.

yapabilme imkanın varsa o smd leri söküp mantar led tak daha iyi sonuç alırsın

selçuk beye katılıyorum.önceki resimdeki smd 5050 oldugu için ışık seviyesi çok iyi.ve yeterli olur.

İletiyi paylaş

Onur Pehlivan    0
Onur Pehlivan
Bu tip ledler ışığı ileriye doğru yayıyor, daha önceki 5 ledli ampulde her tarafa yayar. Bunlar zaten park ampulü olduğundan ışıkta fazla bir artış olmayacaktır, 5 ledli ampul her tarafa ışık yaydığından daha parlak görünecektir.
Selçuk Bey, benim istediğimde öyle çok fazla ışık vermesi değil parlak görünmesi reflektörün içinde neticede park ampulü aydınlatma amaçlı kullanılmıyor...sizinde belirtiğiniz gibi parlak görünecekse bunu alabilirim.aslında ilk 16 ledlisini takmayı düşünüyordum fakat dforumdaki arkadaşlar park ampulü için fazla geleceğini söylediler.bu konuda sizinde fikrini alabilir miyim.aşağıda resmini koyduğum 5 ve 16 ledli smd ampullerden hangisi beni tatmin eder...Şstediğim ışık gücü ve parlaklıkta çok abartı durmicak,kimseyi rahatsız etmicek şekilde parlaklık ve ışık gücüne sahip hoş görünecek bir ampul.sizin tavsiyeniz hangisidir.Kısa farlarımda 6000 K xenon...onlarla uyumlu olması da önemli tabii ki...
mesajda atlamışım bu tip ama smd degil yazmışsınız.o zaman dar açılı 3mm led kullanılmıştır.aklıma gelen o,onları söküp yine mantar led tak çok daha iyi verim alırsıun drenç degerinide burda paylasşırsan yorum yapabiliriz.yapabilme imkanın varsa o smd leri söküp mantar led tak daha iyi sonuç alırsınselçuk beye katılıyorum.önceki resimdeki smd 5050 oldugu için ışık seviyesi çok iyi.ve yeterli olur.
Oktay Bey, bahsettiğiniz şekilde mantar led takma gibi bir durumum söz konusu değil maalesef...elektrik işinden hiç anlamam...yukarıdaki msjımda belirttiğim gibi 6000 K xenon farlarımla hangisi daha çok uyumlu olup hoş görünecek onu merak ediyorum.5 ledli olan mı 16 ledli olan mı?

post-4419-1281629807.jpg

post-4419-1281629812.jpg

tarihinde Onur Pehlivan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

anladım o zaman çare yok galiba hazır almaktan başka.5 ledli olan daha iyi olucak düşüncesindeyim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
bence o kdr abartmanı tavsiye etmem hem ucuz hemde 6.000 kelvin varsa bnm ayak altı için kullandıklarıma bak led konusunda jetta led konusunda en üstte var aynı led ampulü era araçta kullandık parklar açıkken çoook hoş görünüyor kendini çok belli ediyor onu tavsiye ederim sana.benim dediğim led ampul mevcutmuş zaten aracınızda bence o kullandığınız ürün çok hoş ve ideal. ama zevkinize kalmış

zevkler degişik olunca orjinal ışıklandırmada başka yerlerdede degişiklikler kaçınılmaz oluyor bu gerçek.içimize sinene kadar ugraşırız sonra alırız bi demli çay sonunda oldu deriz.bu defa başka bi yer ile ugraşırız olana kadar. :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş
Selçuk Bey, benim istediğimde öyle çok fazla ışık vermesi değil parlak görünmesi reflektörün içinde neticede park ampulü aydınlatma amaçlı kullanılmıyor...sizinde belirtiğiniz gibi parlak görünecekse bunu alabilirim.aslında ilk 16 ledlisini takmayı düşünüyordum fakat dforumdaki arkadaşlar park ampulü için fazla geleceğini söylediler.bu konuda sizinde fikrini alabilir miyim.aşağıda resmini koyduğum 5 ve 16 ledli smd ampullerden hangisi beni tatmin eder...İstediğim ışık gücü ve parlaklıkta çok abartı durmicak,kimseyi rahatsız etmicek şekilde parlaklık ve ışık gücüne sahip hoş görünecek bir ampul.sizin tavsiyeniz hangisidir.Kısa farlarımda 6000 K xenon...onlarla uyumlu olması da önemli tabii ki...Oktay Bey, bahsettiğiniz şekilde mantar led takma gibi bir durumum söz konusu değil maalesef...elektrik işinden hiç anlamam...yukarıdaki msjımda belirttiğim gibi 6000 K xenon farlarımla hangisi daha çok uyumlu olup hoş görünecek onu merak ediyorum.5 ledli olan mı 16 ledli olan mı?

Parlaklık ampule göre değişen bir şey hepsini ölçüp görmeden anlayamazsın. Işığı etrafa yaymayıp direk karşıya yansıttığı için aşağıdaki tip ampulün daha parlak olacağını düşünüyorum.

post-4419-1281614930_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    156
Mustafa Bağseven

5 ledli olan tercih edilmeli

İletiyi paylaş

Onur Pehlivan    0
Onur Pehlivan

5 Ledli olanlarını aldım arkadaşlar...fikirleriniz için teşekkür ederim...bakalım gelsin nasıl olacağını takınca anlayacağım artık...

İletiyi paylaş

Tolga Polat    0
Tolga Polat

Arkadaşlar merhabalar;

Golf 6 marka aracımın standart park lambası aşağıda da görüleceği üzere sarı yanıyor.

17768023.jpg

Park lambası olarak T10 dipsiz park ampulü kullanılmış. Bunun yerine hem daha fazla ışık veren hem de 4300k xenonlarımla uyum sağlayacak beyaz renkte bir led arıyorum. Tabi bu led'in arıza ışığı da yakmaması gerekiyor.

Tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır, önerilerinizi bekliyorum.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

tolga bey onur beye önerilen 5li led sizde alabilirsiniz ama bu hazır ledlerde arıza ışıgı yakmaz denilsede buna inanılmıyor artık.en azından ben inanmıyorum o yüzden iş şansınıza kalmış diyebilirim. drenç yada kondansatör uygulamaları ver forumda onları okuyup hangisinden sonuç alınır ise onu yapıcaksınız.

İletiyi paylaş

Tolga Polat    0
Tolga Polat

Haklisiniz Oktay Bey, yaklasik 3 aydir kullandigim bir led vardi. Arkadasim sokak arasindaki bir yedek parcacidan 3-5tl'ye almisti. Ariza isigi yakmamakla birlikte tam istedigim kuvvette degillerdi. Rengi cok guzeldi ama 3 ay dayandi. Bu defa kaliteli bir urun alip, patlamasiyla falan ugrasmak istemiyorum. Aslinda led istiyorum diyorum ama guclu beyaz isik veren kaliteli bir ampul de pekala benim isimi gorecektir ancak dogru urunu bulma konusunda sikinti yasiyorum.

Not: Mesaji cep telefonumdan attigim icin Turkce karakter problemi yasiyorum, kusura bakmayin lutfen.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.787
Selçuk Keleş

Mavi camlı olmadığı sürece halojen ampulden beyaz ışık elde etmen çok zor. Yüksek watt çeken bir ampul de çevresine zarar verir.

Ahmet'in sattığı led w5w ampullerinden dene bence. http://www.geceucusu.com/index.php?s=&...ost&p=28410 'deki aparat ta arıza ışığını engeller muhtemelen. GG linki var. Ayrıca daha garantili olması için 7812 gibi bir voltaj sabitleyici de eklenmesi lazım. Gerisi Allah'a emanet.

Ledlerin en büyük düşmanlarından biri de ısıdır, far içindeki dizayndan dolayı normal park ampulünün soketi genelde yüksek ısıya maruz kalıp ledlerin daha çabuk bozulmasına neden olur.

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök

Araç ilk geldiği ayda plaka aydınlatmasını Ahmet abi den aldığım ledli ampüller ile değiştirmek istedim.Lakin bu Transporter lerin hepsinin kötü bi huyu var,ampülü değiştireyim derken duylar içine kaçtı :( Öyle cımbızla felan alıncak gibi de değildi.Izocam ile yanıtım yapıyorum komple,dün arka panale döşerken plaka aydınlatma aparatını komple söktüm resimlerden de anlaşılacağı gibi yeniden düzenleme yaptım ampülü taktım ve extra su yalıtımı için de kenarlarına silikon sıktım.Akvaryuma atılabilir artık :i-ih:

49091237207769987810.jpg

88788402212699420270.jpg

25627697672243312384.jpg

55395183214119217760.jpg

20569725155361269050.jpg

91400725247971434878.jpg

17019158803762037285.jpg

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

Bu fiyat 2 ampül içinmi geçerli. :i-ih:

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök
Bu fiyat 2 ampül içinmi geçerli. :i-ih:

hakkaten yaa onu hiç dikkat etmedim.Yok 4mü 5 mi ne almıştım.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap